33. krog |  Ljubljana, ćRC Stožice |  07.05.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

1 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Ponis Roberto (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Stožic, kjer nas čaka večni derbi med Olimpijo in Mariborom. To je tekma za naslov prvaka. #OLIMAR
0'
  OLIMPIJA: Vidmar; Fink, Klinar, Kelhar, Mitrovič, Zarifovič, Matič, Eleke, Zajc, Kronaveter, Radovič #OLIMAR
0'
  MARIBOR: Handanovič; Tavares, Novakovič, Derviševič, Vršič, Kabha, Viler, Defendi, Bohar, Šme, Mertelj #OLIMAR
0'
  Na igrišče prihajajo Mariborčani.
0'
  Ob robu igrišča smo videli prisrčen pozdrav predstavnikov obeh klubov. V Stožice je prišel tudi trenutno najboljši strelec Prve lige, Andraž Šporar.
0'
  Gre za tekmo leta, ki že lahko da dober odgovor na to, kdo bo letošnji prvak.
0'
  Na igrišče prihajajo tudi nogometaši Olimpije, ki bi bili z današnjo zmago na pragu osvojitve naslova državnega prvaka.
0'
  Tudi obe navijaški tribuni se pridno polnita - Stožice so danes povsem razprodane!
0'
  Zato, da bi sami odločali o svoji usodi, Mariborčani potrebujejo zmago z več kot dvema goloma razlike.
0'
  Olimpija je v precej boljšem položaju, saj je boljša v medsebojnih tekmah, po zmagi v Kopru pa imajo pred Mariborčani tudi tri točke prednosti.
0'
  Darko Milanič ne more računati na kaznovanega Željka Filipoviča, medtem ko Vanoli nima težav s kadrom.
0'
  Zadnji medsebojni dvoboj se je v Mariboru končal brez golov, medtem ko se je zadnja tekma v Stožicah konec lanskega leta končala z rezultatom 2:2.
0'
  Vzdušje v Stožicah dvajset minut pred začetkom srečanja je naravnost fantastično. #OLIMAR
0'
  Za še bolj razgreto vzdušje so poskrbele zmajčice, medtem ko se na tribunah polnijo še zadnji prosti sedeži.
0'
  Mariborski nogometaši zapuščajo travnato površino in odhajajo v slačilnico.
0'
  Domače gledalce je pozdravil nekdanji kapetan Andraž Šporar, ki je Olimpijo zapustil pozimi.
0'
  Igrišče so zapustili tudi Ljubljančani. Do začetka tekme nas loči le še nekaj trenutkov.
0'
  Cele Stožice so v pričakovanju prihoda nogometašev obeh ekip.
0'
  Nogometaši obeh ekip prihajajo na igrišče. #OLIMAR
1'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Kronaveter.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Denis Klinar.
3'
  Trd dvoboj Zarifoviča in Novakoviča, ki imata svoj boj.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Marwan Kabha.
4'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
6'
  Fantastično vzdušje v Stožicah, skoraj celoten stadion je na nogah že od začetka tekme.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Matic Fink.
6'
  Amir Derviševič je dobil rumeni karton.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
11'
  Olimpija ima udarec iz kota.
11'
  Streljal je Dejan Kelhar, a mimo vrat.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Amir Derviševič.
15'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
17'
  Eleke je prodrl v kazenski prostor ter podal Kronavetru v sredino, ki je je iz neposredne bližine zadel za 1:0. #OLIMAR
19'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
19'
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Mitja Viler.
24'
  Olimpija je precej boljši tekmec in je vseskozi nevarna, medtem ko Mariborčani le s težavo prihajajo pred ljubljanska vrata.
24'
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
27'
  Olimpija kljub vodstvu nadaljuje s pritiskom.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Rok Kronaveter.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
30'
31'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Dare Vršič.
33'
  Derviševič je zapravil najlepšo priložnost Maribora, potem ko mu je Novakovič lepo nastavil žogo za strel. #OLIMAR
34'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
35'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
36'
  Maribor deluje povsem nebogljeno, Olimpija pa povsem kontrolira potek tekme. #OLIMAR
39'
  Vršič je poizkusil s strelom z roba kazenskega prostora, toda njegov strel je bil blokiran.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+3'
46'
46'
47'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Jean-Philippe Mendy.
47'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Marko Jankovič.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
47'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
48'
  Prosti strel za Olimpijo z 20 metrov.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
48'
49'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
57'
  Maribor je prevzel pobudo in napada za izenačenje.
59'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Kenan Bajrič.
60'
61'
  Vršič je lepo prodrl v kazenski prostor, a so Ljubljančani izbili njegovo podajo v nov kot.
61'
63'
  Milanič bo opravil zadnjo menjavo na tekmi. V igro bo vstopil Sallalich. #OLIMAR
65'
  Pripravlja se menjava tudi pri Olimpiji.
65'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Sintayehu Sallalich.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jankovič. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
67'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Julius Wobay.
67'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
76'
  Dejan Kelhar je dobil rumeni karton.
76'
Gol (11m)
  GOOOL! Milivoje Novakovič je zadel enajstmetrovko!
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Miha Zajc.
78'
79'
  Olimpija ima prosti strel. Dare Vršič je igral z roko.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Julius Wobay.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.