7. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  28.08.2011 ob 19.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

4 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Počasi že odštevamo ure do začetka 'večnega' derbija med Olimpijo in Mariborom.
0'
  To bo prva medsebojna tekma teh dveh klubov v letošnji sezoni. Lani sta se ekipi pomerili štirikrat, trikrat je bil rezultat neodločen (31.kolo Maribor 2-2 Olimpija, 22.kolo Olimpija 0-0 Maribor in 13.kolo Maribor 0-0 Olimpija) enkrat pa se je zmage veselil Maribor, ki je v 4. kolu v ljubljanskih Stožicah Olimpijo ugnal z 0:1.
0'
  Obe ekipi sta v letošnji sezoni uspešno nastopali e Evropi in Sloveniji priborila ogromno točk. Medtem ko so Ljubljančani že izpadli, v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Evropa jih je izločila dunajska Austria (pred tem so izločili bosanski Široki Brijeg in irski Bohemians), so Mariborčani v četrtek dosegli drugi največji uspeh slovcenskih klubov, saj so v play-offu Lige Evropa izločili najtrofejnejši evropski klub Glasgow Rangers (pred tem so v drugem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov izločili luksemburški Dudelange, v tretjem krogu pa jih je izločila izraelska ekipa Maccabi Haifa).
0'
  Mariborčani bodo po tem evropskem uspehu dobro napolnili klubsko blagajno (samo iz strani Uefe bodo za svoj drugi največji uspeh v zgodovini kluba dobili milijon evrov), svojo evropsko avanturo pa bodo podaljšali vse do Božiča.
0'
  Maribor bo v Ligi Evropa igral v skupini H, skupaj z portugalsko Brago, belgijskim Club Bruggom in angleškim drugoligašem Birmingham Cityjem. (Razpored tekem: 15.9.: Club Brugge - NK Maribor, 29.9.: NK Maribor - Birmingham, 20.10.: NK Maribor - Braga, 3.11.: Braga - NK Maribor, 30.11. ali 1.12.: NK Maribor - Club Brugge, 14. ali 15. 12.: Birmingham - NK Maribor).
0'
  Mariborčani na lestvici zasedajo prvo mesto, domača Olimpija pa je trenutno na tretjem mestu.
0'
  Olimpija je pred enim tednom v Kranju premagala Triglav z 0:1, edini strelec za Olimpijo je bil Dare Vršič.
0'
  Maribor pa je doma kar do dobra napolnil mrežo Mure 05 na koncu so slavili s 6:0, po dvakrat so zadeli Volaš, Ibraimi in Velikonja.
0'
  V sredo je iz mesta pomočnika trenerja Maribora odšel Ante Šimundža, ki bo odslej glavni trener Mure 05. Na mestu pomočnika trenerja Maribora bo sedaj Saša Gajser.
0'
  Mariborčani so zaenkrat še neporaženi in zasedajo prvo mesto, medtem ko so Ljubljančani na 3. mestu s petimi točkami zaostanka.
0'
  Iz Maribora sta v torek na posojo k Muri 05 odšla Rajko Rep in Timotej Dodlek, prav tako tednom, pa je Olimpijine vrste zapustil tretji vratar Kristjan Lipovac.
0'
  Trener Darko Milanič danes ne bo mogel računati na Etiena Velikonjo in Jovana Vidoviča, medtem ko bo Nejc Potokor tekmo začel na klopi, potem ko se je lažje poškodoval v četrtek na tekmi proti Rangersom. Trener Olimpije Dušan Kosič nima težav s poškodovami igralci.
0'
  Olimpija bo danes prvič odkar se je vrnila v Prvo ligo poizkušala premagati Maribor.
0'
  Med ogrevanjem se je poškodoval Dejan Mezga namesto njega bo zaigral v prvi postavi zaigral Martin Milec.
0'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Martin Milec.
0'
  Alenka Gotar je zapela slovensko himno in tako naznanila prvi letošnji 'večni' derbi.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča krenili gostje iz Štajerske prestolnice.
0'
0'
  Mejač prodira po desni strani...
0'
0'
1'
  ...zaustavil ga je Škerjanc.
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
2'
  Super priložnost za Olimpijo. V kazenskem prostoru je bil osamljen -omladič, ki je ustrelil proti vratom Handanoviča, ki je odlično posredoval.
2'
  Nova lepa priložnost za Olimpijo...
3'
  ...Škerjanc je dvignil žogo prek Handanoviča, a je na koncu ni uspel zaustaviti.
3'
  V izjemnem vzdušju so bolje začeli domači.
4'
  Volaš je sam v kazenskem prostoru...
4'
  ...pripravlja se za strel...
4'
  ...Jovič se mu je vrgel pod noge in blokiral strel.
4'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
5'
  Lepo priložnost je zapravil Lovrečič, ki je streljal nenatančno.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Davor Škerjanc.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Boban Jovič.
6'
  Prosti strel za Olimpijo z desne strani izvaja Vršič...
6'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
8'
  Izjemno naelektreno vzdušje na tribunah se je preneslo tudi na igrišče, kjer spremljamo nervozno in trdo tekmo. Na igrišču se bije boj za vsak milimeter igrišča. Veliko je tudi umazanih prekrškov.
8'
  Milec je blokiral predložek Joviča.
8'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
9'
  Še ena izjemna priložnost za Ljubljančane. Škerjanc je iz voleja streljal nenatančno.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
10'
  Vršič si je sam pripravil priložnost, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je zletel mimo gola.
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Boban Jovič.
11'
  V prvih desetih minutah se je igralo samo na polovici, ki jo branijo Štajerci, ki so v povsem podrejenem položaju.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
12'
  Še ena lepa priložnost domačih. Po strelu Škerjanca, ki je streljal po sredini vrat, se je še enkrat izkazal mariborski vratar Handanovič.
12'
  Vršič, Čadikovski in Omladič so lepo kombinirali, po podaji s peto Čadikovskega, pa so gostje blokirali strel Omladiča.
13'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
13'
  Olimpija ima udarec iz kota.
13'
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Agim Ibraimi.
14'
  Podajo Vilerja proti Volašu, je v kazenskem prostoru domačih prestregel Andželkovič.
15'
  Na strani, kjer so mariborske Viole je priletela bakla in glavni sodnik je za trenutek prekinil igro.
15'
  Andželkovič je zaustavil prodor Ibraimija.
16'
  Jovič podaja do Škerjanca, ki strelja iz voleja...
16'
17'
  Handanovič brani!
17'
  Vršič je atraktivno preigral Mertlja.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec.
18'
  Milec je igral z roko na sredini igrišča.
18'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič! Po solu prodoru je Lovrečič sam zaključil akcijo s strelom z roba kazenskega prostora. Zasluženo vodstvo Olimpije.
19'
20'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
21'
  Eden redkih 'izletov' Mariborčanov na nasprotno polovico je Mertelj zaključil s strelom, ki pa je zletel kakega pol metro preko vrat Džafiča, ki je zaenkrat povsem brez dela.
22'
  Lovrečič je poizkušal z globinsko podajo proti Čadikovskemu, ki pa je bil prepočasen, da bi ujel žogo, do katere se je prvi prebil vratar Handanovič.
22'
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Robert Berič.
23'
  Ob tem prekršku jo je domači kapetan skupil, potem ko ga je Berič s komolcem zadel v glavo.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Robert Berič.
24'
  Čadikovski je izbil predložek Ibraimija s prostega strela.
25'
  Na igrišče je priletela še ena bakla, ki so jo odvrgli gostujoči navijači, ki so s tem naredili medvedjo uslugo svoji ekipi, ki je bila v priložnosti za gol (sodnik je akcijo seveda pravilno prekinil).
25'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
26'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
26'
27'
  Na tribunah vseskozi poteka boj med navijači obeh ekip.
27'
27'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Nik Omladič.
28'
  Grob štart Vilerja in prosti strel na desni strani s kakih 30-ih metrih. Izvajalec bo Vršič...
28'
  ...Vršič podaja, toda Filipovič izbija.
29'
  Streljal je Boban Jovič, a zadel prečko. Handanovič je bil postavljen nekoliko izven svojih vrat kar je Jovič dobro videl, a je njegov strel zaustail okvir gola.
30'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
30'
  Podajo Milca pred vrata je ukrotil vratar Džafič.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Robert Berič.
31'
  Prosti strel za Maribor z dvajsetih metrov.
31'
  Ibraimi se pripravlja za strel...
31'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
32'
  To je bil šele drugi strel Mariborčanov na tekmi, oba pa sta zletela čez gol.
33'
  GOOOL! Zadel je Dragan Čadikovski! Najprej je Sretenovič dobro prestregel žogo, Omladič je krenil v protinapad, kjer je nato Čadikovski lepo podal na drugo stran, kjer pa se je Škerjanc namesto za strel proti golu odločil za podajo in priložnost je splavala po vodi. Toda domači so prišli do še ene žoge, ki jo je s pravo bombo v gol spremenil Dragan Čadikovski.
34'
  Čadikovski je dosegel šele prvi gol v dresu Olimpije (nasploh prvi gol kateregakoli ljubljanskega napadalca letos).
37'
  Čadikovski je v prodoru... Arghus izbija v kot.
39'
39'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
40'
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
41'
  To je bil prvi strel Mariborčanov v okvir gola.
41'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Erik Salkič.
42'
  Cel stadion je na nogah!!! Vzdušje je enkratno!!!
42'
  andželkovič izbija podajo Ibraimija v prvi kot za Maribor.
42'
42'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
42'
43'
  Sedaj so Mariborčani močno pritisnili proti nasprotnikovim vratom,a le s težavo prihajajo do zaključnih strelov.
45'
45+1'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Filip Valenčič.
45'
45'
46'
  Priložnost za Maribor, a je Milec podal za hrbet vtekajočemu Volašu.
47'
48'
48'
48'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
49'
  Za vstop v igro se pripravlja mariborski kapetan Marcos Tavares.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
50'
  Mariborčani pritiskajo na vrata Olimpije, toda zaenkrat še brez zaključnega strela.
50'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
51'
  Ibraimi je podal previsoko žogo proti Volašu.
51'
  Menjava: iz igre Martin Milec, v igro Marcos Morales Tavares.
52'
  Mariborčani bodo zaigrali bolj napadalno, saj bo Tavares zaigral bližje vratom kot Milec.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
53'
  Ljubljančani so neuspešno kombinirali.
53'
  Olimpija je spet prevzela pobudo.
54'
  Valenčič je preigral Mejača in Ibraimija in ima priložnost za strel...
54'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
55'
  Berič je s padcem v ljubljanskem kazenskem prostoru želel prelisičiti glavnega sodnika Damirja Skomino, ki pa ni nasedel potezi mariborskega napadalca.
55'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Goran Cvijanovič.
57'
  Sedaj je tudi Ibraimi želel izsiliti enajstmetrovko, a tudi tokrat danes izjemni sodnik Damir Skomina ni nasedel.
57'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
58'
  Še enkrat so Viole prekinile tekmo z odvrženo baklo. To je že tretjič na današnji tekmi.
59'
  Glavni sodnik je mariborskim navijačem 'zagrozil', da bodo ob naslednji bakli izpraznili njihov del tribune.
59'
  Viole so vrgle še eno baklo, kljub grožnji sodnika.
60'
  Sedaj je bakla priletela tudi s strani Green Dragonsov.
60'
  To sedaj vse skupaj kvari odlično vzdušje.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler.
62'
62'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat.
63'
  Policisti so naredili živi ščit tako pred domačimi kot pred gostujočimi navijači.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
65'
  Nov nalet Štajercev...Ibraimi in Cvijanovič sta kombinirala, nato pa izgubila žogo.
65'
  Čadikovski je preigraval v kazenskem prostoru...
65'
  Streljal je Dragan Čadikovski, a mimo vrat.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
67'
  Andželkovič je potreboval zdravniško pomoč, a se bo kmalu vrnil nazaj na igrišče.
67'
74'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Boban Jovič.
75'
  Dalibor Volaš je dobil rumeni karton.
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
78'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Matic Fink.
78'
79'
  Na tribuni, kjer so Viole so se začeli neredi in zažiganje stolov.
79'
  Vse skupaj je postalo pravo bojno polje.
80'
  Razmere so se vendarle umirile.
80'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
81'
  Po strelu Vršiča odbila od Arghusa ter preskočila na tleh ležečega vratarja Handanoviča.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
82'
83'
  Na stadionu je policija razglasila izredno stanje tako da je gibanje omejeno za vse in so zaprti tudi izhodi s stadiona.
83'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Saša Ranič.
84'
86'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Robert Berič.
90'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
90+1'
90+2'
  Izjemno veselje strokovnega štaba Olimpije in razočaranje Mariborčanov, ki tokrat niso bili niti približno dorasel tekmec Olimpiji.
90+2'
  Olimpija je Mariborčanom odčitala učno lekcijo nogometa ter se tako Štajercem približala na vsega dve točki. Po dolgem dolgem času sta oba največja slovenska kluba skupaj povsem pri vrhu.
90+2'
  Ta derbi je pokazal, da bo letošnja sezona še zelo zelo zanimiva ter da bomo gledali v boju za naslov prvaka dvoboj med Olimpijo in Mariborom.