Datum od
Datum do

02.02.2014 | Futsal AA
Slovenija četrtfinalist evropskega prvenstva
»Kaj naj rečem? Srečen in ponosen sem na to, da smo med osem najboljših v Evropi! Ta grenak okus po izgubljeni točki proti Azerbajdžanu bo splahnel. Dokazali smo, da lahko igramo proti Italiji, v igri »4:4« pa smo boljši tudi od Azerbajdžana. Zasluženo smo med osem najboljših!«
01.02.2014 | Futsal AA
Nesrečen poraz Slovenije
Gostje so izvrstno začeli tekmo - po podaji s kota je Amadeu presenetil z izvrstni strelom in povedel Azerbajdžan v vodstvo 0:1. A je bilo to na slovensko srečo vodstvo kratkega daha - v naslednjem napadu je mojstrko meril Gašper Vrhovec in poravnal na 1:1. To je bil za debitanta na EP drugi zadetek.
31.01.2014 | Futsal AA
EURO 2014: Slovenija pripravljena na Azerbajdžan
»Dobro smo izkoristili prost dan in si nabrali moči. Trening smo prilagodili regeneraciji in pripravi na Azerbajdžan. Pozabiti je treba tekmo proti Italiji, to je za nami, Azerbajdžan pa nova zgodba. Pričakujem precej bolj ritmično tekmo. Upam le, da tempo ne bo previsok. Če pa že bo, sem prepričan, da bodo moji igralci tudi temu kos. Kaj bo odločilo, težko napovem. So pa tekmeci znani po igri z vratarjem v polju. Naj to igrajo, ko bodo lovili naše vodstvo. Lepo bi bilo, da povedemo,« še doda Doc, kot kličejo slovenskega selektorja.
29.01.2014 | Futsal AA
Slovenija z zmago začela evropsko prvenstvo
V 33. minuti sta na levi strani Italijane izigrala Čujec in Osredkar, poizkus kapetana je obranil Mammarella. V 35. minuti je Slovenija storila še peti akumuliran prekršek, Italija je do tedaj imela dva. V 36. minti so Italijan poizkušali z igralcem vratarjem v polju, namesto Mammarelle je v igro vstopil kapetan Lima. V 39. minuti je naprej Osredkar zabil za 1:3, potem je 30 sekund pred koncem zagrozil Saad z znižanjem na 2:3, a je ostalo pri tem!
Slovenija proti Italiji začenja evropsko prvenstvo
Ne le hotel, Italija in Slovenija sta si delila tudi dvorano Lotto Arena. Dopoldan so naprej vadili Italijani, potem še Slovenija, Selektor Roberto Menichelli je bil dobro razpoložen in poln hvale na račun Slovenije.
25.01.2014 | Futsal AA
Jutri bo Slovenija prvič trenirala v Lotto Areni. Trening se prične ob 11. uri, naša izbrana vrsta pa bo sploh prva, ki bo preizkusila dvorano, ki gosti uvodni del prvenstva.
24.01.2014 | Futsal AA
Selektor verjame v presenečenje, kapetan zmagovalec po duši
»Ekipa bo od jutri nastanjena v hotelu Lindner. Poleg bodo nastanjene tudi vse uradne osebe Uefe. Do arene, kjer bomo igrali v prvem krogu, je 15 minut vožnje. Morda še največja ovira bo promet, ki je za belgijske razmere urejen, za naše pa malce manj. Lahko pričakujemo, da bo Slovenijo spremljalo tudi okoli 100 navijačev. Pričakujem in želim pa si, da bi Slovenija 200. uradno tekmo odigrala v četrtfinalu Eura!«
23.01.2014 | Futsal AA
Selektor Dobovičnik obelodanil seznam potnikov
»Priprave so končane. Menim, da so uspele. Igralci so utrujeni, kar je tudi pričakovano. Sedaj je bistveno, da se odpočijejo in pozdravijo male poškodbe ter prehlade,« je dejal po koncu dela na Obali selektor Dobovičnik, ki je sinoči gledal tudi tkemo Srbija – Azerbajdžan (1:5).
19.01.2014 | Futsal AA
Reprezentanco je prišel v Izolo pozdraviti predsednik KMN pri NZS in član IO NZS Vlado Močnik. Z ekipo je tudi zdravnik dr. Robi Kelc, ki bo z reprezentanco potoval tudi na evropsko prvenstvo.
16.01.2014 | Futsal AA
Futsal reprezentanca na priprave pred evropskim prvenstvom
Futsal reprezentanca Slovenije se bo v nedeljo, 19.1., ob 10. uri zbrala na zadnjih pripravah pred odhodom na evropsko prvenstvo v Belgijo (25.01.2014). Ekipa pod taktirko selektorja Andreja Dobovičnika bo trenirala v Izoli, bivala pa v Portorožu. V tem času bo odigrala tudi dve trening tekmi s Hrvaško, ki pa bosta zaprti za javnost.
11.01.2014 | Futsal AA
Igor Osredkar pred novim izzivom, na Euru želi med 8
»Veselim se tega, čakal sem dolgo, zdaj se je zgodilo. Malce vznemirjena je čutiti, prihajam v novo sredino. Bil sem na večerji s predsednikom, z Alenom pa sva se tudi nastanila, kjer bova bivala,« pove Osredkar.
07.01.2014 | Futsal AA
Časten poraz proti evropskemu prvaku
Slovenija je tekmo pričela v pričakovani postavi Osredkar, Mordej, Čujec, Vrhovec, Puškar; šestkratni evropski prvaki pa so se nam zoperstavili z Josejem, Ortizom, Usinom, Aicardom in Raul Camposom.
06.01.2014 | Futsal AA
Slovenija remizirala z evropskim prvakom
V zadnjih treh minutah in pol je Slovenija skušala vsaj do točke z igralcem vratarjem v polju. Na to mesto je vstopil Alen Fetić, Bratič pa se je preselil na klop. Tveganje se je obrestovalo, v 39. minuti je Čujec poravnal na 5:5 s strelom z leve strani.
Slovenija pripravljena na boj z evropskim prvakom
»Slovenija ima dobro ekipo, čaka nas vse prej kot lahko delo,« pravi Lopez pred obračunom s 15. ekipo na svetu, kamor sodijo Slovenci. »Ni me presenetilo, da ste premagali Portugalce. Spremljam vašo ekipo, v zadnjih letih ste napredovali. Imate precej nadarjenih igralcev,« je še dodal selektor Španije.
02.01.2014 | Futsal AA
Optimistično pred gostovanjem evropskega prvaka
Gostje prihajajo v Slovenijo v petek zvečer, v nedeljo pa bodo dvakrat (11.30 – 13.30 in 19.00 – 21.00) vadili v dvorani Tri lilije v Laškem, nastanjeni pa bodo v Celju. Obe tekmi iz Maribora in Litije si bo moč ogledati brezplačno, za vse tiste, ki jih ne bo na tekmi, pa bodo lahko obračuna spremljali v neposrednem internetnem prenos na futsal.si.
26.12.2013 | Futsal AA
Znan seznam igralcev za tekmi proti Španiji
Slovenija se bo 6. in 7.1. 2014 pomerila v Mariboru in Litiji s Španijo. To bo zadnji test zasedbe selektorja Andreja Dobovičnika pred začetkom evropskega prvenstva v Belgiji (28.1.).
14.12.2013 | Futsal AA
Svetovni in evropski prvak prihaja v Slovenijo
Kapetan Igor Osredkar bo na drugi tekmi proti Španiji dres Slovenije oblekel 100-ič, na prvi tekmi v Mariboru pa bodo jubilanti Kristjan Čujec (70. nastop), Rok Mordej (60. nastop) ter Damir Puškar na drugi tekmi v Litiji (60. nastop za Slovenijo).
04.12.2013 | Futsal AA
Slovenija premagala 5. ekipo sveta
Slovenija je v šesti medsebojni tekmi uspela streti odpor 5. ekipe na svetu, leta 2010 so bili Portugalci 2., leta 2007 pa 4. na evropskem prvenstvu. Leta 2000 se je ekipa s Pirenjskega polotoka zavihtela na 3. mesto na svetovnem prvenstvu.
Slovenija poražena na Portugalskem
»Bili so boljši. Znali so izkoristiti svoje priložnosti. Tekma je bila odprta in zahtevna. Vedeli smo, da so hitra in gibljiva ekipa, premorejo veliko število kratkih podaj. To je naša realnost. Želim si, da se igralci do jutri odpočijejo in nudijo še boljši odpor.«