Remi Brava in Maribora, zmaga Rudarja

Sreda je prinesla še tri pripravljalne preizkušnje. Nogometaši Brava in Maribora so se merili s članoma 2. SNL, Velenjčani pa so se srečali s sosedi iz Šmartnega ob Paki.

Sosedski dvoboj Rudarja in Šmartnega, ki je pred prekinitvijo prvenstva vodilo na lestvici 3. SNL vzhod, se je končal v korist prvoligaša. V šmarski mreži so končale tri žoge, dve sicer v končnici dvoboja. Dvakrat je bil uspešen Jovanović, enkrat pa Lelić.

Maribor je v Ljudskem vrtu gostil ekipo Kopra, ki je v deveti minuti povedla po zaslugi Lovra Čirjaka. Sledil je preobrat gostiteljev, najprej je izenačil Rok Kronaveter, v uvodu drugega polčasa pa je bil natančen še Gregor Bajde. Vodstvo Maribora je trajalo vsega pet minut, za končni rezultat srečanja je poskrbel Darko Mišić.

Bravo se je meril z Radomljami, ki se pripravljajo na polfinale Pokala Slovenije. Prvi polčas dvournega dvoboja je pripadel Radomljanom, Ljubljančani pa so izenačili po udarcu Ibrahima Mensaha.

BRAVO - KALCER RADOMLJE 1:1

Strelec za Bravo: Mensah
Bravo - začetna enajsterica: Vekić, Trontelj, Brekalo, Drkušić, Kurtović, Žinko, Nukić, Ogrinec, Agboyi, Kramarič, Baturina. Trener: Dejan Grabić.

MARIBOR - KOPER 2:2

Strelci: Kronaveter, Bajde; Čirjak, Mišić
Maribor - prvi polčas: Handanović, Klinar, Mitrović, Rajčević, Viler, Dervišević, Cretu, Kronaveter, Požeg Vancaš, Mešanović, Zahović. Drugi polčas: Pirić, Mutavčić (76' Milec), Peričić, Koblar, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Maher, Kotnik, Bajde, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

ŠMARTNO 1928 - RUDAR VELENJE 0:3

Strelca: Lelić, Jovanović (2x)