Maribor do visoke zmage, Koper izgubil

Prvoligaši nadaljujejo s pripravami na nadaljevanje Prve lige Telekom Slovenije. Kar pet prvoligašev je hladne domače kraje zamenjalo za nekoliko prijaznejše podnebje hrvaške Istre, kjer v teh dneh trenirajo Celja, Domžalčani, Krčani, Velenjčani in tudi Koprčani.

Zasedba koprskega trenerja Igorja Pamića je danes odigrala še tretjo pripravljalno srečanje in vknjižila tretji poraz. Po zagrebški Lokomotivi in beograjskem Partizanu so bili od kozličkov uspešnejši tudi nogometaši Haladasa. Madžarski prvoligaš iz Slovenije bližnjega Sombotela je bil od Primorcev boljši po golu v 12. minuti, ko je Marijana Antolovića premagal avstralski napadalec David Williams.

Uspešnejši so bili Mariborčani, ki so v torkovem popoldnevu prav tako odigrali tretjo testno preizkušnjo. Po vrnitvi v Maribor so se Štajerci pomerili z avstrijskim drugoligašem Kapfenbergom in že v prvem polčasu napolnili mrežo nasprotnika. Kot prvi zadetek se je podpisal razpoloženi Dare Vršič, ki je v 40. minuti, po izkoriščeni enajstmetrovko, zadel tudi za 3:0. Vmes je v polno meril Rodrigo Defendi, izid polčasa pa je z avtogolom postavil Meusburger. V nadaljevanju se je avstrijska mreža zatresla še enkrat, zadetka se je razveselil Milivoje Novaković.

KOPER - HALADAS 0:1

Strelec: Williams (12.)
Koper: Antolović, Ikić, Ibričić, Pučko, Gregov, Kokorović, Vekić, Pranjić, Sikošek, Hodžić, Jurina. Igrali so še: Nenezić, Biljan, Dedić, Posavec, Krivičič, Teljo, Matić, Topuzović, Sever, Lukanović, Požrl. Trener: Igor Pamić.

Datum Nasprotnik Rezultat Strelci
21. januar 2017 LOKOMOTIVA ZAGREB (HRV1) 0:2 -
22. januar 2017 PARTIZAN (SRB1) 0:4 -
24. januar 2017 HALADAS (MAD1) 0:1 -
27. januar 2017 CIBALIA (HRV1)

MARIBOR - KAPFENBERG 5:0

Strelci: Vršič (16'), Defendi (30'), Vršič (40' pen), Meusburger (44' ag), Novaković (60')
Maribor - prvi polčas: Cotman, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič, Sallalich, Sunny. Drugi polčas: Cotman, Šme, Mertelj, Uskoković, Vujčić, Vrhovec, Ogrinec, Moravac, Hotić, Sunny (68' Celar), Novaković. Trener: Darko Milanič.

18. januar 2017 NAFTA 1903 (SLO3) 2:1 Vršič, Bohar
21. januar 2017 ZTE (MAD2) 3:1 Sunny, Štor, Sallalich
24. januar 2017 KAPFENBERG (AVS2) 5:0 Vršič (2x), Defendi, avtogol, Novaković