Za uvod zmaga

Selekcija MNZ Maribor je turnir UEFA Pokala regij odprla z zmago. Štajersko-koroška zasedba je v Dravogradu z 2:1 ugnala gruzijskega predstavnika, ekipo Chaboname.

UEFA Pokal regij, prvi krog:

Chabonama (GRU) - MNZ Maribor (SLO) 1:2 (0:0)

Strelci: Korkia (62'); Sredenšek (48'), Gajić (54').
Rumeni kartoni: Kvachadze; Kraner.
Rdeči karton: /.

Chabonama: Sajaia, Lezhava, Tsomaia, Sakheishvili, Gvasalia, Alania (56' Korkia), Pargalava, Tchanturia, Kvachadze, Khvichia, Kalichava (80' Lolua). Trener: Mikheil Gurgnidze.
MNZ Maribor: Vidovšek, Sredenšek (90' Kraner), Kogelnik, Rogina, Repa (81' Čuček), Ruis, Končnik, Planinšek, Gajić (58' Obretan), Maček, Kitek. Trener: Zoran Brecelj.

Prvi polčas druge tekme prvega kroga - otvoritveno srečanje v Dravogradu je pripadlo Romunom - ni ponudil zadetkov. Zmagovalna ekipa slovenskega tekmovanja pa je precej bolje krenila v drugi del srečanja, ko se je gruzijska mreža zatresla kar dvakrat.

Odpor nasprotnika je v 48. minuti strl Jan Sredenšek, šest minut kasneje pa je prednost podvojil Goran Gajić. Gruzijsko moštvo se je po dobri uri igre vrnilo v igro, a zadetek Romea Korkie ni spremenil poteka dvoboja. Slovenci so zadržali minimalno prednost in vknjižili prvo zmago.

Selekcijo MNZ Maribor nova preizkušnja čaka v petek, ko se bo v Dravogradu ob 17.30 udarila s škotskimi nogometaši.

• 16.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Ljudskem vrtu izgubila z Vitessejem
    Prvi nastop Mure v skupinskem delu tekmovanj pod okriljem UEFA se je končal s porazom. Sobočani so morali v Ljudskem vrtu čestitati Vitesseju, mrežo gostiteljev sta zatresla Sondre Tronstad in Danilho Doekhi.
  • 15.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Uvodoma nad Vitesse
    Mura bo po Mariboru drugi slovenski klub, ki bo zaigral v skupinskem delu tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski državni prvak si je z nastopi v poletnih kvalifikacijah zagotovil nastop v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi, prvi tekmec črno-belih pa bo nizozemski Vitesse.
  • 31.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalčani pričakujejo italijanskega prvaka
    Slovenijo bodo v letošnji izvedbi UEFA Mladinske lige prvakov zastopali Domžalčani. Rumeni imajo s tem tekmovanjem že nekaj izkušenj, današnji žreb pa jim je v prvem krogu namenil obračun z italijanskim prvakom Empolijem.
  • 27.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura dobila nasprotnike v skupinskem delu tekmovanja
    Mura bo prvič v svoji zgodovini igrala tekme skupinskega dela enega od tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski prvak je z današnjim žrebom dobil nasprotnike v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi.
  • 26.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura bo igrala v konferenčni liginčni ligi
    Slovenski državni prvaki, nogometaši Mure, bodo jeseni igrali skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. V povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo so še drugič morali priznati premoč graškemu Sturmu, tokrat so v gosteh izgubili z 0:2.
  • 25.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Gradcu napada preobrat
    Pričelo se je odlično, s hitrim zadetkom Žige Škofleka, zaključilo se je slabše. Mura je v drugem polčasu prejela dva zadetka, črno-beli pa bodo na povratni tekmi v Gradcu lovili precejšen zaostanek. Kljub temu iz vrst slovenskega prvaka prihaja sporočilo, da se še niso predali.
  • 21.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Konec evropske sezone za Pomurke
    Igralke None Pomurja Beltincev so s porazom končale kvalifikacijski turnir 1. kroga nogometne lige prvakinj. V finalu so Pomurke v Gornji Radgoni izgubile proti ukrajinskemu Žitlobudu iz Harkova z 1:4 (1:2).
    Pripravljene na izpit z Ukrajinkami
    V Gornji Radgoni je vse pripravljeno za sklepno dejanje turnirja 1. kroga kvalifikacij za ligo prvakinj. Za 1. mesto in napredovanje v 2. krog kvalifikacij se bosta pomerili ekipi slovenskih in ukrajinskih državnih prvakinj.
  • 20.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Tudi proti Ukrajinkam pred kamerami
    Slovenske državne nogometne prvakinje ŽNK Nona Pomurje Beltinci jutri v Gornji Radgoni igrajo z ukrajinskim Harkovom. Zmagovalka obračuna bo napredovala v 2. krog kvalifikacij za ligo prvakinj.
  • 19.08.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura povedla, Sturm s preobratom do zmage
    Končan je prvi dvoboj za skupinski del UEFA Evropske lige, pred povratnim spopadom pa je v boljšem položaju Sturm. Mura je z golom Žige Škofleka hitro povedla, Avstrijci pa so po izenačenju v razmaku treh minut dvakrat zadeli še v drugem polčasu.