25. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  21.03.2012 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

1 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Spoštovane in spoštovani! Lep pozdrav s Stožic, kjer bomo spremljali še sklepni obračun 25. kroga!
0'
  Pred nami je eden in edini večni derbi med Olimpijo in Mariborom!
0'
  Poglejmo prvo enajsterico Olimpije: Džafić, Kašnik, Jović, Salkić, Sretenović, Ivelja, Omladič, Vršič, Radujko, Nikezić in Djermanović.
0'
  Še postava Maribora: Handanović, Potokar, Rajčevič, Viler, Mertelj, Milec, Filipović, Cvijanović, Ibraimi, Velikonja in Volaš.
0'
  Če zanemarimo del zgodovine in upoštevamo le tekme Olimpije in Maribora po povratku zeleno-belih na elitno sceno je statistika sledeča: na 10 tekmah je zmago kar štirikrat slavil Maribor in le enkrat Olimpija.
0'
  Ljubljančani so aktualne slovenske državne prvake po povratku v 1. SNL premagali le na zadnji tekmi v Stožicah, in sicer s 4:1.
0'
  Mariborčani so zmagali kar štirikrat, od tega enkrat na novem domu zeleno-belih v Stožicah (1:0).
0'
  Tokrat v vrstah Maribora ne bosta nastopila poškodovani Brazilec Arghus in kaznovani Črnic, v postavi pa je obetavni reprezentant U-17 Stojanovič.
0'
  V vrstah Olimpije ne bodo nastopili: Ranič, Rujovič, Delamea in Anđelkovič. V postavi je mladi branilec Kovačevič.
0'
  Glavni sodnik tekme je Damjan Skomina, prvi pomočnik Matej Žunič, drugi pomočnik Anton Šinkovec, četrti pomočnik Roberto Ponis. Delegat tekme je Iztok Gustinčič.
0'
  Vse je pripravljeno za začetek tekme, ki se bo začela ob 18.00!
0'
  Tribune se lepo polnijo, tako da lahko pričakujemo težko pričakovani spektakel!
0'
  Maribor ima pred Olimpijo lepo točkovno prednost. V 25. krogih je namreč zbral 12 točk več! Vijolice lahko igrajo bolj sproščeno.
0'
  Še nekaj minut in začel se bo veliki derbi!
0'
  Nogometaši so že na zelenici!!!
0'
1'
  Na začetku takoj pritisk gostov. Džafič se je nekoliko poigraval, ni dosti manjkalo pa bi ga žoga presenetila v loku!
1'
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Dobra kombinacija z Radujkom, vendar Vršič v sendviču ni uspel sprožiti bolje!
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Martin Milec.
4'
5'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Kakšen šok za Ljubljančane! Velikonja je po podaji iz kota povsem s strani presenetil Džafiča!!! Podal je Ibraimi!
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Etien Velikonja. Prekršek na 30 metrih!
8'
9'
  Vijolice so v prvih desetih minutak nekoliko bolj konkreten nasprotnik. Predvsem ji uspeva sestaviti več dobrih podaj.
10'
  Zdaj Omladič z izvrstnim sprejemom, a kaj ko ni oddal uporabne žoge do Djermanoviča, ki se jezi.
13'
  Nogometaši malce težje dihajo, saj sta obe organizirani navijaški skupini že odvrgli eksplozivni sredstvi, kar prav gotovo ne sodi na nogometne zelenice.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Dalibor Volaš.
14'
  V kazenskem prostoru je padel Djermanovič, po posredovanju Potokarja, a je sodniška piščalka ostala nema. Navijači zahtevajo najstrožjo kazen.
16'
  Zdaj je na tleh obležal Velikonja, na igrišče je priletelo nekaj predmetov s strani Ljubljanskih navijačev.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Nikola Nikezič. Prekršek na 30 metrih.
17'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat. Bomba tega nogometaša za malo mimo vrat Handanoviča!
19'
  Mariborčani delujejo precej kompaktno v poizkusih napadov Ljubljančanov.
21'
  Zdaj je Džafič posredoval pred Velikonjo, ki zahteva najstrožjo kazen, češ da se vratar Olimpije ni dotaknil žoge.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Dobil ga je Aleš Mertelj.
22'
  Đorđe Ivelja je dobil rumeni karton.
24'
  Lepa kombinacija Ibrahimija in Cvijanoviča, ki pa je oddal premočno žogo proti Volašu, ki je sam čakal v kazenskem prostoru!!!
25'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat. Poizkus iz ogromne oddaljenosti!
25'
  Nikola Nikezič je dobil rumeni karton.
26'
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Dobil ga je Martin Milec.
28'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a ne dosti mimo vrat. Sretenovič je slabo izbil iz kazenskega prostora naravnost do Cvijanoviča, ki je še kako nevaren od daleč!
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Nik Omladič. PREKRŠEK NA ROBU KAZENSKEGA PROSTORA!
30'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
30'
  Vršič v živi zid!!!
31'
  Zdaj so Dragons še tretjič odvrgli eksplozivno sredstvo!
31'
  NAJVEČJA PRILOŽNOST OLIMPIJE NA SREČANJU! Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič, po kardinalni napaki Vilerja! Handanovič je odlično posredoval!
32'
  Začeli so se izgredi navijačev!!! Tekma je prekinjena. To vsekakor ne sodi na nogometne tekme!!!
32'
  Olimpija ima udarec iz kota.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
34'
  Še prerivanje med igralci zaradi naleta enega od nogometašev Olimpije na Handanoviča, ki je žogo že imel v naročju.
35'
  Spet prekinitev. Obležal je Velikonja zaradi udarca v trebuh.
35'
  Srečanje se nadaljuje.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič po podaju Joviča. V napoto mu je bil Vršič.
36'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Atraktiven strel z obrata!
37'
  Še enkrat je v kazenskem prostoru padel eden od Mariborčanov. Vnovič brez najstrožje kazni.
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Nik Omladič. Prekršek 18 metrov od vrat Handanoviča!!!
39'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
40'
  Uigrana kombinacija zeleno-belih se ni izšla po načrtih. Mariborčani so bili dovoj zbrani!
41'
  Streljal je Dare Vršič. Nič kaj v njegovem slogu. Po prikazanem Vršič danes ni pretirano razpoložen.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Dalibor Radujko.
45'
  Dve minuti nadomestila igralnega časa.
45'
  Streljal je Mitja Viler, precej zvit strel Primorca v štajerskem dresu. Džafič je žogo le pospremil s pogledom!
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Dalibor Volaš.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. To je bil dober poizkus, a naravnost v Džafiča!
45+1'
45'
45'
46'
  Podaja iz kota Omladiča na glavo Sretenoviča, ki je bil prenizek.
49'
  Na začetku drugega dela precej nižji tempo kot v prvem polčasu.
49'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
49'
50'
  Poizkus protinapada Ljubljančanov, a so se vijoličasti dobro vrnili.
50'
51'
  Zdaj navijači s tribune C obmetavajo igralce Maribora. To nikakor ni športno početje!
52'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič! Imel je dovolj prostora, da se je več kot z 20 metrov odločil za strel! Izjemno močan in natančen poizkus nogometaša Maribora!!! Pravi EVROGOL!
53'
  Z roba kazenskega prostora je streljal Vršič, a za las mimo vrat!!!
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Djermanovič. Vratnica rešuje Handanoviča!!!
55'
  Uf, kakšen derbi spremljamo v teh trenutkih! Cele Stožice bobnijo od navdušenja!
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
56'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
60'
  ZDAJ IZEMNO NEVERNO POČETJE GREEN DRAGONS! PIROTEHNIČNO SREDSTVO JE PADLO V BLIŽINO HANDANOVIČA! TO NE SPADA NA IGRIŠČE!
61'
  ŠE ENKRAT ISTA POTEZA DRAGONS! TEKMA JE PREKINJENA!
62'
  Ja, zdaj početje ljubljanske navijaške skupine res meče črno luč na sicer zelo dober derbi!
62'
  Kapetan Olimpije prosi Green Dragons naj prenehajo z metanjem pirotehničnih sredstev!
63'
  Prekinitev še vedno traja!
65'
  V ospredju še vedno nekultuno navijanje, namesto da bi spremljali dober nogomet.
68'
  Vršič vnovič pri Green Dragons. Upajmo, da bodo njegove prošnje uslišane.
69'
  Igralci so spet na zelenici.
70'
  Dvoboj se nadaljuje!
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Aleš Mertelj.
71'
  Kašnik je posredoval pred Velikonjo, ki je spet padel v kazenskem prostoru. Srečanje se nadaljuje.
71'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
71'
72'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sreten Sretenovič.
72'
  Menjava: iz igre Nik Omladič, v igro Davor Škerjanc.
74'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
75'
  Na volej je streljel Dare Vršič, a mimo vrat.
76'
  Skorajda avtogol Potokarja po predložku Škerjanca!
77'
  Ljublljančani poizkušajo z napadalnimi akcijami, želijo si znižati zaostanek, vendar so Mariborčani izjemno čvrsti v igri na telo!
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Izjemen strel, odlična parada Džafiča in žoga se je od vratnice odbila v kot!
77'
81'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Anej Lovrečič.
85'
  Tempo je nekoliko padel. Zeleno-beli še vedno želijo doseči zadetek, medtem ko vijoličasti igrajo izjemno modro in preudarjeno, brez nepotrebnih odvečnih potez.
86'
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Anej Lovrečič. Prekršek na dobrih 30 metrih.
87'
  Streljal je Sreten Sretenovič, a mimo vrat. Očitno Olimpiji primankuje idej.
88'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Adnan Bešič. Logična menjava bočnega za napdalca, saj je Jovič že prejel rumeno opozorilo.
89'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je David Kašnik.
90'
90+1'
  Iztekel se je redni del tekme, vendar bo Skomina bržkone podaljšal srečanje za kakšnih 10 min.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Adnan Bešič.
90+2'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat. To ni bil slab poizkus z levico branilca Olimpije!
90+5'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Robert Berič.
90+5'
90+6'
90+6'
  Zdaj res ni bilo razvidno, ali je nekdo od nogometašev Olimpije igral z roko v kazenskem prostoru.
90+7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Adnan Bešič.
90+8'
  Enajstmetrovka za Olimpijo!
90+8'
Gol (11m)
  GOOOL! Dare Vršič je zadel enajstmetrovko! Vršič v po sredini Handanovič v levo stran! 19. gol Vršiča v tej sezoni!
90+9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko. Handanovič na mestu!!!
90+10'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Zoran Lesjak.
90+10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Robert Berič.
90+10'
90+11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Agim Ibraimi.