V Luksemburg z minimalno prednostjo

Domžalčani so si pred povratno tekmo prvega kroga kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige zagotovile minimalno prednost. Srečanje s Swiftom je po predložku Svena Šoštariča Karića odločil Andraž Žinič.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE KONFEREČNE LIGE - PRVI KROG

DOMŽALE - SWIFT HESPERANGE : (0:0)

Športni park Domžale, 953 gledalcev. Sodniki: Ciochirca, Witschnigg, Höfler (vsi Avstrija).
Strelec: 1:0 Žinič (58.).
Rumeni kartoni: Vuklišević; Minolien, Schnell, Pierrard.
Rdeči kartoni: /.
Domžale: Mulalić, Šoštarič Karić (od 80. Adamov), Klemenčič, Vuklišević, Žinič, Husmani, Käit (od 68. Pišek), Repas (od 68. Podlogar), Ibričić, Jakupović (od 86. Markuš), Kolobarić.
Swift: Dupire, Pierrard, Prempeh, Schnell, Minolien (od 66. Garos), Loua, De Sousa, Electeur (od 66. Fall), Stolz (od 88. Avdušinović), Colella (od 75. Zenadji), Sene.

Domžale v prvem evropskem obračunu v vročini in sopari nikakor niso prepričale, so pa prišle do zmage pred povratno tekmo v Luksemburgu, ki bo prihodnji četrtek ob 20. uri v Hesperangeu. Tretjeuvrščena ekipa minule sezone luksemburškega prvenstva se je prikazala v zavidljivi luči, zmanjkalo pa ji je tudi nekaj sreče, saj je dvakrat stresla okvir domžalskih vrat.

V prvem delu igre pravih priložnosti ni bilo, v peti minuti bi sicer moral Tilen Klemenčič bolje zadeti žogo z glavo po podaji Senijada Ibričića, a jo je poslal naravnost v vratarja Geordana Dupireja. Nato so tudi gosti dvakrat streljali od daleč, a brez nevarnosti za Ajdina Mulalića v domžalskih vratih.

Zatem je znova pobudo prevzel slovenski predstavnik, a bil v zaključkih nenatančen. V 28. minuti je slabo meril Andraž Žinič, v 35. minuti pa je bil najbližje vodstvu Arnel Jakupović, a je prosti strel le za las zletel prek prečke. V 39. minuti bi moral bolje zaključiti še Mattias Käit po podaji Svena Šoštariča Karića z leve strani.

Čeprav tudi v drugi polčas Domžalčani niso krenili najbolje, so v prve četrt ure le povedli. V 58. minuti je bil po podaji Šoštariča Kariča iznajdljiv in natančen Žinič. Domžalam se je odpiralo vse več prostora v protinapadih, a so bili dvakrat blizu izenačenja Luksemburžani. Kazen za nepazljivost v obrambi je skorajda prišla že v 61. minuti, ko je Hamidou Sene z lepo odmerjenim strelom zadel vratnico.

Tudi Mohamed Loua je stresel prečko po nekoliko slabšem posredovanju Mulalića v 70. minuti. Minuto kasneje bi lahko Dario Kolobarić bolje podal v sredino, potem ko je že preigral vratarja, a so bili pozorni gostujoči branilci.

V nadaljevanju je obema ekipama že primanjkovalo nekaj moči v zahtevnih pogojih, prave osredotočenosti pri zadnjih podajah in zaključkih pa v redkih priložnostih ni bilo več in ostalo je pri minimalni zmagi Domžalčanov.

Domžale bi v primeru napredovanja v drugi krogu kvalifikacij igrale proti boljšemu iz finsko-ferskega obračuna Honka Espoo - NSI Runavik

Tekst: STA/PDo