Zmaji sedemkrat v polno, do zmage tudi Maribor, Gorica in Radomlje

Kar sedem prvoligašev je soboto izkoristilo za igranje pripravljalnih preizkušenj. Medtem ko so Domžalčani, Ljubljančani in Mariborčani po sredi odigrali že drugo tekmo, so se Koprčani, Krčani, Novogoričani in Radomljani podali v prve dvoboje.

Strelsko najbolj razpoloženi so bili nogometaši Olimpije, ki so v Čatežu v mrežo Dobljanov pospravili sedem zadetkov. Mrežo drugouvrščenega kluba 2. SNL je v 23. minuti načel Aljaž Krefl, tik pred odmorom pa sta za zajetnejšo prednost poskrbela še Daniel Avramovski, ki je zatresel že mrežo Zagreba, in Marko Vukčević. Danijel Miškić je sredi drugega polčasa izkoristil najstrožjo kazen, zadetka proti nekdanjemu klubu se je v končnici dvoboja razveselil tudi David Lukanc, dvakrat pa je ob debiju v zeleno-belem dresu v polno meril Kingsley Boateng.

Maribor je tako kot v sredinem obračunu z lendavsko Nafto znova lovil preobrat. ZTE, nekdanji madžarski prvak, ki pa zadnjih nekaj let nastopa v drugem rangu madžarskega nogometa, je namreč povedel že v četrti minuti, Milaničevi varovanci pa so hitro prišli do izenačenja. V 16. minuti je v polno meril Sunny Omoregie, v drugem polčasu pa sta delo dokončala mladi Luka Štor, ki je nekaj minut pred zadel tudi okvir gola, in Sintayehu Sallalich.

Domžale so bile po sredinem skalpu avstrijskega prvoligaša Wolfsbergerja v drugem obračunu s članom avstrijske Bundeslige rezultatsko manj uspešne. Rumeni so se z gostovanja v Gradcu vrnili poraženi, domači Sturm je v svojem vadbenem središču slavil po zaslugi dveh zadetkov Alarja. V hrvaški prestolnici so bili poraženi tudi Krčani, ki so z goloma Filipa Dangubića sicer dobili prvi polčas, a po menjavah v nadaljevanju klonili dvakrat in v obračunu z Zagrebom doživeli poraz.

Bolje je šlo Gorici in Radomljam, ki sta si za uvodna tekmeca izbrala predstavnika 3. SNL - center. Radomljani so s štirimi zadetki odpravili Šenčur, za zasedbo trenerja Pevnika je dvakrat zadel Fedor Predragović, zmago pa sta dopolnila še Jakovljević in Vasilj. Zadetek manj so v srečanju z ljubljanskim Bravom dosegli nogometaši Gorice. Za vodstvo po prvem polčasu je poskrbel Andrej Kotnik, ki je še pred tem zapravil tudi najstrožjo kazen. Nekaj podobnega se je v drugem polčasu zgodilo tudi Dejanu Žigonu, ki pa se je za zgrešeno prav tako odkupil z golom. Vmes je v polno meril še Sandi Arčon, ljubljanski poraz pa je omilil Dobnikar.

Koprčani, ki jih danes na Bonifiki čaka obračun s Partizanom, so se v prvi tekmi turnirja v Medulinu pomerili z zagrebško Lokomotivo, ki je odpor kozličkov strla v zadnji četrtini dvoboja. Po zadetku Majstorovića je delo dokončal Eros Grezda, nekdanji nogometaš Aluminija in Zavrča.

STURM GRAZ 2:0 DOMŽALE

Strelec: Alar (18′ pen, 62′)
Domžale: Milić, Vetrih, Volarič, Širok, Špičić, Blažič, Dobrovoljc, Majer, Žinko, Bratanović, Batrović. Igrali so še: Golubović, Brachi, Firer, Matjašič, Žužek, Huč, Vrandečič, Rom, Husmani, Jarović. Trener: Simon Rožman.

GORICA 3:1 AŠK BRAVO

Strelci: Kotnik (38'), Arčon (48'), Žigon (86'); Dobnikar (65')
Gorica: Sorčan, Curk, Jogan, T. Kavčič, Škarabot, Humar, Kolenc, Kotnik, Marinič, Nagode, Osuji. Igrali so še: Štrukelj, M. Kavčič, Boben, Žižek, Grudina, Žigon, Bužinel, Arčon, Franciosi, Edafe. Trener: Miran Srebrnič.

KOPER 0:2 LOKOMOTIVA ZAGREB

Strelca: Majstorović (73'), Grezda (87')

ZTE - MARIBOR 1:3 (1:1)

Strelci: Vegh (4′), Sunny (16′), Štor (70′), Sallalich (87′)
Maribor – prvi polčas: Obradović, Palčič, Šuler, Rajčević, Viler, Vrhovec, Pihler, Bohar, Hotić, Ahmedi, Sunny Omoregie. Drugi polčas: Obradović, Šme, Mertelj, Defendi, Uskoković, Kabha, Sallalich, Ogrinec, Vršič, Moravac (od 70. Vujčić), Štor. Trener: Darko Milanič.

18. januar 2017 NAFTA 1903 (SLO3) 2:1 Vršič, Bohar
21. januar 2017 ZTE (MAD2) 3:1 Sunny, Štor, Sallalich
28. januar 2017 HNK GORICA (HRV2)
1. februar 2017 ARSENAL TULA (RUS1)
4. februar 2017 BATE BORISOV (BLR1)
6. februar 2017 ZENIT ST. PETERSBURG (RUS1)
8. februar 2017 LUDOGOREC (BOL1)
11. februar 2017 BUDUĆNOST PODGORICA (ČG1)
18. februar 2017 RUDAR VELENJE (SLO1)

OLIMPIJA - ROLTEK DOB 7:0 (3:0)

Strelci: Krefl (23′), Avramovski (41′), Vukčević (42′), Miškić (73′ pen), Boateng (83′, 88′), Lukanc (87′)
Olimpija – začetna enajsterica: Vodišek, Vukćević, Zarifović, Bajrić, Štiglec, Krefl, Cretu, Miškić, Avramovski, Tijanić, Eleke.

18. januar 2017 ZAGREB (HRV2) 3:0 Avramovski, Zarifović, Babunski
21. januar 2017 ROLTEK DOB (SLO2) 7:0 Krefl, Avramovski, Vukčević, Miškić, Boateng (2x), Lukanc