22. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  12.03.2011 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

0 : 0

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, prijazen pozdrav s stadiona Stožice.
0'
  Nocoj je pred nami težko pričakovani večni derbi med Olimpijo in Mariborom!
0'
  Vsi tisti, ki si tekme ne morete ogledati v živo ali preko televizije, lahko najpomembnejše akcije in statistiko spremljate tukaj!
0'
  Po tekmi si boste na www.prvaliga.si lahko ogledali kolaž najpomembnejših dogodkov ter izjave nogometašev in trenerjev.
0'
  Posvetimo se tekmi, ki je na stadion v Stožice zvabila večtisočglavo množico.
0'
  Za začetek zelo zanimiv podatek: Olimpija od ponovnega rojstva 2005 še ni premagala Maribora.
0'
  Osemkratni državni prvak je proti ljubljanskemu klubu nazadnje izgubil leta 2004 na Centralnem stadionu za Bežigradom. Zmagoviti gol za gostitelje je takrat dosegel Nedim Jusufbegović.
0'
  V jesenskem delu je Maribor v Ljubljani premagal Olimpijo z 1:0, v Ljudskem vrtu pa sta moštvi remizirali.
0'
  Danes ne bomo videli rekordnega obiska obračuna med Mariborom in Olimpijo. Ta namreč sega v daljne leto 1964, ko se je na tekmi 2. zvezne lige za Bežigradom zbralo več kot 20.000 ljudi. Stadion v Stožicah sprejme 16.100 obiskovalcev.
0'
  Do danes sta se Olimpija in Maribor v samostojni Sloveniji pomerila 47-krat. Mariborčani so za spoznanje uspešnejši, saj so dobili 24 tekem. Enajstkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, 12-krat pa so se zmage veselili Ljubljančani.
0'
  Povprečna starost igralcev ljubljanskega kluba je 24,2 leta. Mariborčan v povprečju štejejo 22,8 pomladi.
0'
  Poglejmo še tržno vrednost obeh klubov: Maribor 9.000.000 EUR, Olimpija: 5.575.000 EUR. (Vir: Transfermarkt)
0'
  V vrstah Olimpije nocoj ne bodo nastopili: Ranič, Omladič (oba poškodba), Rujovič (kartoni).
0'
  Mariborska zasedba je skoraj popolna. Trener Milanič ne more računati le na Mejača (poškodba).
0'
  Ozračje postaja vse bolj naelektreno. Čez nekaj minut se bo začel največji slovenski nogometni derbi med Olimpijo in Mariborom!
0'
  Pred začetkom povejmo še to, da so zeleno-beli v zadnjem krogu z 2:0 premagala Nafto, vijoličasti pa so z 1:2 izgubili s Hit Gorico.
0'
  Že pred začetkom manjši izgred na južni tribuni, kjer domujejo viole.
0'
0'
  Prvi napad za Olimpijo je določil žreb.
1'
  Mariborčani v uvodnih minutah močno pritiskajo.
1'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
3'
  Salkič je dobro potegnil po levi strani, a slabo oddal žogo do Šokote.
4'
  Po začetnem naletu, se je igra nekoliko umirila, enako velja tudi za dogajanje na tribuni.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Erik Salkič.
5'
  Olimpija bo izvedla prekršek na kakšnih 35 metrih.
6'
  Uigrana kombinacija Olimpije, ki pa so jo varovanci Kosiča izvedli izjemno slabo.
6'
  Viler in Jovič se šopirita.
8'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
8'
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Mitja Viler.
9'
  Mezga je imel izvrstno priložnost, a se je zapletel v kazenskem prostoru!
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Timotej Dodlek.
10'
  Salkič je spet slabo podal v kazenski prostor. Lovi Pridigar.
11'
  Olimpiji se odpira veliko prostora na levi strani, vendar žoga nikakor ne pride do Joviča.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
11'
  Lovrečič je prvič na tekmi streljal v okvir vrat.
12'
  Tekma je prekinjena. Lovrečič je storil prekršek nad Mezgo, ki ga sodnik Čeferin ni videl.
12'
  Igra se nadaljuje.
13'
  Ja, nobena od ekipa ne upa tvegati preveč. Tekma večinoma poteka na sredini igrišča.
13'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
14'
  Mertelj se je očitno poškodoval. Zanimivo bo videti, kako bo to vplivalo na igro mariborskih nogometašev.
14'
  Olimpija ima udarec iz kota.
15'
  Izvedel ga bo Zeljlkovič.
16'
  Previsokoa žoga Zeljkoviča, ki je iskal Anđelkoviča, Sretenoviča ali Šokoto, visoke Olimpijine nogometaše v kazenskem prostoru.
16'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
16'
  Pred tem je imel Lovrečič lepo priložnost, da bi sprožil od daleč, a se je odločil za podajo.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
17'
  Pridigar ni imel večjih težav s strelom iz precejšnje oddaljenosti.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
18'
  Uf, vroče je pred kazenskim prostorom Maribora, saj bo imela Olimpija prosti strel na dobrih 20 metrih.
18'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
19'
  Močan strel Vršiča neposredno na gol je končal za golom.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Robert Berič.
20'
  Vroče je bilo v kazenskem prostoru Olimpije, v zadnjem trenutku je razčistil Anđelkovič!
20'
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič.
21'
21'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
21'
  Filipovič je imel dvakrat zapored lepo priložnost za vodilni zadetek! Najprej je poizkusil z glavo, nato je žogo brcnil visoko preko gola!
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
24'
  Šokota je 'štrikal' pred kazenskim prostorom in izgubil žogo v sicer obetavnem napadu.
24'
25'
  Botonjič izbija v polje.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Dejan Mezga.
26'
  Mariborčani imajo prosti strel na 25 metrih.
26'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
26'
  Tavares je streljal z glavo. Ni dosti zgrešil gola.
27'
27'
  Nevarno! Mezga je po zmedi pred kazenskim prostorom prišel do strela in sprožil mimo desne vratnice Botonjiča!!
29'
  Osamljeni Viler maha z rokami in zahteva žogo, a ne dobi zahtevane pozornosti.
30'
  Zdaj so Ljubljančani nekoliko zaspali med izvajanjem avta, a se je zanje vse srečno končalo.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomo Šokota.
31'
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Robert Berič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Zeljkovič.
35'
  Lepa akcija Olimpije. Šokota je iz igre vrgel tri igralce in jo lepo oddal do Zeljkoviča, ki je povsem sam slabo zaključil v kazenskem prostoru.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
37'
  Zdaj pretepi na tribuni mariborskih navijačev.
38'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
38'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
38'
  Medtem je med violami še vedno posreduje policija.
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
39'
  Prosti strel Olimpiji na 25 metrih.
40'
  Tekma je prekinjena!
40'
  Green Dragons so pritekli na igrišče!
41'
  Želijo obračunati z volami, ki so izstrelile raketo na del tribune, kjer tekmo spremljalo 'običajni' gledalci.
41'
  Policija še vedno posreduje in bo očitno odstranila najbolj razgrete navijače.
43'
  Posreduje tudi reševalna ekipa.
43'
  Tekma se nadaljuje. Zeljkovič je spet slabo izvedel prosti strel.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Tomo Šokota.
45'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
45'
  Streljal je Erik Salkič, a mimo vrat.
45+1'
  Salkič je poizkušal nekoliko s strani, a visoko mimo gola.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
45+2'
  Izjemen strel Joviča! Dve vratnici, nato pa je žoga končala v kotu!!!
45+2'
45+2'
  Res neverjetna akcija tega bočnega branilca, ki je imel izjemno nesrečo pri tem strelu.
45+3'
  Trčila sta Salkič in Pridigar. Igra je prekinjena.
45+4'
  Menjava: iz igre Marko Pridigar, v igro Matej Radan.
50'
  Pridigar ima težave z zapestjem in je odšel z igrišča. Salkič še čaka na dovoljenje za vstop.
50'
45'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Robert Berič.
47'
  Dokaj nezanimiv začetek prvega polčasa, nobena od ekip še ni sestavila omembe vredne akcije.
49'
  VROČE V KAZENSKEM PROSTORU MARIBORA. Šokota je padel, a Čeferin ni dosodil najstrožje kazni.
49'
50'
  Vršič je oddal žogo v kazenski prostor, kjer je nogo podstavil eden od mariborskih branilcev.
51'
  Berič se je osamljen dobro boril pred kazenskim prostorom in izsilil avt.
51'
51'
  Lovrečič je potegnil po levi strani in priboril kot.
52'
  Spet previsoka žoga Lovrečiča v kazenski prostor.
53'
53'
  Zdaj bo Vršič izvedel udarec iz kota.
54'
  Zdaj je Tavares padel pred kazenskim prostorom. Čeferin ni videl prekrška! Jezijo se navijači Maribora.
55'
  Vršič je oddal dobro globinsko podajo v kazenski prostor, a Šokota ni stekel.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Mitja Viler.
58'
  Olimpija je precej več pri žogi v teh trenutkih, a so Mariborčani dovolj zbrani.
58'
58'
  Streljal je Tomo Šokota, a mimo vrat.
58'
  Šokota je z glavo meril previsoko, da bi ogrozil Radana.
59'
  Potokar je obležal na tleh po trčenju z Zeljkovičem.
61'
  Zdaj so se Mariborčani dobro otresli pritiska ljubljanskih nogometašev.
61'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
62'
  Erik Salkič v prepovedanem položaju.
64'
  Nogometaši Maribora so sestavljali obetaven napad, nato pa jim je Čeferin odvzel žogo, ker je Tavares igral s podplatom.
65'
  Zdaj si je z roko pomagal Berič. Prosti strel zelenim na 45 metrih.
65'
65'
  Lovrečič je podal v kazenski prostor, kjer se je dobro znašel Viler. Žoga Radanu.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
67'
  Zeljkovič v kazenskem prostoru ni našel soigralca, je pa izsilil kot.
67'
67'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
67'
68'
  Spremljamo precej raztrgano predstavo obeh moštev.
70'
  Zdaj še vsesplošen prepir nogometašev! Berič in Jovič sta se udarila, nato pa so posredovali tudi ostali. Jovič je protestiral, saj nogometaši Maribora niso vrnili žoge, potem ko je Anđelkovič obležal na tleh, zaradi udarca v koleno.
71'
  Strasti so se pomirile, igra se nadaljuje.
71'
  Ja, današnji derbi res ponuja vse, razen golov.
72'
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Dejan Mezga.
73'
  Tavares je iskal soigralce, a daleč naokoli ni bilo nikogar.
77'
  Zdaj sta oba sistema igre obeh moštev nekoliko razpadla. Ni več natančnosti pri podajah in kombinatorike.
78'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Mitja Viler je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Boban Jovič.
78'
  Olimpija bo izvedla prosti strel na 20 metrih.
79'
  Zeljkovič je podal v kazenski prostor, kjer je Radan posredoval z zadnjimi močmi.
79'
79'
79'
  Menjava: iz igre Milan Anđelkovič, v igro David Kašnik.
80'
  Poškodba Anđelkoviča je dovolj huda, da je Kosič storil menjavo.
80'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Martin Milec.
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
81'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Tomo Šokota.
82'
  Zanimivo bo videti, koliko bo na igro vplivala izključitev Vilerja, ki je za Maribor pomemben člen tako v obrambi kot v napadalnih akcijah.
83'
  Berič je iskal Milca v protinapadu, a je prepozno oddal žogo. To je bil dokaj obetaven napad Štajercev.
84'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Boban Jovič.
84'
  To bo bržkone podaja v kazenski prostor.
85'
  Vroče pred vrati Maribora! Sila kočljiva situacija. Radujko in Radan sta bila tik pred golovo črto, nato pa je žoga končala v gol-avtu.
86'
  Ja, Ljubljančani imajo pobudo, vendar jim ne uspe sestaviti konkretne akcije.
88'
  Bešič se pripravlja za vstop. Kosič bo torej storil vse, da v zadnjih trenutkih dobi tekmo.
89'
89'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Adnan Bešič.
90'
90'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Adnan Bešič.
90+1'
90+1'
90+1'
  Radujko je meril z glavo! Radan je posredoval z zadnjimi močmi!!!
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.