V Rusiji brez zadetkov

Domžalčani se z gostovanja v daljni Rusiji vračajo z neodločenim izidom. Dvoboj Domžal in Ufe, barve katere brani tudi reprezentant Bojan Jokić, ni postregel z zadetki, rabvarji pa ostajajo v igri za preboj v tretji krog kvalifikacij UEFA Evropske lige.

UEFA EVROPSKA LIGA - PRVA TEKMA DRUGEGA KROGA KVALIFIKACIJ:

UFA - DOMŽALE 0:0 (0:0)

Stadion Neftyanik, 11.210 gledalcev.
Sodniki Rumšas, Sužiedelis, Snarskis (vsi Litva).
Rumeni kartoni: Tabidze, Jokić, Nedelcearu, Nedelcearu; Čerin, Husmani.
Rdeči karton: /.
Ufa: Belenov, Jokić, Salatić, Živogljadov, Paurević, Tumasjan, Nedelčaru, Igboun Sylvester, Tabidze, Krotov (od 46. Fatai Kehinde), Obljakov (od 76. Carp).
Domžale: Milić, Klemenčič, Širok, Bizjak, Ibraimi (od 83. Nicholson), Ibričić (od 89. Žužek), Melnjak, Kirm, Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Husmani.

Domžalčani so v dvoboju z rusko Ufo, kjer igra tudi slovenski reprezentant Bojan Jokić, ki je tudi kapetan ekipe, prišli do ugodnega izida na srečanju brez zadetkov. Tekma je potekala v veliki pripeki in že po pol ure je litovski sodnik Donatas Rumšas dosodil odmor za osvežitev.

Obe ekipi sta skušali v prvem delu z nekaj akcijami presenetiti tekmece, vendar nista bili uspešni. V tretji minuti sodnikovega dodatka prvega dela je po podaji Jokića z leve strani pred vrati Gruzinec Jemal Tabidze poslal neugodno žogo, ki jo je s črte gola odbil Tilen Klemenčič.

Jokić je v začetku drugega polčasa zaradi prekrška nad makedonskim reprezentantom Agimom Ibraimijem dobil rumeni karton, kar je bil drugi opomin sodnikov ruskim predstavnikom nad Ibraimijem. V 71. minuti je zaradi prekrška nad Lovrom Bizjakom rumeni karton prejel še Ionuc Nedelcearu. Takoj nato je Senijad Ibričić s prostega strela poslal žogo pred vrata tekmecev, kjer jo je v kot z desne strani odbil Veroljub Salatić.

Po podaji Ibraimija je nato na drugi vratnici z glavo streljal Andraž Kirm. Pred vrati je bil Lovro Bizjak, žoga pa je zletela za las mimo leve vratnice. Deset minut pred koncem tekme je Nigerijec Emeka Igboun Sylvester pobegnil domžalski obrambi, podal v sredino kazenskega do Ivana Paurevića, ki je bil sam pred vratarjem Milićem, a se je izkušeni čuvaj mreže Domžal izkazal z dobrim posredovanjem.

Domžalčani so v prvem krogu izločili Široki Brijeg iz Bosne in Hercegovine. V primeru uspešnega nastopa tudi na povratni temi, dvoboj bo naslednji četrtek v Domžalah ob 20.30, bodo v naslednjem krogu igrali z boljšim iz dvoboja med budimpeštanskim Honvedom in luksemburško ekipo Progres Niederkorn.

Tekst: STA/PDo