Viler se vrača domov

Po Aleksandru Rajčeviću, Mateju Palčiču in Maksu Barišiću, ki so se za povratek na Bonifiko odločili že poleti, se v domači Koper vrača tudi Mitja Viler. Bočni branilec bo koprski dres oblekel po desetih letih in pol.

"Tukaj je predčasno novoletno darilo za vse naše navijače. Do novih uspehov nam bo pomagal tudi Mitja Viler," so danes sporočili iz Kopra. Kanarčki niso razkrili dolžine sklenjenega sodelovanja, jasno pa je, da bo lahko Miran Srebrnič na izkušenega nogometaša računal spomladi.

Štiriintridesetletnik je s Koprom v sezoni 2009/10 osvojil naslov državnega prvaka in se nato preselil v Maribor. V Ljudskem vrtu je preživel kar deset sezon in pol, v tem času pa odigral 357 uradnih tekem. S to številko na večni lestvici Maribora zaseda četrto mesto. Še pred prestopom na Štajersko je za Koper zbral 142 prvoligaških nastopov.

V Mariboru so se od Vilerja poslovili še z eno potezo, ki kaže na pečat, ki ga je Primorec pustil v mestu ob Dravi. Številka 28, ki jo je nosil skozi mariborsko desetletje, bo naslednjih deset let upokojena.