Olimpija premagala Brežice, Rudar boljši od Šampiona

Nedeljo so za pripravljalno preizkušnjo izkoristili v taboru Olimpije in Rudarja. Velenjčani so bili boljši od celjskega Šampiona, Ljubljančani pa so po včerajšnji zmagi nad Krko premagali še drugoligaša iz Brežic.

Velenjčani so se po včeraj odpovedani tekmi z Dobom pomerili s Šampionom in v mrežo tretjeligaša iz Celja pospravili šest žog. V prvem polčasu so se gola veselili Dominik Radić, Haris Kadrić in Mičo Kuzmanović, v nadaljevanju tekme pa je dvakrat zadel Borna Petrović, piko na i velenjski zmagi pa je dodal Aljaž Krefl.

Ljubljančani, ki se v teh dneh pripravljajo v Čatežu, so se po Novomeščanih pomerili še z Brežičani. Ljubljančani so bili po petih sobotnih zadetkih uspešni dvakrat, v prvem polčasu je mrežo Posavcev načel Mario Jurčević, zmago zmajev pa je v končnici srečanja potrdil Jucie Lupeta.

OLIMPIJA LJUBLJANA : BREŽICE 1919 2:0 (1:0)

Strelca: Jurčević 36', Lupeta 85'
Olimpija: Orbanić, Samardžić, Bondarenko, Pavlović, Andrejašič, Elšnik, Brkić, Putinčanin, Sešlar, Petrović, Kidrič. Igrali so še: Mrežar, Vidmar, Gajić, Jurčević, Boakye, Burin, Valenčič, Tomić, Čekiči, Ostrc, Kregar, Savić, Menalo, Vukušić, Lupeta. Trener: Safet Hadžić.

RUDAR VELENJE - ŠAMPION 6:0

Strelci: Radić 10', Kadrić 26', Kuzmanović 33', Petrović 80', 89', Krefl 90'/11m
Rudar Velenje - prvi polčas: Starčić, Pavlović, Ejup, Džinić, Djerdi, Trifković, Vošnjak, Pušaver, Kuzmanović, Radić, Kadrić. Drugi polčas: Stopajnik, Kašnik, Črnčič, Ćosić, Krefl, Anđelkovič, Kitek, Filipović, Panadić, Koprivnik, Petrović. Trener: Andrej Panadić.