30. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  29.04.2015 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

4 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Habjanič Sašo (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji slovenskega nogometa, čas je četrti derbi med Mariborom in Olimpijo v sezoni! #MBvOL
0'
  Najzanimivejša tekma 30. kroga! Obračun največjih tekmecev v državi. Ljubljanski in nekateri mariborski nogometaši so se pravkar sprehodili po zelenici v Ljudskem vrtu in se napotili v slačilnici. #MBvOL
0'
  Z južne ploščadi pred stadionom med tem odmeva glasba in drugo pestro dogajanje. V NK Maribor so iskali način, kako med šolskimi počitnicami pritegniti čim več otrok. Zabavni park s številnimi dejavnostmi se je danes iz dvorane Lukna preselil na svojo stalno mesto. Na tribunah pričakujejo rekordno število mladih obrazov. #MBvOL
0'
  Po včerajšnjem dežju danes sonce v mestu ob Dravi in prijetnih šestnajst stopinj. Odlične razmere za igro in ogled derbija. #MBvOL
0'
  Ekipi se trudita za različna cilja. Vodilni aktualni državni prvaki želijo kmalu tudi teoretično ohraniti ta status, Olimpijo v zadnjih sedmih krogih čaka zahteven boj za uvrstitev v evropski pokal. #MBvOL
0'
  Kot rečeno, četrta medsebojna tekma v sezoni, druga v Ljudskem vrtu. Jesenska je postregla z izjemno predstavo in šestimi zadetki. Mariboru je neodločen izid tik pred koncem zagotovil kapetan Marcos Tavares. #MBvOL
0'
  Prvi spomladanski dvoboj v Stožicah je dobil Maribor (0:1), na naslednjem sta mreži mirovali. #MBvOL
0'
  Mariborska mobilizacija v prejšnjem tednu, igralci so ga preživeli v karanteni, je pomagala do visoke zmage v Domžalah nad Radomljami (6:1). Združeni vijoličasti so se izognili globlji krizi. #MBvOL
0'
  Zeleno-beli so med tem neporaženi že osem tekem, a lahko jih skrbi neučinkovitost. V tem času so kar petkrat igrali neodločeno, 0:0. #MBvOL
0'
  Znova poostren nadzor v Ljudskem vrtu. Povečano število policistov je pregledalo tribune, varnostniki se nameščajo, gledalci bodo ob vstopu na stadion morali pokazali osebni dokument. #MBvOL
0'
  Pregled igralcev v zapisniku potrjuje napovedi. Pri Olimpiji manjka Miha Zajc, pobudnik številnih nevarnih akcij Ljubljančanov. #MBvOL
0'
  Težave s hrbtom Željka Filipovića s hrbtom so precej hude. V postavi vijoličastih ga ne bo do konca sezone. #MBvOL
0'
  Moštvi sicer popolni, brez kaznovanih igralcev. #MBvOL
0'
  Začetna enajsterica Maribora: Handanović, Šuler, Ndiaye, Tavares, Ibraimi, Zahović, Volaš, Rajčević, Viler, Stojanović, Bohar. Zelo napadalna postavitev, z le enim zadnjim zveznim nogometašem. #MBvOL
0'
  Postava Olimpije: Brljak, Fink, Vukčević, Mitrović, Matić, Kapun, Šporar, Delamea, Henty, Bajrić, Ivančić. #MBvOL
0'
  Vloga glavnega sodnika je pripadla Nejcu Kajtazoviću. #MBvOL
0'
  Tribune se polnijo. Kaže na zelo dobro zasedenost stadiona pod Kalvarijo. #MBvOL
0'
  Ekipi končujeta ogrevanje.
0'
  Na severni tribuni tudi gostujoči navijači. #MBvOL
0'
  Enajsterici prihajata na igrišče. Še minuta do začetka derbija.
1'
3'
  Prvi nevarnejši napad. Mariborski. Viler je dobro videl Zahovića, ki žoge nato ni spravil do Volaša.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Brljak zlahka.
6'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat. Nigerijec bi se v kazenskem prostoru skoraj prebil do izrazitejše priložnosti.
8'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
8'
  Živahen uvod in prednost Maribora! Veliko zaslug zanj ima Ndiaye, ki je na desni našel Tavaresa. Brazilčeve podaje pred golom ni uspel preusmeriti Volaš, posredoval je Brljak, je pa nato uspelo Boharju. Žoga v mreži, tik ob desni vratnici. #MBvOL
12'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
14'
  Nevarna situacija pred golom Maribora. Ob Šulerju je z desne podal Šporar, žoge ni zadel Henty. #MBvOL
14'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat. Podajo je prispeval Volaš, napadalec za las mimo desne vratnice. #MBvOL
14'
  Ezekiel Isoken Henty v prepovedanem položaju.
16'
  Dimna zavesa Viol in krajša prekinitev tekme.
17'
  Ljubljanski navijači med tem znova izražajo nezadovoljstvo nad predsednikom Rastoderjem.
18'
  Čakamo nadaljevanje tekme.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Matic Fink.
19'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
20'
  Odprt boj in enakovredna tekma v Ljudskem vrtu.
21'
  Pred polnimi tribunami. Vzhodna popolnoma zasedena, v veliki meri tudi tista na drugi strani.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Marko Vukčevič.
24'
  GOOOL! Zadel je Kenan Bajrič!
24'
  Izenačenje v Mariboru! Ob udarcu Hentyja z razdalje je posredoval Šuler, a odbil žogo na noge Bajriću, ki je dobil soočenje s Handanovićem. #MBvOL
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Z glavo, naravnost v vratarja.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Matic Fink.
28'
  Streljal je Marko Vukčevič, a mimo vrat.
30'
  Streljal je Darijan Matič, a mimo vrat.
32'
  Olimpija po izenačenju podjetnejša. Šuler v zadnjem hipu preprečil priložnost Vukčeviću.
32'
33'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Aleš Mertelj. Nenačrtovana poteza Šimundže. Senegalec s terena zaradi poškodbe.
35'
37'
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Andraž Šporar.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
40'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Preslabotno za Brljaka.
45+1'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
45+3'
  Streljal je Kruno Ivančič, a mimo vrat.
45+4'
  Nogometaši Olimpije poskušajo s streli z razdalje. Do zdaj brez uspeha.
45+4'
45+4'
  Izenačen prvi polčas je ponudil napadalen nogomet, želja po zadetkih je izražena pri obeh ekipah. Napoved zanimivega nadaljevanja.
45+4'
  Slovesnost ob polčasu. Bučen aplavz za Petra Prevca in še bolj gromek za Tino Maze. Slovenska šampiona sta od mariborskega kluba prejela vijoličasta dresa in šala iste barve.
45+4'
  Podana je uradna ocena. Na stadionu je 8500 gledalcev. #MBvOL
46'
46'
  Menjava: iz igre Kruno Ivančič, v igro Rok Baskera.
48'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
49'
49'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Po nespretnem Bajrićevem izbijanju se je Volašu ponudila priložnost. Brljak je s težavo preusmeril poskus z glavo mariborske sedemnajstice. #MBvOL
52'
55'
58'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Damjan Bohar.
60'
  V drugem polčasu premoč Maribora.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Rok Baskera.
62'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Vukčevič. Utrpel ga je Mitja Viler.
63'
  Marko Vukčevič je dobil rumeni karton.
66'
  Menjava: iz igre Kenan Bajrič, v igro Aris Zarifovič.
70'
  Gostje ne sestavijo nevarnejšega napada, domačim, ob premoči, manjka natančna končna podaja. Olimpija čvrsta v obrambi.
72'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
74'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Po preigravanju, z desne strani, Brljak je njegov strel ukrotil.
76'
76'
  Nova prednost Maribora! Najprej globinska podaja Tavaresa, Zarifović se je uštel pri oceni in Boharju dopustil srečanje z vratarjem. Prekmurec je bil zanesljiv. #MBvOL
78'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Dare Vršič.
78'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
78'
  Povišanje vodstva! Vršič je bil v igri le kakšno minuto. Izkoristil je natančno podajo Zahovića in z enajstih metrov premagal Brljaka. #MBvOL
78'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Amir Derviševič.
79'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
80'
  Menjava: iz igre Marko Vukčevič, v igro Stjepan Babič.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
83'
  V Ljudskem vrtu je za nami nekaj izjemno razburljivih minut, ki so najbrž odločile o zmagovalcu.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Damjan Bohar.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Po natančni podaji Vršiča je meril z levico, Brljak obramba.
87'
88'
  GOOOL! Zadel je Aleksander Rajčevič!
89'
  Četrti mariborski kot je izvajal Viler, najvišje pa se pred golom pognal v zrak branilec Rajčević. In natančno meril. 4:1 za vijoličaste. #MBvOL
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Samostojni prodor in nova obramba Brljaka.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
90+2'
  Zabava na mariborskih tribunah.
90+3'
90+3'
  Mariborčani so v drugem polčasu kronali premoč in v kratkem obdobju dosegli tri gole. Za visoko zmago nad največjim tekmecem in navdušenje na polnem stadionu. Pozdrav do prihodnjič!