21.09.2019 | 2. SNL
Sosedski derbi pripadel Krčanom

Posavski derbi v Brežicah je pripadel Krčanom, ki tako ostajajo na tretjem mestu, na vrh lestvice pa so se po nedeljskem remiju Kopra vrnili Radomljani. "Mlinarji" so bili uspešni v Novem mestu.

Brežice so gostile posavski derbi, ki so ga pred tisoč gledalci dobili Krčani. Sosedski derbi je bil odločen po golu v 30. minuti srečanja, ko je domačega vratarja Tima Kruljaca premagal David Žabec. Krško, ki ga vodi Brežičan Iztok Kapušin, se je z zmago ostalo na tretjem mestu lestvice, Brežice so s štirimi točkami tik nad repom.

En sam zadetek so videli tudi gledalci na Ravnah na Koroškem. Fužinar je gostil zasedbo Gorice, ki se je na zahtevnem gostovanju veselila še druge zaporedne zmage. V 60. minuti je domačo mrežo zatresel Luka Volarič, gostje pa so v 87. minuti izgubili pordečelega Lamina Coleyja. Izid se kljub temu ni več spremenil.

Borivoje Lučić, trener Gorice: "Za nami je izjemno težka tekma. Nasproti nam je stal čvrst in agresiven nasprotnik, ki nam ni pustil, da razvijemo svojo igro. Imeli smo dve ali tri priložnosti, nasprotnika pa omejili na nekaj strelov z razdalje. Zabili smo zadetek in mislim, da smo bili boljši nasprotnik."

Brez točk so ostali tudi Dravograjčani, ki so na domači zelenici gostili ekipo Doba. Gostje so do zmage prišli v 89. minuti, ko je tri točke priigral Tadej Rems. Korošci so doživeli peti poraz v nizu, Dob se je povzpel na deseto mesto.

Bolj razpoloženi so bili strelci na preostalih sobotnih tekmah, največ golov je padlo v Lendavi. Mreži sta se tresli petkrat, štiri žoge so končale za hrbtom slatinskega vratarja Lana Vunderla. Slednji je prvič klonil v 17. minuti, ko ga je premagal Jaka Bizjak, dobrih deset minut pred odmorom je izid polčasa postavil Roland Paku. Bizjak je v prvi minuti nadaljevanja povišal domačo prednost, a so se gostje pet minut zatem približali po zaslugi Filipa Jauka. Piko na i domači zmagi je v izdihljajih tekme postavil Gergö Bolla.

V Beltincih so se nove zmage veselili Biljenci, ki so domačo mrežo načeli v 11. minuti, ko je v polno meril Geancarlo Slaviero. Gostje so dobili prvi polčas, nadaljevanje tekme pa je prineslo zanimivo končnico. Gostitelji so po zaslugi Jana Kristla izenačili v 74. minuti, a so Primorci pet minut kasneje spet vodili. Zadel je Danijel Šturm, v sodniškem dodatku pa je nov komplet točk dokončno potrdil Thomas Breganti.

Radomljani so se po prvem porazu sezone, po katerem so izgubili tudi prvo mesto, pobrali v Novem mestu. "Mlinarji" so po golu Matica Ahačiča dobili prvi polčas, Dolenjci pa so z golom Luke Pavića izenačili po slabi ure igre. V zaključku tekme je na sceno stopil Anže Pišek ter v 82. in 91. minuti izkoristil kar dva udarca z bele točke. Radomljani so se z zmago vsaj za en dan ponovno zavihteli na vrh ligaške razpredelnice.

Vipolože so gostile primorski spopad Bricev in Dekančanov, ki je po nekaj preobratih pripadel gostiteljem. Z golom Antonia Lukanovića je v deveti minuti povedel Jadran, a so "vinarji" še v prvem polčasu izničili domačo prednost. David Frelih je v 17. minuti izenačil izid, pet minut kasneje pa je domače popeljal do prednosti. Dekančani so v 26. minuti izničili domačo prednost, v poln je meril Stefano Borghi. Za novo veselje Bricev je v 61. minuti poskrbel Kris Jogan, gostitelji pa nato vodstva niso več izpustili iz rok.

Zadnja tekma kroga ni dala zmagovalca. Koprčani, ki so se s slavjem v Radomljah zavihteli na vrh lestvice, med tednom pa so v pokalnem tekmovanju presenetili Mariborčane, so gostili ptujsko Dravo, a so tokrat ostali brez zmage. V 72. minuti so z golom Nermina Haljeta povedli Ptujčani, ki pa minimalnega vodstva niso znali zadržati do konca tekme. Minuto pred koncem rednega dela tekme je prvi poraz Primorcev preprečil Goran Galešić, ki je v svojem slogu izvedel prosti strel. Koper je s točko izgubil prvo mesto, s točko prednosti ga zdaj znova držijo Radomljani.

Prvenstvo se s tekmami desetega kroga nadaljuje že v sredo.