7. krog |  Arena Petrol |  28.08.2016 ob 20.15

Celje

0 : 3

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Bukovec Miran (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 2800

Štajerski derbi tokrat Mariboru

Celje - Maribor 0:3 (0:0)

* Arena Petrol, gledalcev 2000, sodniki: Mertik (Odranci), Vukan (Gornja Radgona), Kepe (Lendava).
* Strelci: 0:1 Pišek (avtogol, 51.), 0:2 Omoregie (72.), 0:3 Zahović (86.).
* Celje: Kotnik, Klemenčič, D. Hadžić, Travner, Vidmajer, Pišek, Pungaršek (od 70. Šporn), Marcius (od 55. Glavaš), Podlogar, Čirjak, Volaš (od 83. Križan).
* Maribor: Handanović, Šme, Šuler, Defendi, Janža, Kabha, Pihler (od 80. Vrhovec), Hotić, Omoregie (od 86. Zahović), Sallalich (od 72. Bohar), Novaković.
* Rumena kartona: Pišek; Defendi.

Celjani so v lokalni derbi z Mariborčani prišli po nizu slabših tekem zadnjih krogov, ko so v treh tekmah dobili le točko. Mariborčani so v Celje prišli po svežem evropskem slovesu, ko so v četrtek sicer zmagali v kvalifikacijah evropske lige, a premalo, da bi napredovali.

Dvoboj je imel še zanimivo ozadje: na njem je v dresih druge ekipe nastopilo več nogometašev, ki so prej igrali za tekmece; pri Celjanih je bil tako v začetni postavi Dalibor Volaš, na klopi pa sta bila še Elvedin Džinić in Mitja Križan. Pri Mariboru od nekdanjih Celjanov tokrat v postavi ni bilo Gregorja Bajdeta, začel pa je Sunny Omoregie, na klopi pa so imeli vijoličasti še Blaža Vrhovca.

V prvem polčasu so bili podjetnejši in nevarnejši gostje in si tudi pripravili lepše priložnosti, niso pa zadeli. Veliko zaslug ima tudi celjski vratar Matic Kotnik, ki se je nekajkrat izkazal in preprečil vodstvo Maribora.

Najlepše priložnosti sta imela Milivoje Novaković, ki je po neuspešni podaji do Sunnyja Omoregieja v 16. minuti minuto pozneje sam poskušal z roba kazenskega prostora, a je žoga zletela tik ob vratnici, ter Omoregie. Ta je bil po podaji Erika Janže v 32. sam pred golom, a je z nekaj metrov zadel le vratarja. V 42. pa je z močnim strelom od daleč poskušal še Marwan Kabha, prav tako za las mimo gola.

Celjani so dvakrat nevarneje merili na vrata Jasmina Handanovića; najprej je v 24. minuti meril Lovre Čirjak, toda strel s kakšnih 16 metrov je bil preslaboten, drugič pa je isti igralec poskušal ob izteku prvega dela s prostega strela z 18 metrov, žogo pa je z močnim strelom poslal tik ob vratnici.

A že kmalu po začetku drugega dela je bil izid 0:1, zadeli pa so Celjani oziroma Janez Pišek, ki je predložek Sintayehuja Sallalicha ravno toliko podaljšal z glavo, da je presenetil svojega vratarja.

Celjani so pozneje skušali priti do izenačenja, a zaman. Maribor je dobro nadzoroval potek tekme, po še eni dobro izdelali akciji pa je bilo v 72. minuti že 0:2. Maribor je imel kot, izvedel ga je Aleks Pihler, pred vrati pa je bil ob drugi vratnici na pravem mestu in precej osamljen Omoregie, ki mu z glavo ni bilo težko zadeti z manj kot dveh metrov.

Domači so pozneje zaman poskušali vzpostaviti ravnotežje, pri Mariboru pa je ob koncu tekme priložnost dobil tudi povratnik Luka Zahović. In prav on je bil mariborski junak za 3:0, saj je le kakšnih 15 sekund po vstopu v igro že izkoristil lepo podajo Kabhe in z nekaj metrov zatresel nebranjeno mrežo.

V naslednjem krogu Maribor 10. septembra gostil Radomlje, Rudar pa isti dan Celjane.