33. krog |  Ljubljana, ćRC Stožice |  07.05.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

1 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Ponis Roberto (6. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 14000

Preobrat Maribora za veliko zmago

Olimpija - Maribor 1:2 (1:0)

* Stadion Stožice, gledalcev 14.500, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Vidali (Gračišče).

* Strelci: 1:0 Kronaveter (19.), 1:1 Novaković (80./11 m), 1:2 Tavares (90.).
* Olimpija: Vidmar, Fink, Klinar (od 64. Bajrić), Kelhar, Mitrović, Zarifović, Matić, Zajc, Kronaveter, Radović, Eleke (od 73. Wobay).
* Maribor: Handanović, Viler, Defendi, Šme, Mertelj, Dervišević (od 46. Janković), Kabha (od 71. Sallalich), Vršič, Bohar (od 46. Mendy), Tavares, Novaković.
* Rumeni kartoni: Zarifović, Mitrović, Kelhar; Dervišević.

Ljubljančani so pred polnimi tribunami s porazom proti večnim tekmecem iz Maribora slednjim ohranili upanje na 14. zvezdico in šesto zaporedno. Potem ko so domači večino tekme nadzirali potek tekme, so v drugem polčasu prejeli zadetka, drugega globoko v sodniškem dodatku. Olimpija ima po 33 krogih tako na vrhu enako število točk kot njen zasledovalec Maribor, v prid domačih pa govori izkupiček medsebojnih tekem v sezoni. Ljubljančani so eno tekmo zmagali s 3:0, dve pa igrali neodločeno.

Ljubljančane do konca prvenstva čakata še gostovanji v Celju in Velenju ter domača tekma s Krko, Maribor pa bo gostil Velenjčane in Novogoričane ter vmes gostoval v Novem mestu.

Prvi strel na tekmi je sprožil Rok Kronaveter z več kot 20 metrov, a Jasmin Handanović ni imel težkega dela. Mariborčan v domači vrsti je poskrbel tudi za vodstvo Ljubljančanov, ko je iz bližine zadel po podaji Blessinga Elekeja, ta je po poškodbi zaigral prvič po več kot treh tednih, z desne strani. Zeleno-beli, ki jih je s tribun spremljal tudi nekdanji kapetan in še vedno najboljši strelec prvenstva Andraž Šporar (ta je z Baslom v Švici že postal državni prvak), so imeli pobudo na igrišču, toda priložnosti razen ob zadetku ni bilo.

Šele v 29. minuti je spet za malce razburjenja poskrbel Eleke, a streljal preveč z desne strani, da bi lahko resno ogrozil vratarja Maribora. Slednji dotlej ni pokazal veliko, hitro izgubljal žoge, igra je bila povsem v domeni domačih.

Maribor je šele v 35. minuti sprožil prvi nevarnejši strel, ko je Milivoje Novaković žogo v kazenskem prostoru spustil do Amirja Derviševića, ta pa je zgrešil cilj. Tako kot tudi na drugi strani Matic Fink v 39. minuti s strelom z leve strani. V 41. minuti je do strela v kazenskem prostoru domačih prišel Dare Vršič, toda uspešno je blokiral Aris Zarifović.

Mariborski trener Darko Milanič je ob polčasu v slačilnici pustil Damjana Boharja in Derviševića, namesto njiju pa v igro poslal Jean-Philippa Mendyja in Marka Jankovića. V 50. minuti je prav Mendy prodiral proti kazenskemu prostoru, tik pred njim ga je zrušil Fink in si prislužil rumeni karton. Prosti strel je izvedel Vršič, Vidmar pa je bil na mestu.

V 60. minuti so mariborski navijači na igrišče začeli metati bakle in drugo pirotehniko, zaradi česar je bila tekma za nekaj trenutkov prekinjena. Tako bo mariborski klub znova tarča disciplinskega sodnika, ki je zaradi navijaških prekrškov Štajerce doslej "oglobil" že za približno 60.000 evrov.

Na zelenici se v teh trenutkih sicer ni dogajalo nič posebnega, igra je potekala med kazenskima prostoroma, Olimpija se je povlekla nazaj in čakala na protinapade, Mariborčani pa so neuspešno iskali luknje v zeleni obrambi.

V 79. minuti je spet malce završalo na tribunah, ko je Julius Woibay zatresel zunanji del mreže mariborskih vrat, v 80. minuti pa je žoga po Vršičevem strelu v roko zadela Dejana Kelharja, Damir Skomina je pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo, s strelom pod prečko, izvedel Ljubljančan v dresu gostov Novaković.

V 85. minuti je na drugi strani strel Miroslava Radovića končal v Handanovićevem naročju, Vršičev pa v 90. v Vidmarjevem. V sodniškem dodatku in seriji kotov pa so gosti dosegli zmagoviti zadetek, potem ko je po strelu Aleša Mertlja Marcos Tavares žogi spremenil smer in poskrbel za veselje branilcev naslova, ki so tako unovčili preveč nazaj potegnjeno igro domačih.

Olimpija bo v 34. krogu v sredo gostovala v Celju, Maribor pa bo gostil Velenjčane.