Za uvod zmaga

Selekcija MNZ Maribor je turnir UEFA Pokala regij odprla z zmago. Štajersko-koroška zasedba je v Dravogradu z 2:1 ugnala gruzijskega predstavnika, ekipo Chaboname.

UEFA Pokal regij, prvi krog:

Chabonama (GRU) - MNZ Maribor (SLO) 1:2 (0:0)

Strelci: Korkia (62'); Sredenšek (48'), Gajić (54').
Rumeni kartoni: Kvachadze; Kraner.
Rdeči karton: /.

Chabonama: Sajaia, Lezhava, Tsomaia, Sakheishvili, Gvasalia, Alania (56' Korkia), Pargalava, Tchanturia, Kvachadze, Khvichia, Kalichava (80' Lolua). Trener: Mikheil Gurgnidze.
MNZ Maribor: Vidovšek, Sredenšek (90' Kraner), Kogelnik, Rogina, Repa (81' Čuček), Ruis, Končnik, Planinšek, Gajić (58' Obretan), Maček, Kitek. Trener: Zoran Brecelj.

Prvi polčas druge tekme prvega kroga - otvoritveno srečanje v Dravogradu je pripadlo Romunom - ni ponudil zadetkov. Zmagovalna ekipa slovenskega tekmovanja pa je precej bolje krenila v drugi del srečanja, ko se je gruzijska mreža zatresla kar dvakrat.

Odpor nasprotnika je v 48. minuti strl Jan Sredenšek, šest minut kasneje pa je prednost podvojil Goran Gajić. Gruzijsko moštvo se je po dobri uri igre vrnilo v igro, a zadetek Romea Korkie ni spremenil poteka dvoboja. Slovenci so zadržali minimalno prednost in vknjižili prvo zmago.

Selekcijo MNZ Maribor nova preizkušnja čaka v petek, ko se bo v Dravogradu ob 17.30 udarila s škotskimi nogometaši.

• 21.10.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura tesno izgubila z Rennesom
    Sobočani so v tretjem krogu UEFA Evropske konferenčne lige doživeli nov poraz. Mura je z golom Mitje Lotriča izničila prednost po enajstmetrovki Sehrouja Guirassyja, za tesno zmago Rennesa pa je ob koncu prvega polčasa zadel Gaëtan Laborde.
    Sobočani v pričakovanju spopada z Rennesom
    Francoski Rennes je tretji nasprotnik slovenskega državnega prvaka v skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. Mura bo po dveh porazih lovila prve in zgodovinske točke.
  • 20.10.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Remi premalo za drugi krog
    Domžalski mladinci so v Empoliju sklenili letošnjo sezono na mednarodnem prizorišču. Fantje v rumenem so na povratni tekmi z italijanskim prvakom iztržili remi, kar pa na koncu ni zadostovalo za preboj v drugi krog UEFA Mladinske lige prvakov.
  • 19.10.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci lovijo napredovanje
    Mladinska selekcija Domžal bo v osrčju Toskane odigrala povratno srečanje prvega kroga UEFA Mladinske lige prvakov. Četa Darka Birjukova bo po minimalnem porazu na domači tekmi znova napadla upe Empolija, ki so v minuli sezono osvojili naslov državnega prvaka.
  • 30.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Zmago Tottenhama potrdil šele Harry Kane
    Mura se iz Londona vrača brez točk. Tottenham je hitro povedel z dvema zadetkoma, Sobočani pa so se zatem predstavili v boljši podobi in v 52. minuti znižali zaostanek z evrogolom Žige Kousa. Zmago Londončanov je s "hat-trickom" po vstopu v igro potrdil Harry Kane.
  • 29.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Sobočani izzivajo Tottenham
    Pred slovenskim državnim prvakom je druga preizkušnja v skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne lige. Mura bo četrtkovem večeru gostovala v Londonu, v angleški prestolnici pa bo izzvala ekipo Tottenhama.
    Domžalčani bodo v Toskani lovili zaostanek
    Domžalski mladinci so si na domači tekmi prvega kroga UEFA Mladinske lige prvakov pridelali gol zaostanka. Empoli je ob Kamniški Bistrici slavil z zadetkoma Ekonga in Baldanzija, pri domačih je bil uspešen Černe.
  • 28.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Domžalski mladinci jutri nad italijanskega prvaka
    Jutri z evropskimi boji pričenja mladinska selekcija Domžal, ki bo že četrtič nastopila v UEFA Mladinski ligi prvakov. Četa dolgoletnega stratega Darka Birjukova se bo na domači zelenici zoperstavila italijanskemu prvaku Empoliju.
  • 16.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Mura v Ljudskem vrtu izgubila z Vitessejem
    Prvi nastop Mure v skupinskem delu tekmovanj pod okriljem UEFA se je končal s porazom. Sobočani so morali v Ljudskem vrtu čestitati Vitesseju, mrežo gostiteljev sta zatresla Sondre Tronstad in Danilho Doekhi.
  • 15.09.2021 | Mednarodna tekmovanja
    Uvodoma nad Vitesse
    Mura bo po Mariboru drugi slovenski klub, ki bo zaigral v skupinskem delu tekmovanj Evropske nogometne zveze. Slovenski državni prvak si je z nastopi v poletnih kvalifikacijah zagotovil nastop v novoustanovljeni UEFA Evropski konferenčni ligi, prvi tekmec črno-belih pa bo nizozemski Vitesse.