Obračun s Škoti ponudil šest zadetkov

Selekcija MNZ Maribor je v drugem krogu UEFA Pokala regij iztržila točko. Obračun s Škotsko je ponudil kar šest zadetkov, Slovenci so se trikrat znašli v rezultatskem zaostanku, na koncu pa prišli do remija.

UEFA Pokal regij, drugi krog:

MNZ Maribor (SLO) - Centralna Škotska (ŠKO) 3:3 (1:1)

Strelci: Gajić (36'), Kogelnik (55', 59'); McCracken (24', 57'), Moore (52').
Rumeni kartoni: Končnik.
Rdeči karton: /.

MNZ Maribor: Glušič, Sredenšek (82' Kraner), Kogelnik, Rogina (85' Stavbar), Repa, Ruis, Končnik, Planinšek, Gajić (64' Obretan), Maček, Kitek. Trener: Zoran Brecelj.
Centralna Škotska: McGuinness (62' Wilson), Bruce, Ward (9' Methven), McGown, McCracken, Heaver, Fotheringham, Crawford, Murdoch, Howat (69' Christie), Moore. Trener: Alan Morgan.

Škoti, ki so v prvem krogu tekmovanja izgubili z Romunijo, so v Dravograda trikrat povedli, prvič v 24. minuti, ko je Reneja Glušiča premagal Paul McCracken. Gostitelji so odgovorili v 36. minuti, škotsko vodstvo pa je izničil Goran Gajić in postavil tudi izid polčasa.

Pestrejše je bilo nadaljevanje, še posebej obdobje med 52. in 59. minuto, ko so padli kar štirje zadetki. Za novo prednost Škotske je bil v 52. minuti natančen Nicholas Moore, a je Peter Kogelnik tri minute kasneje zadel za novo izenačenje. Veselje domačinov je trajalo zgolj dve minuti, saj so Škoti z drugim golom McCrackena vodili še tretjič, a zgolj za dve minuti. Končni izid srečanja je v 59. minuti postavil Peter Kogelnik.

Selekcija MNZ Maribor se bo v ponedeljek z romunskimi nogometaši udarila za vrh lestvice in napredovanje. Romuni so po Škotih ugnali še Gruzijce, v mreži katerih je končalo pet žog.

• 28.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci jutri nad italijanskega prvaka
    Jutri z evropskimi boji pričenja mladinska selekcija Domžal, ki bo že četrtič nastopila v UEFA Mladinski ligi prvakov. Četa dolgoletnega stratega Darka Birjukova se bo na domači zelenici zoperstavila italijanskemu prvaku Empoliju.
  • 16.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Ljudskem vrtu izgubila z Vitessejem
    Prvi nastop Mure v skupinskem delu tekmovanj pod okriljem UEFA se je končal s porazom. Sobočani so morali v Ljudskem vrtu čestitati Vitesseju, mrežo gostiteljev sta zatresla Sondre Tronstad in Danilho Doekhi.
  • 15.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Uvodoma nad Vitesse
    Mura bo po Mariboru drugi slovenski klub, ki bo zaigral v skupinskem delu tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski državni prvak si je z nastopi v poletnih kvalifikacijah zagotovil nastop v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi, prvi tekmec črno-belih pa bo nizozemski Vitesse.
  • 31.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalčani pričakujejo italijanskega prvaka
    Slovenijo bodo v letošnji izvedbi UEFA Mladinske lige prvakov zastopali Domžalčani. Rumeni imajo s tem tekmovanjem že nekaj izkušenj, današnji žreb pa jim je v prvem krogu namenil obračun z italijanskim prvakom Empolijem.
  • 27.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura dobila nasprotnike v skupinskem delu tekmovanja
    Mura bo prvič v svoji zgodovini igrala tekme skupinskega dela enega od tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski prvak je z današnjim žrebom dobil nasprotnike v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi.
  • 26.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura bo igrala v konferenčni liginčni ligi
    Slovenski državni prvaki, nogometaši Mure, bodo jeseni igrali skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. V povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo so še drugič morali priznati premoč graškemu Sturmu, tokrat so v gosteh izgubili z 0:2.
  • 25.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Gradcu napada preobrat
    Pričelo se je odlično, s hitrim zadetkom Žige Škofleka, zaključilo se je slabše. Mura je v drugem polčasu prejela dva zadetka, črno-beli pa bodo na povratni tekmi v Gradcu lovili precejšen zaostanek. Kljub temu iz vrst slovenskega prvaka prihaja sporočilo, da se še niso predali.
  • 21.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Konec evropske sezone za Pomurke
    Igralke None Pomurja Beltincev so s porazom končale kvalifikacijski turnir 1. kroga nogometne lige prvakinj. V finalu so Pomurke v Gornji Radgoni izgubile proti ukrajinskemu Žitlobudu iz Harkova z 1:4 (1:2).
    Pripravljene na izpit z Ukrajinkami
    V Gornji Radgoni je vse pripravljeno za sklepno dejanje turnirja 1. kroga kvalifikacij za ligo prvakinj. Za 1. mesto in napredovanje v 2. krog kvalifikacij se bosta pomerili ekipi slovenskih in ukrajinskih državnih prvakinj.
  • 20.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Tudi proti Ukrajinkam pred kamerami
    Slovenske državne nogometne prvakinje ŽNK Nona Pomurje Beltinci jutri v Gornji Radgoni igrajo z ukrajinskim Harkovom. Zmagovalka obračuna bo napredovala v 2. krog kvalifikacij za ligo prvakinj.