Statistični posladki 28. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli tri gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,07 gola na tekmo.
  • V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,4 rumenega in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,49 rumenega in 0,26 rdečega kartona na tekmo.
  • Rudi Požeg Vancaš je s 14 zadetki najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Majcen se je s 13. zadetkom sezone na drugem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Rokom Kronavetrom.
  • Shamar Nicholson se je z desetim zadetkom sezone na šestem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Janom Mlakarjem, Milanom Tučićem in Andresom Vombergarjem.
  • Amir Dervišević je s 14 asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić se je z 11. podajo sezone na drugem mestu ligaške lestvice asistentov izenačil z Asmirjem Suljićem.
  • Luka Volarič, Uroš Celcer in Andrija Filipović so z devetimi rumenimi kartoni največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili na 16 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Žan Karničnik, Dejan Petrovič, Adam Gnezda Čerin, Tonći Mujan, Dominik Radić in Saša Ivković so zaigrali na vseh 28 tekmah letošnje sezone.
  • Saša Ivković v letošnji sezoni ni izpustili še niti minute.
  • Maribor je neporažen na 14 zaporednih srečanjih, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Luka Zahović je strelec 150. zadetka Maribora na prvoligaških tekmah z Rudarjem.
  • Amir Dervišević je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Blaž Vrhovec je presegel mejo 14.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Martin Milec je presegel mejo 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žan Kolmanič je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Olimpija je vknjižila 90. domačo zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jucie Lupeta je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Domžale so vknjižile deseto zmago na prvoligaških tekmah s Krškim.
  • Gregor Sikošek je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Slobodan Vuk je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Gaber Dobrovoljc je v dresu Domžal na prvoligaških igriščih preživel natanko 13.722 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, pred Juninha.

Celje:

• Celje je vknjižilo 230. domačo zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Mura:

• Klemen Šturm je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Aluminij:

• Ivan Kontek je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Lucas Mario Horvat je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Dejan Petrovič je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 79 tekem, s katerimi se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nemanjo Jakšićem.

Triglav:

• Drilon Kryeziu je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jalen Arko je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Luka Majcen je v dresu Triglava dosegel 22 prvoligaških zadetkov, s katerimi se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Matejem Poplatnikom.
  • Luka Majcen je v dresu Triglava v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 81 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Rokom Dolžanom.

Rudar Velenje:

• Robert Pušaver je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Leon Črnčič je v dresu Rudarja na prvoligaških igriščih preživel natanko 13.256 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Almirja Sulejmanovića.

Gorica:

• Adel Halilović je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Grudina je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Krško:

• Krško je doživelo deseti poraz na prvoligaških tekmah z Domžalami.
  • Luka Volarič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.