18.12.2021 | Futsal U21
Po zmagi proti Čehom še Francija

Naša futsal reprezentanca do 21 let je turnir v Franciji začela z zmago proti Češki (3:2), nocoj pa jo čaka v finalu tekma z domačini, ki so bili po dveh podaljških s 4:2 boljši od Slovaške.

Varovanci selektorja Mileta Simeunoviča so se to pot izkazali. »Tekma je bila taka, kot smo jo pričakovali. Odigrali smo vsaj 90% tako, kot smo se domenili. Na koncu nam je uspelo do zmage, ob koncu tekme smo se branili do zadnjih atomov moči in uspeli. Fantje so pustili srce na parketu,« pove selektor.

Pripravljalni tekmi:

17.12.
Slovenija – Češka 3:2
(3:1)
1:0 Osredkar (13.), 2:0 Ciuha (14.), 2:1 Diuba (16.), 3:1 Debeljak (17.), 3:2 Blahuta (31.)

Francija – Slovaška 4:2 (0:1)

18.12.

tekma za 3. mesto
Češka – Slovaška (18.00)

tekma za 1. mesto
Slovenija – Francija (20.30)

»Naš prvi polčas je bil boljši kot drugi. A smo v nadaljevanju pokazali karakter,« pove Simeunovič, ki potrdi, da so odigrali pragmatično in čakali svoje priložnosti. »Dva gola smo dosegli iz protinapadov, eno žogo so nam podarili, tudi mi njim dve, a jih nismo izkoristili. Na takih tekmah to moraš izkoristiti,« dodaja Simeunovič. Slovenija je v 13. minuti povedla z golom Patricka Osredkarja, na 2:0 je v 14. minuti povišal Tod Ciuha, Češka je znižala na 2:1, Timotej Debeljak pa je v 17. minuti zadel za 3:1. Češka je v nadaljevanju prišla na 3:2, to pa je bil tudi končni rezultat.

»Danes nas čaka izredno težka tekma. Praviloma je tako, da drugo tekmo v dveh dneh odigramo slabše. Želim si, da ta trend ustavimo, obrnemo in pokažemo, kaj zmoremo,« še doda Simeunovič, ki na tem mestu pohvali tudi izredno organizacijo turnirja, kjer imajo igralci tudi močno podporo s tribun, ki so polne.