15.11.2022 | U19
Slovenska mladinska reprezentanca zanesljivo ugnala Romunijo

Slovenska reprezentanca do 19 let je v Čatežu odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti Romuniji.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA:

SLOVENIJA U19 - ROMUNIJA U19 3:0 (1:0)

Kraj: Čatež ob Savi
Strelci: 1:0 Zulić (37' - 11m), 2:0 Milić (79'), 3:0 Kljun (90' + 1')
Sodnik: Jure Žagar
Rumena kartona: Ristić (28'), Kerezovič (67')

Slovenija: Dermastija - Trdin, Zulić, Klašnja © (od 82' Ristić M.) - Milić, Lorber, Selan (od 82' Čuk) , Krupić (od 59' Turudija), Vendramin (od 59' Kerezovič) - Černe, Ristić A. (od 46' Jerin). Selektor: Anton Žlogar. 

Romunija: Dinca ©, Maftei, Motiu, Botogan, Musi, El Sawy, Costea, Suteu, Malama, Trica, Kovacs. Selektor: Alexandru Pelici.

Varovanci Antona Žlogarja so srečanje začeli odločno in si že v prvi minuti priigrali priložnost, ko je Lorber z dolgo podajo v kazenskem prostoru gostov našel Milića, a ta akcije ni uspel zaključiti. V peti minuti so Slovenci prvič merili v okvir vrat. Po podaji Černeta je do zaključka prišel Selan, vendar je bil njegov strel prešibek za vratarja Romunije. Gostje so prvič zapretili v 25. minuti, ko je preko vrat Dermastije meril Suteu. V 32. minuti so mladi Slovenci ponovno lepo kombinirali in prišli do zaključka preko Lorberja, čigar strel je za malenkost zgrešil okvir vrat Romunov. V 37. minuti pa je Slovenija vendarle prišla do vodstva. Po prekršku gostov v kazenskem prostoru nad napadalcem Černetom, glavni sodnik ni imel druge izbire, kot da pokaže na belo točko. Odgovornost je nase prevzel branilec Zulić, meril zanesljivo ter vratarja Romunije poslal v napačno smer in s tem Sloveniji priboril vodstvo z 1:0.

V drugem delu srečanja so Slovenci nadaljevali napadalno. Že v 46. minuti je po predložku Milića do zaključka prišel rezervist Jerin, a njegov strel ni resneje ogrozil vratarja Dince. V 56. minuti so gostje izpeljali nevaren protinapad, ki ga je zaključil vezist Radaslavescu, a je žoga zletela mimo gola. V 76. minuti so imeli domači po udarcu iz kota, ki ga je izvedel Turudija novo priložnost, saj je do strela z glavo prišel Klašnja, vendar je meril nekoliko previsoko in ostalo je pri minimalnem vodstvu Slovenije. V 79. minuti pa smo le dočakali povišanje vodstva. Na sredini igrišča sta sprva lepo kombinirala Turudija in Milić, slednji pa je nato po samostojnem prodoru po levi strani prišel v kazenski prostor ter z močnim strelom v dolgi kot ugnal gostujočega čuvaja mreže. Ko je že vse kazalo na zmago Slovenije z 2:0 pa so varovanci Žlogarja izpeljali lep napad, ki ga je z mojstrskim zadetkom z roba kazenskega prostora kronal Kljun.

Po tekmi je za spletno stran NZS spregovoril selektor Anton Žlogar: ”Fantom čestitam za zasluženo zmago. Morda smo bili v določenih trenutkih slabši v tehnični izvedbi, ampak gostom nismo dovolili do večjih priložnosti, medtem ko smo si jih sami ustvarili kar nekaj. Ta zmaga služi tudi za naprej z vidika elitnega kroga kvalifikacij, saj na ta način vidimo, da smo konkurenčni. Kljub temu, da sem z zmago in predstavo svojih varovancev zadovoljen, pa moramo zagotovo nekatere stvari še izboljšati. Veseli me tudi dejstvo, da so danes priložnost dobili nekateri fantje, ko so v preteklosti igrali manj, saj na ta način povečujemo konkurenco. To pomeni, da je pomemben napredek vseh, saj lahko le na takšen način ekipa igra bolje.

Slovenijo bo drugo srečanji proti Romuniji odigrala v četrtek, 17. novembra ob enajsti uri na istem prizorišču.

Tekst: LD
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 28.03.2023 | U19
    Žlogar: Turnir zapuščamo z dvignjenimi glavami
    Mladinska reprezentanca Slovenije je zaključila elitni krog kvalifikacij za evropsko prventsvo do 19 let. Na zadnjem srečanju je klonila proti Nemčiji.
  • 27.03.2023 | U19
    Žlogar: Dali bomo vse od sebe
    Slovenska mladinska reprezentanca bo jutri odigrala odločilno srečanje proti gostiteljici Nemčiji. Z morebitno zmago se lahko varovanci Žlogarja uvrstijo na zaključni turnir.
  • 25.03.2023 | U19
    Mladinci remizirali tudi v drugo
    Mladinska reprezentanca Slovenije je drugo tekmo elitnega kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo odigrala proti Italiji. Srečanje z zahodnimi sosedi se je končalo brez zadetkov.
  • 24.03.2023 | U19
    Žlogarjevi varovanci v pripravi na obračun z Italijo
    Slovenska mladinska reprezentanca je pred dnevi pričela elitni krog kavlifikacij za preboj na evropsko prvenstvo do 19 let. Jutri mlade reprezentante čaka nov obračun, ko jim bo nasproti stala izbrana vrsta Italije.
  • 22.03.2023 | U19
    Mladinci na prvi tekmi elitnega kroga iztržili remi
    Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023 odprla z remijem. Tekma z Belgijo se je končala brez zadetkov.
  • 21.03.2023 | U19
    Mladinska reprezentanca elitni krog začenja proti Belgiji
    Slovenska mladinska reprezentanca je včeraj odpotovala v Nemčijo, natančneje v Bremen, kjer bo v naslednjih dneh tekmovala v elitnem krogu kvalifikacij za Uefa evropsko prvenstvo do 19 let.
  • 13.03.2023 | U19
    Žlogar izbral nogometaše za elitni krog kvalifikacijskega turnirja
    Nogometna pomlad prinaša tekmovalne izzive tudi za mladinsko izbrano vrsto Slovenije. Četa Antona Žlogarja bo preboj na Uefa evropsko prvenstvo do 19 let napadala v Nemčiji, selektor pa je danes razkril seznam nogometašev, na katere bo računal na turnirju. 
  • 15.02.2023 | U19
    Slovenska mladinska reprezentanca ugnala vrstnike s Kitajske
    Slovenska izbrana vrsta do 19 let je na prijateljskem turnirju na Hrvaškem slavila še drugič. Z minimalno zmago je bila boljša od reprezentance Kitajske.
  • 12.02.2023 | U19
    Slovenska mladinska reprezentanca po preobratu ugnala Latvijo
    Slovenska reprezentanca do 19 let je v Umagu odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem na Hrvaškem.
  • 02.02.2023 | U19
    Žlogar izbral potnike za prijateljski turnir na Hrvaškem
    Slovenska reprezentanca do 19 let, ki se je pred kratkim uvrstila v elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo, bo med 9. in 15. februarjem na Hrvaškem sodelovala na prijateljskem turnirju.

DELI NA