Po loteriji enajstmetrovk veselje črno-belih

Radomljam, Aluminiju in Nafti se je v polfinalu Pokala Slovenije kot zadnja pridružila še Mura. Prekmurci so se v prvoligaškem spopadu udarili z Domžalami, v pravi srhljivki pa so se izkopali iz zaostanka in se po loteriji enajstmetrovk prebili v polfinale.

V Fazaneriji so prvi zapretili Domžalčani, a je Vuk streljal mimo gola, gledalci pa so prvi zadetek dočakali v 24. minuti. Pišek je 20 metrov od vrat s prekrškom zaustavil Marošo, prosti strel pa je izvedel Andrija Bubnjar in mojstro zadel v zgornji levi kot domžalskega gola. A še pred odmorom je sledil preobrat Domžalčanov. Rumeni so izenačili deset minut po domačem vodstvu, po podaji Vuka pa je s 25 metrov zadel Arnel Jakupović. Isti igralec je v 40. minuti udarile še drugič, tokrat po prostem strelu z dobrih 30 metrov.

Muraši se niso predali, v nadaljevanju dvoboja so krenili po preobrat, s tem pa so puščali veliko prostora na svoji polovici. Gostje so tako imeli nekaj lepih priložnosti, prvo že v uvodni minuti drugega polčasa, ko pa se je po strelu Vuka izkazal Šafarić. V 58. minuti pa so se veselili domači gledalci. Andrija Bubnjar se je po globinski podaji Maroše znašel sam pred Sorčanom in ga premagal z udarcem v spodnji desni kot. V zadnji tretjini rednega dela srečanja smo videli še nekaj priložnosti na obeh straneh, najlepši sta zapravila Ibričić in Šušnjara. Ko je že kazalo, da bodo Domžalčani dobili bitko za polfinale, pa je udarila naveza domačih rezervistov. Tomi Horvat je žogo poslal z leve strani igrišča, gostje so v gneči pred golom anemično opazovali Kaija Cipota, najmlajši mož na igrišču pa je žogo tudi s pomočjo odboja spravil za hrbet Sorčana.

Polurni podaljšek kljub nekaj priložnostim ni ponudil novega zadetka, zato so o polfinalu odločali streli z bele točke. Serijo desetih udarcev je odprl Senijad Ibričić, z obrambo pa se je izkazal domači vratar Dean Šafarić. Kot se je izkazalo na koncu, je bil to tudi edini neizkoriščeni udarec in Sobočani so se veselili preboja v polfinale Pokala Slovenije.