03.06.2017 | Tekmovanja mladih
Maribor v povratni obračun s prednostjo

Včeraj je bila odigrana prva finalna tekma državnega prvenstva za nogometaše do 15 let. Z zmagama v rednem delu tekmovanja so si vozovnico za finale priigrali Domžalčani, ki branijo naslov prvaka, ter Mariborčani, ki v 26 krogih vzhodne skupine lige U15 niso oddali niti točke.

Liga U15 – prva finalna tekma:

MARIBOR – DOMŽALE 3:0 (2:0)

Sodniki: Aleš Rumež, Iztok Dovnik in Nejc Podplatnik.
Strelci: Vipotnik (13., 64.), Ciganović (16.).
Rumeni kartoni: Vuksanović; Peterka.
Rdeči karton: /.

Maribor: Gorenjak, Žaler, Vipotnik, Krašovic, Sedej (69. Kompan), Rantuša Lampreht (55. Vuksanović), Rakun (64. Turičnik), Ciganović, Penič, Poštrak, Verdnik. Trener: Danijel Širec.
Domžale: Dajčar, Zupan, Sojer, Peterka, Stupar (65. Tomić), Kepic, Ciglar (64. Prusnik), Pišek (61. Šteblaj), Medle, Kurent (50. Justin), Džunov (69. Ribaš). Trener: Primož Jeršin.

In tako je tudi po prvem finalnem obračunu, ki so ga na domači zelenici dobili Štajerci. Mariborčani so v Rogozi že v uvodu srečanja povedli z izidom 2:0, saj je Žan Vipotnik v 13. minuti načel mrežo Matevža Dajčarja, zgolj tri minute kasneje pa je prednost vijolic podvojil Tim Ciganović, ki je postavil tudi izid polčasa. Vipotnik, ki je v rednem delu prvenstva v nasprotne mreže pospravil kar 58 zadetkov, je po dobri uri igre zadel še drugič in svojemu moštvu pred povratno tekmo priigral lepo prednost.

Četi trenerjev Danijela Širca in Primoža Jeršina se bosta vnovič udarili v sredo, povratna tekma bo odigrana v Dobu.