Mreži mirovali tudi v Tbilisiju

Tako kot Domžalčani, so tudi vijoličasti v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige iztržili remi brez doseženih zadetkov. Obračun z gruzijsko Čihuro je sicer ponudil nekaj mariborskih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

UEFA EVROPSKA LIGA - PRVA TEKMA DRUGEGA KROGA KVALIFIKACIJ:

ČIHURA - MARIBOR 0:0 (0:0)

Stadion Miheil Mešhi, 800 gledalcev.
Sodniki: Blom, van de Ven in Schaap (vsi Nizozemska).
Rumeni kartoni: Sardališvili, Maisašvili; Pihler, Zahović, Dervišević, Bajde.
Rdeči karton: /.
Čihura: Hamzić, Čiteišvili, Mirtškulava, Markozašvili, Maisašvili (od 89. Megrelišvili), Gabedava, Lekvtadze (od 49. Kakabrišvili), Bugridze, Kakubava, Čikvaidze, Sardališvili (od 78. Dobrovolski).
Maribor: Handanović, Šuler, Vrhovec, Pihler, Tavares, Hotić, Zahović (od 62. Vršič), Bajde (od 81. Mešanović), Dervišević (od 60. Cretu), Viler, Ivković. *

Mariborčani so na vročem gostovanju, ob začetku tekme je bilo 32 stopinj Celzija, pa čeprav je ura kazala 20.00 po lokalnem času, iztržili neodločen izid 0:0. Tako bodo o nadaljevanju evropske poti odločali čez teden dni v svojem Ljudskem vrtu.

Prvo nevarno priložnost so si priigrali Mariborčani. V deveti minuti so na levi strani izpeljali hitro akcijo, Gregor Bajde je s povratno podajo poiskal Dina Hotića, ki pa je žogo poslal mimo leve vratnice. Čihura je prvič poskusila v 13. minuti, Irakli Lekvtadze je meril nenatančno, dve minuti kasneje pa je Giorgi Gabedav s prostega strela zadel živi zid.

Bolj nevarni so bili domači v 22. minuti, ko so lepo kombinirali, akcijo je zaključil Gabadeva, Saša Ivković je s pravočasnim posredovanjem žogo odbil v kot. Po pol ure so nevarnejši postali vijoličasti. V 34. minuti je z lobom poskusil Luka Zahović, v 37. Bajde, oba sta bila malenkost premalo nezbrana pri udarcu po žogi.

V 51. minuti je Marcos Tavares na levi strani podal do Hotića, ki je sicer prišel do strela, a je gruzijska obramba njegov poskus odbila v kot. Tri minute kasneje so s protinapadom udarili domači, nenatančno je zaključil Kakha Kakabrišvili. Po slabi uri igre se je z obrambo izkazal Jasmin Handanović, ki je ustavil strel Mišika Sardališvilija s kakšnih 18 metrov.

Najlepšo priložnost na tekmi so imeli Mariborčani. V 74. minuti je Tavares prišel do zaključnega udarca, meril proti levemu kotu, a mu je veselje preprečil domači vratar, ki je žogo odbil v vratnico. Deset minut kasneje je napako naredil Marko Šuler, do strela je prišel Gabedeva, pravočasno se je z blokado izkazal Ivković. Zaključek tekme je pripadel igralcem Čihure.

V 90. minuti je močno streljal Davit Megrališvili, žoga je zletela čez gol. Že v sodniškem dodatku so Gruzijci prišli še do zadnje priložnosti, v kazenskem prostoru je do zaključka prišel Irakli Bugridze, na pravem mestu je bil Handanović.