03.09.2021 | 1. SFL
Na vrhu Siliko in Dobrepolje

Z zmagama FK Silika in FK Dobrepolje se je sklenil 1. krog 1. SFL, tekmi na Ptuju in v Kobaridu sta se končali z delitvijo točk.

Kar 14 golov je padlo v Zagorju, kjer je SIliku uspelo to, kar jim ni lani – premagali so ŠD Mlinše. Pa ni kazalo, da bo tako. Domačini so s 3:2 dobili polčas, goste je v igri držal novinec Marko Mohorič. Ključni trenutki tekme pa so se zgodili v 36. in 37. minuti. Jure Suban, Alen Muratagić in Uroš Đurić so s tremi goli režirali preobrat za prve tri točke varovancev trenerja Mileta Simeunoviča. Gostitelji so zadnjič vodili v 34. minuti, ko je povratnik po poškodbi domači kapetan Janez Dolinšek zabil za 5:4.

V Kobaridu se je tekma začela z zamudo, končala pa z delitvijo točk. Litijani so povedli v 5. (0:1) in 32. minuti (0:2), oba gola je dosegel Gašper Vrhovec, ki je v tej sezoni edini strelec Litijanov v rednem delu uradnih tekem. V Superpokalu je zabil tri gole, danes dva. Rok Bešter in Dani Vulikič sta poskrbela, da sta oba trenerja novinca na klopi, Matej Kavčič in Andrej Dobovičnik, sezono začela z remijem.

Prava drama pa v Dobrepolju, kjer je gostujoči Bronx v 1. polčasu upravičil vlogo favorita. Nik Zajc, Žiga Kneževič Mrak in Dejan Bojkič so zadeli za mirno nadaljevanje Primorcev. A se to ni zgodilo. Domačini so v zadnjih enajstih minutah na krilih Gala Škulja (3) in Urbana Pirnata prišli do sploh 1. zmage na medsebojnih uradnih tekmah. Dobrepolje je slavilo s sploh 2. golom Pirnata v 1. SFL.

Dobovec je lansko sezono rednega dela sklenil z zmagami, tokrat pa je začel z remijem na Ptuju. Domačini so prišli do točke, na katero so ciljali. Še več: povedli so v 6. minuti (prvi gol Daria Markića, povratnika na slovensko futsal sceno), potem pa so varovanci trenerja Roberta Grdovića povedli še v 34. minuti, zadel je Jeremy Bukovec. Gostje, vodi jih takisto hrvaški trener Kujtim Morina, so se dvakrat vračali v igro – na 1:1 je zadel Teo Turk, na 2:2 Rok Mordej. Za kaj več je zmanjkalo časa.

1. SFL, 1. krog, 3.9.
ŠD Mlinše – FK Siliko 6:8
(3:2)
1:0 Mezek (2.),1:1 Mohorič (13.), 2:1 Klančišar (15.), 3:1 Jerman (17.), 3:2 Mohorič (20.), 3:3 Vesel (22.), 4:3 Mezek (22.), 4:4 Jandrič (25.), 5:4 Dolinšek (35.), 5:5 Suban (36.). 5:6 Muratagić (36.), 5:7 Đurić (37.), 6:7 Petrović (39.), 6:8 Janež (40.)

FK Dobrepolje – KMN Bronx Škofije 4:3 (0:3)
0:1 Zajc (4.), 0:2 Kneževič Mrak (17.), 0:3 Bojkić (19.), 1:3 Škulj (29.), 2:3 Škulj (30.), 3:3 Škulj (36.), 4:3 Pirnat (40.)

KMN Oplast Kobarid – FC Litija 2:2 (1:1)
0:1 Vrhovec (5.), 1:1 Bešter (13.), 1:2 Vrhovec (32.), 2:2 Vulikić (34.),

Hiša daril Ptuj – FK Dobovec 2:2 (1:1)
1:0 Markić (6.), 1:1 Turk (9.), 2:1 Bukovec (34.), 2:2 Mordej (38.)