11.10.2020 | A
Vučkić odločil obračun v Prištini

Slovenska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi UEFA Lige narodov v Prištini z izidom 1:0 premagala Kosovo. Za minimalno zmago Slovenijo je v 22. minuti zadel Haris Vučkić.

UEFA LIGA NARODOV - TRETJI KROG

KOSOVO - SLOVENIJA 0:1 (0:1)

Stadion Fadil Vokrri, sodniki: Madley, Cook in Hatzidakis (vsi Anglija).
* Strelec: 0:1 Vučkić (22.).
* Kosovo: Muric, Paqarada, Alti, Dresevic, Hadergjonaj, V. Berisha, Shala
(od 84. Muslija), Zeneli (od 78. Kastrati), Celina, Zhegrova (od 90.
Hasani), Kololli (od 84. Rashani).
* Slovenija: Oblak, Balkovec, Mevlja, Blažič, Stojanović, Verbič (od 75.
Skubic), Kurtić, Bijol, Rep (od 55. Bohar), Lovrić (od 85. Vetrih), Vučkić
(od 85. Kramer).
* Rumeni kartoni: Paqarada, Rashani; Stojanović.

Slovenija je na Kosovo, ki je bilo pred tem petkrat poraženo na zadnjih šestih tekmah, potovala s popotnico petih tekem brez poraza v UEFA Ligi narodov, od tega je imela v tem obdobju štiri neodločene izide. Tokrat je nadaljevala niz neporaženosti, vpisala je novo zmago po zaslugi zadetka Harisa Vučkića.

Selektor Kek je tokrat v vratih, obrambi in zvezni vrsti v začetno enajsterico uvrstil pričakovane igralce, ob odsotnosti Andraža Šporarja (pa tudi Tima Matavža, Roberta Berića, Josipa Iličića ...) pa je ob Harisu Vučkiću mesto v napadu zavzel Sandi Lovrić. Slovenci, ki so bili na tekmi favoriti proti domačinom, ti so tako kot Slovenci pogrešali nekaj svojih najboljših mož, so od začetka prevzeli pobudo in v sedmi minuti je prvič nevarneje zagrozil Lovrić, ko je žogo poslal dober meter mimo gola.

V 18. minuti je s strelom poskusil tudi Benjamin Verbič z roba kazenskega prostora, a je bil tudi on nenatančen. Štiri minute pozneje pa je Slovenija povedla. Lovrić je žogo povlekel in podal skozi kosovsko obrambo do vtekajočega Vučkića, ki je prišel v kazenski prostor in malce z leve strani z diagonalnim strelom premagal domačega vratarja. Pozneje so pobudo prevzeli domačini, v 33. in 35. minuti je dvakrat streljal Arber Zeneli, v 42. sta poskusila Leart Paqarada in Bersant Celina, slednji pa nato še enkrat v 43. minuti, ko se je izkazal Oblak.

V uvodu drugega polčasa si ekipi nista priigrali kake omembe vredne priložnosti, so bili pa več pri žogi domači nogometaši, ki so iskali proti skozi slovensko obrambo, a je ta vselej pravočasno reagirala in preprečevala zaključne strele. V 75. minuti je Kek iz igre povlekel Verbiča in v igro poslal Skubica, tako da se je Stojanović pomaknil na krilni položaj. Tudi v nadaljevanju ni bilo posebnih priložnosti, tik pred koncem je sicer poskusil še Damjan Bohar, a ni povzročil težav domačemu vratarju.

Slovenijo v sredo čaka nova preizkušnja, novo gostovanje, tokrat v Moldaviji, kamor se reprezentanca odpravlja neposredno iz Prištine. Kek na tistem obračunu zaradi kartonov zagotovo ne bo mogel računati na desnega bočnega branilca Petra Stojanovića. Moldavija je sicer danes gostovala v Grčiji in izgubila z 0:2. Celoten drugi polčas je igrala z igralcem manj. To pomeni, da sta v tej skupini na vrhu prav Slovenija in Grčija s po sedmimi točkami, Kosovo in Moldavija ostajata pri eni.