Statistični posladki 18. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,09 gola na tekmo.
  • V 18. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,8 rumenega in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,42 rumene in 0,29 rdečega kartona na tekmo.
  • Rok Kronaveter in Rok Sirk sta z desetimi zadetki najboljša strelca Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jan Mlakar se je z osmim zadetkom sezone na četrtem mestu lestvice strelcev Prve lige Telekom Slovenije izenačila z Dinom Hotićem, Luko Zahovićem in Andresom Vombergarjem.
  • Amir Dervišević je z desetimi asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Macky Bagnack je s šestimi rumenimi in rdečim kartonom največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amadej Maroša in Tomi Horvat sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopila na 12 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Klemen Šturm, Aljaž Ivačič, Luka Janžekovič in Saša Ivković v letošnji sezoni niso izpustili še niti minute.
  • Maribor je zmagal četrtič zapored, kar je izenačen najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Triglav se je remiju izognil še 12. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Jan Mlakar je strelec stotega zadetka Maribora na prvoligaških tekmah z Domžalami.
  • Jasmin Mešanović, Jan Mlakar, Denis Klinar in Blaž Vrhovec so v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrali že več kot tisoč minut.

Olimpija:

• Olimpija je doživela najvišji poraz v prvoligaških tekmah z Aluminijem.
  • Macky Bagnack je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Macky Bagnack je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nik Kapun je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 124 tekem, s katerimi se je na drugem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nikom Omladičem.
  • Aris Zarifović je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 111 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nemanjo Mitrovićem.

Aluminij:

• Aluminij je dosegel najvišjo zmago v prvoligaških tekmah z Olimpijo.
  • Nikola Leko je dosegel prva zadetka v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Alen Krajnc je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Erik Gliha je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Lovro Cvek je presegel mejo 10.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Senijad Ibričić je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Mura:

• Luka Šušnjara in Žan Karničnik sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.

Gorica:

• Uroš Celcer je presegel mejo 12.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jani Curk je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• David Hrubik je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Leon Črnčič je v dresu Rudarja na prvoligaških igriščih preživel natanko 12.707 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Slavka Javornika.

Krško:

• Krško je vknjižilo 30. zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tomaž Zakrajšek je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.