Pokal regij: Zmaga gostiteljem turnirja

Selekcijo MNZ Maribor je odigrala še drugo srečanje na UEFA Pokalu regij. V bližini Milana se je slovenski predstavnik pomeril z gostitelji Italijani. Lombardijci, ki so v sredo izgubili z Irci, so bili od slovenskega predstavnika boljši z izidom 4:1.

Druga tekma turnirja UEFA Pokala regij:

ITALIJA - SLOVENIJA (MNZ MARIBOR) 4:1 (3:1)

Sodniki: Hameter (AVT), Weiss (AVT), Gronevik (NOR).
Strelci:  Pagano (10.), Fall (15.), Talon (33./11m), Torri (90.); Verhovnik (29./11m).
Rumeni kartoni: Bonardi, Filadelfia, Boschiroli; Čuček, Petrej, Burian.
Rdeči karton: Burian (72. - Slovenija).

Italija: Trilli, Bonardi, Bono, Bressanelli (od 71. Boschiroli), Cassinelli (od 87. Torri), Colombi, Fall, Filadelfia, Fontana, Pagano, Talon. Selektor: Paolo Tanelli.
Slovenija (MNZ Maribor): Glušič, Ladič, Rogina (od 91. Paradiž), Čuček, Petrej (od 74. Prelog), Verhovnik, Javornik (od 80. Hager), Repa, Babšek, Burina, Ruis. Selektor: Boris Pisnik.

V uvodnih minutah dvoboja so s strelom Repe prvi zapretili Slovenci, a je poskus v deveti minuti končal v rokah vratarja Trillija. Minuto zatem pa so se gostitelji veselili vodstva, domače je po podaji Filadelfie v vodstvo popeljal Pagano. Italija je svoje vodstvo podvojila v 15. minuti srečanja, ko je podajo Bonardija v zadetek za 2:0 pretvoril Fall. Kmalu po vodstvo sta z nenatančnimi streli zapretila še Fall in Fontana, selekcija MNZ Maribor pa je zaostanek znižala v 29. minuti. Bonardi je v kazenskem prostoru storil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek pretvoril Verhovnik. V 33. minuti nov prekrškek za najstrožjo kazen, tokrat v slovenskem kazenskem prostoru, Glušiču pa je matiral Talon.

V uvodni minuti nadaljevanja je zbranost Trillija preizkusil Verhovnik, domači vratar pa je bil na mestu tudi v 53. minuti, po strelu Petreja. Sledilo je še nekaj udarcev na obeh straneh igrišča, gostitelji pa so znova nevarno zapretili v 65. minuti, ko pa je Pagano zgrešil slovenska vrata. Minuto zatem je vnovič poskusil Verhovnik, a je bil tudi tokrat Trilli na pravem mestu. V 72. minuti je Burian prejel še drugi rumeni karton, Italijani pa so igro z možem več v gol za končnih 4:1 pretvorili v zadnji minuti srečanja. Po podajo Aranotuja je zadel Torri.

Nove zmage so se veselili tudi Irci, ki bodo v nedeljo zadnji nasprotnik selekcije MNZ Maribor.