04.07.2021 | Prva liga Telemach
Poraz Olimpije in Kopra

Koprčani so priprave na Pohorju zaključili z gostovanjem pri severnih sosedih. Dunajska Austria je vknjižila visoko zmago. Olimpija je v dvoboju s Čukaričkim doživela tesen poraz.

Ljubljančani so v Šiški izgubili z 1:2, Beograjčani so povedli tik pred odmorom. Nejc Vidmarja je po kotu z glavo premagal Jovanović. Zmaji so bolje krenili v nadaljevanje srečanja, prvega zadetka po selitvi med zeleno-bele se je razveselil Mustafa Nukić, ki je v 49. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Podobno kot v prvem polčasu, so zmaji zadetek prejeli tudi ob koncu drugega polčasa. Po igranju z roko je bil z bele pike natančen Docić.

Koprčani so na avstrijskem Koroškem prejeli štiri zadetke, Dunajčani so odpor Primorcev strli v uvodu srečanja. V 12. minuti je bil natančen Markus Suttner, štiri minute kasneje je vodstvo podvojil Marco Djuričin. Eric Martel se je pred koncem prvega polčasa podpisal pod tretji zadetek na tekmi. Zmago vijolic iz avstrijske prestolnice je ob koncu obračuna potrdil Aleksandar Jukić.

OLIMPIJA LJUBLJANA - ČUKARIČKI 1:2 (0:1)

Strelci: Nukić (49'); Jovanović (45'), Docić (93')
Olimpija - prvi polčas: Vidmar, Gliha, Boakye, Korun, Delamea, Tomić, Elšnik, Ostrc, Nukić, Sešlar, Petrov. Drugi polčas: Vidovšek, Gliha (73' Fogec), Delamea (62' Ratnik), Korun (73' Šme), Andrejašič, Elšnik, Ostrc, Boakye, Nukić (73' Bončina), Tomić (73' Kapun), Sešlar (62' Suljanović). Trener: Savo Milošević.

AUSTRIA DUNAJ - KOPER 4:0 (3:0)

Strelci: Suttner (12'), Djuričin (16'), Martel (44'), Jukić (87').