Poraz Olimpije in Domžal

Sobotna nevihta v Prekmurju je odnesla pripravljalni tekmi Maribora in Mure. Več sreče z vremenom so imeli nogometaši Aluminija, Domžal in Olimpije.

Ljubljančani so gostovali na zagrebškem Maksimirju, kjer so se pomerili z Dinamom. Hrvaški prvak je bil boljši z izidom 2:1, vsi trije zadetki pa so padli v drugem polčasu. Zagrebčani so povedli v 54. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Šitum. V 67. minuti je izenačil Haris Kadrić, a so gostitelji tri minute zatem spet vodili, v polno je meril Čuže. Zmaji so sicer zadeli že v prvem polčasu, a so sodniki razveljavili zadetek Šmeja.

Kidričani so gostovali v hrvaškem Zaprešiću in se domov vrnili z remijem. Trije od štirih zadetkov so padli po strelu z bele točke, Štajerci pa so dvakrat izničili domačo prednost. Gostitelji so z enajstmetrovko Mazalovića povedli v deveti minuti, deset minut kasneje je Žigo Freliha, ki se je iz Krškega preselil v hrvaško predmestje, premagal Lucas Mario Horvat. Inter je štiri minute pred odmorom izkoristil še drugi kazenski udarec, gostje pa so izenačili v šesti minuti nadaljevanja. Uspešen je bil Nikola Leko.

Domžalčani so se v Brežicah pomerili s srbskim podprvakom Radničkim iz Niša. Klemna Mihelaka je v prvem polčasu dvakrat premagal Čumić. Simonu Rožmanu se je med drugimi dokazoval tudi Sven Karić, sin nekdanjega reprezentanta Amirja Karića.

INTER ZAPREŠIĆ - ALUMINIJ 2:2

Strelec: Mazalović (9'/11m), Mamut (41'/11m); Horvat (19'/11m), Leko (51')

DOMŽALE - RADNIČKI NIŠ 0:2

Strelec: Ćumić (23', 45')
Domžale: Mihelak, Čorluka, Sikošek, Rom, Klemenčič Vetrih, Gnezda Čerin, Ibričić, Pečnik, Podlogar, Vuk. Igrali so še: Mulalić, Žinič, Guček, Radovanović, Urbančič, Käit, Repas, Musija, Karić, Kolobarić, Hadžić. Trener: Simon Rožman.

DINAMO ZAGREB - OLIMPIJA LJUBLJANA 2:1

Strelci: Šitum (54'/11m), Čuže (70'); Kadrić (67')
Olimpija: Mrežar, Boayke, Bagnack, Šme, Jurčević, Brkić, Putinčanin, Tomić, Cekici, Suljić, Kidrič. Igrali so še: Orbanić, Andrejašič, Valenčič, Menalo, Kadrić, Jakupovič, Kregar, Kričković, Basrak, Kurež, Vasilij. Trener: Safet Hadžić.