12. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.10.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

3 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Pa smo le dočakali. Spopad med Mariborom in Olimpijo namreč. To bo še le njun prvi medsebojni obračun v tej sezoni, saj je bil tisti v tretjem krogu preložen. Vijoličasti so imeli enostavno prenatrpan urnik z obveznostmi v evropskih tekmovanjih. Te sicer še trajajo, kljub temu pa vsi ljubitelji nogometa že z nestrpnostjo čakamo uvodni pisk glavnega sodnika Mateja Juga, ki bo naznanil pričetek novega spektakla v Ljudskem vrtu.
0'
  Da bo mera polna, pa ne bo vroče zgolj na zelenici. Danes svojo 25. letnico obstoja slavijo najzvestejši navijači Maribora, Viole. Ti bodo svoj praznik obeležili na svojevrsten način, kar še dodatno dviguje temperaturo pred današnjim obračunom. "Vse bomo storili, da bo danes vijol'čen dan", je pred tekmo navijačem darilo obljubil Marcos Tavares.
0'
  Dogajanja pred tekmo, številne obljubljene koreografije in nenazadnje spopad večnih rivalov na igrišču, so zadostni razlogi, da lahko današnji dan naslovimo kot praznik slovenskega nogometa.
0'
  To bo za vijoličaste že dvajseta tekma v sezoni, medtem ko bo večina prvoligašev danes vpisala še le štirinajsto. Nastop v Ligi prvakov tako ne prinaša zgolj atraktivnih nasprotnikov ter dodatne finančne injekcije. Utrujenost nogometašev je gotovo eden izmed davkov, ki ga v domačem prvenstvu plačujejo varovanci Anteja Šimundže.
0'
  Ta se je še posebej poznala na zadnjem prvenstvenem obračunu v Domžalah, ko so jim točko nenadejano odščipnile zadnjeuvrščene Radomlje.
0'
  Mariborčani pa se po seriji gostujočih obračunov, ki so jih kronali z izvrstno partijo v Gelsenkirchnu, vračajo v Ljudski vrt.
0'
  "Vsa čast Mariborčanom za uspehe v Evropi, a mi imamo danes svoje načrte", pa preko Trojan preti vratar ljubljanske Olimpije. Ta skupaj s soigralci že ves teden snuje načrt kako pokvariti štajersko veselico.
0'
  Po porazu v Novem mestu, je potreben mir v slačilnico zelenih pred večnim derbijem vnesla suverena zmaga nad Koprom v minulem krogu. Dodaten optimizem pa prinaša tudi dejstvo, da se po poškodbi znova vračata Aleksandar Rodič in Miran Burgič.
0'
  Visoka motivacija bi utegnila biti ključna za zeleno-bele, a močna čustva ter vroče glave lahko obrnejo potek tekme tudi v neželeno stran. Za Ljubljančane bo to gotovo vrhunec sezone, medtem ko so velikih tekem vajeni Mariborčani še vedno pod vtisom uspešnega nastopanja v Ligi prvakov...
0'
  Karkoli že to prinaša bo pokazalo igrišče. Spektakel se prične ob 20.05!!
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Šuler, Rajčevič, Mertelj, Bohar, Filipovič, Ndiaye, Ibraimi, Mendy, Tavares. #MBvOL
0'
  Olimpija: Šeliga, Zarifovič, Mitrovič, Delamea, Jovič, Zajc, Kapun, Matič, Vukčevič, Šporar, Omladič. #MBvOL
0'
  Lahke naloge pa danes ne bo imel niti glavni sodnik Matej Jug, kateremu bosta v pomoč Matej Žunič ter Robert Vukan. Za obema goloma bosta ždela Andrej Žnidaršič in Marko podgoršek, naloge četrtega sodnika pa bo opravljal Uroš Bensa.
0'
  Ogrevanje moštev je že v polnem teku, kakor tudi priprava koreografije mariborskih Viol. Ljubljanski Green Dragonsi za zdaj še niso prispeli na stadion.
0'
  Vse bolj pa se polnijo tudi preostale tribune Ljudskega vrta.
0'
  Pravkar so na stadion vstopili tudi prvi navijači Olimpije, kar je prebudilo doslej zbrane obiskovalce odete v vijoličaste barve.
0'
  Viole so razprostrle prekrasno koreografijo, med tem pa je Arghus prejel priznanje za 100. odigrano tekmo v vijoličasti majici.#MBvOL
1'
1'
  Izjemno vzdušje v Ljudskem vrtu! #MBvOL
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
3'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Boban Jovič.
4'
  GOOOL! Šok v Ljudskem vrtu! Marko Vukčevič se je sam znašel pred vratarjem Handanovičem ter ga rutinirano ugnal za vodstvo Olimpije!
7'
  Zajc je zaradi igre z roko prejel zgolj ustni opomin sodnika Juga.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
9'
  Podajo Mertlja si je Marcos Morales Tavares odlično sprej, strel pa je bil prešibak za vratarja Šeligo.
11'
  GOOOL! Kakšen zadetek Andraža Šporarja, ki je podajo Zajca s prve iz voleja poslal za hrbet Handanoviča! Šporar si je za proslavo zadetka prislužil rumeni karton.
13'
  GOOOL! Maribor vrača udarec preko Jean-Philippe Mendya, ki se je lepo otresel branilcev ter žogo poslal pod prečnik ljubljanskih vrat!
15'
  Kakšna tekma! Na drugi strani je moral Handanovič s panterskim skokom pod noge Šporarja!
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Boban Jovič.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
19'
  Nik Kapun je dobil rumeni karton.
19'
20'
  GOOOL! Izjemen predložek Ibraimija iz kota, je Marko Šuler z glavo preusmeril v gol!
20'
  Ljudski vrt gori!!! #MBvOL
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Andraž Šporar.
23'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
24'
  Prosti strel za Olimpijo iz obetvnega položaja.
24'
  Omladič je nastreljal zgolj "živi zid"!
24'
  Olimpija ima udarec iz kota.
25'
  Viole pa še naprej razprostirajo svoje koreografije. #MBvOL
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Darijan Matič.
27'
27'
  Tekma je prekinjena zaradi bakljade Viol. #MBvOL
28'
  Tekma se med tem že nadaljuje! Bakle so odstranjene z igrišča..
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nik Kapun.
30'
  Po strelu Andraža Šporarja je Handanovič z izjemno obrambo preprečil vnovično vodstvo gostov.
32'
  Odlično posredovanje Šelige pred Mendyjem!
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Mitja Viler.
33'
  Streljal je Damjan Bohar, a preko vrat.
35'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
35'
  Izredno pogumna igra Ljubljančanov v Mariboru! #MBvOL
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
38'
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Nik Omladič.
41'
  GOOOL! Borbenost Joviča je bila obrestovana z novim vodstvom Olimpije. Z drsečim štartom je podal do Nika Kapuna, ki mu ni bilo težko zatresti mariborske mreže! Ob posredovanju Joviča so navijači zahtevali prekršek nad Mertljem.
45'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
45+1'
  Še dve minuti sodniškega podljška.
45+1'
45+1'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
45+2'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
45+2'
45+2'
  Kakšen polčas je za nami! V izjemni navijaški kulisi smo videli kar pet zadetkov, od tega pa so kar nekoliko nepričakovano trije padli v mrežo domačega vratarja Handanoviča. Nogometaši Olimpije igrajo izredno pogumno ter odločno, medtem ko Mariborčani tudi danes ne dosegajo ravni, ki smo jo od njih vajeni v Ligi prvakov. Kljub temu spremljamo izredno atraktivno nogometno predstavo, ki bi si jo zaželela tudi kakšna močnejša liga po svetu.
46'
46'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Kenan Bajrič.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
49'
50'
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
51'
55'
  Jean-Philippe Mendy se je na robu kazenskega prostora znašel v obetvni priložnosti, vendar je meril previsoko.
56'
  "Match žoga" za Olimpijo. Gostje so izvedli hiter protinapad, potem ko je Omladič lepo podal do Andraža Šporarja, ki je ob soočenju s Handanovičem ter oviranjem Šulerja meril mimo leve vratnice.
57'
58'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Nik Kapun.
59'
  Prosti strel za goste iz roba kazenskega prostora...
60'
  Omladič pa v "živi zid"...
60'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dare Vršič.
60'
61'
61'
  Streljal je Antonio Delamea Mlinar, a mimo vrat.
63'
  Uf... kaj so ponovno zamudili gostje! Zajc je z izjemno podajo našel Kenana Bajriča, ki je iz strani prišel sam pred Handanoviča, ki pa je iz dvoboja odšel kot zmagovalec..
65'
  Olimpija ima pobudo!
66'
67'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Luka Zahovič.
67'
  Maribor bo napadal s tremi napadalci!
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares, Šeliga brez težav brani.
69'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
69'
71'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Aleksandar Rodič.
73'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
74'
  Žoga je že preletela Šeligo, Luka Zahovič pa jo je na drugi strani z glavo preusmeril proti golu, a mu je nastreljal Bajriča.
76'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
77'
78'
  Sedaj pritiska Maribor za izenačenje!
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Nik Kapun.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
81'
81'
  Streljal je Aleš Mertelj, a visoko preko vrat.
84'
84'
85'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
86'
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
88'
  Brezidejni napadi vijoličastih, ki nikakor ne najdejo poti do ljubljanskih vrat.
88'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
90'
  Kaj je zapravil Marcos Morales Tavares, ki se je podolgi podaji Mertlja sam znašel pred Šeligo, ki se je izkazal z novo obrambo.
90'
90'
90+1'
  GOOOL! Kapetan Tavares se je odkupil za zapravljeno priložnost ter vendarle zadel za izenačenje! Z roba kazenskega prostora je z natančnim strelom matiral nemočnega Šeligo.
90+3'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Miran Burgič.
90+5'
90+5'
  Izjemna tekma v Ljudskem vrtu! Pravi praznik nogometa, za katerega so zaslužni nogometaši obeh ekip. Ti so si v izredno požrtvovalni igri razdelili točke. Kljub temu pa najverjetneje z remijem ne bo zadovoljna nobena stran.