29.03.2016 | U21
U21: Pomembno zmago ponoviti na Irskem

Slovenska reprezentanca do 21 let je včeraj na koprski Bonifiki vknjižila peto zmago v kvalifikacijah za EP U21 2017. Varovanci Primoža Glihe so z všečno igro porazili irske vrstnike in se vsaj za nekaj časa zavihteli na drugo mesto zahtevne skupine 2.

»Za nami je ena zelo dobra tekma, tako da smo lahko zadovoljni. Irci so bili za nas pred tekmo manjša uganka, ampak smo se vseeno dobro pripravili in zasluženo zmagali,« je predstavil občutke po tekmi Miha Zajc, ki se je izkazal s čudovitim zadetkom iz prostega strela. »Lahko rečem, da sem ta zadetek dosegel tudi nekoliko iz jeze. Vratar mi je namreč v prvem polčasu ubranil poskus, nato pa sem vseeno dokazal, da znam zadeti.«

Ofenzivni vezist Olimpije se je nato ozrl proti prihajajočim obračunom. »Gremo iz tekme v tekmo. Ta zmaga nas še vedno drži v igri za evropsko prvenstvo, tako da bodo na nas izredno pomembe vse preostale tekme. Ne smemo si privoščiti spodrsljaja niti proti Irski, niti proti Litvi.«

Podobnega mnenja je bil tudi Luka Krajnc. »Tokrat je štela zgolj zmaga. Sedaj pa bo potrebno slaviti tudi na preostalih tekmah, da se bomo nato mirno pripravili na sklepni obračun Srbijo,« je dejal kapetan slovenske reprezentance, ki je prvi uspel premagati irskega vratarja. »Kdor zabije, zabije. Pomembno je, da smo zmagali, je pa seveda lepo doseči zadetek.«

Če je bila na prvi pogled slovenska zmaga rutinirana, pa je pot do nje nekoliko drugače doživljal selektor Primož Gliha. »Ko je človek pod pritiskom in pod stresom vidi na zadeve nekoliko drugače. Dejstvo je, da smo imeli veliko situacij za zadetek, v nogometu pa je potrebno izkoriščati priložnosti. Na mesto vodstva s 3:0, smo tako hitro prejeli zadetek, kar je pomenilo, da sta strah in pritisk naraščala,« razloži slovenski selektor in pokomentira slog Ircev.

»Irci so bili agresivni. Pretepli so nas, ampak tudi mi jim nismo ostali dolžni. Sprejeli smo njihov način igranja, smo pa vedeli, da bo divje. V prvem polčasu nismo bili sigurni pri podajah, smo pa imeli po drugi strani hitre prehode v napad iz katerih smo bili zelo nevarni,« pove Gliha, ki pričakuje peklensko delo na septembrski povratni tekmi. »Na Irskem bo šlo za »življenje in smrt«. Irci zagotovo ne bodo popuščali.«