15. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  21.11.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

2 : 2

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Skok Aleš (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljubljane #OLIMAR
0'
  Končno je prišel dolgo pričakovani dan za veliki derbi. Spektakel v Stožicah med Olimpijo in Mariborom se bo začel ob 20:15 #OLIMAR
0'
  Po reprezentančnem premoru se na sceno vrača prvoligaški nogomet in glede na formo obeh ekip prihaja derbi med Olimpijo in Mariborom v najboljšem možnem času obe "vroči" ekipi trenutno zasedata sam vrh Prve Lige Telekom Slovenija.
0'
  Po podatkih naj bi bile Stožice že RAZPRODANE!! Kar se je zgodilo prvič odkar igra Olimpija na tem stadionu. #OLIMAR
0'
  V Ljubljano bo Mariborčane prišlo spodbujat tudi 1300 vijoličastih navijačev. Že včeraj so Viole pripravile odlično vzdušje na zadnjem treningu Maribora pred velikim derbijem.
0'
  Tako so danes izpolnjeni prav vsi pogoji za veliki derbi, kakršnega že dolgo nismo videli.
0'
  Veliki derbi, bi sicer moral biti odigran že v 15. krogu (24.10.2015), vendar je bil zaradi varnostnih razlogov prestavljen. Evforija se kljub vsemu pred veliko tekmo ni polegla, predvsem zaradi dobrih rezultatov obeh velikanov.
0'
  Prestavljeni tekmi 18. kroga bosta ekipi odigrali v sredo. Z današnjim dnem pa se za današnja dva nasprotnika začenja peklenski ritem tekem v 15-ih dneh bosta odigrala pet tekem, ki bi lahko bile še kako pomembne v boju za naslov prvaka.
0'
  Olimpija še naprej igra najboljši nogomet v zadnjih letih, na lestvici imajo pred današnjim nasprotnikom sedem točk prednosti. Mariborčani pa iz kroga v krog dokazujejo, da se po zamenjavi trenerja znova vračajo na stare tirnice.
0'
  Vijoličasti so v seriji petih zaporednih zmag v prvenstvu, zadnji poraz je star že dva meseca. Tudi Olimpija ne zaostaja veliko, s treh zaporednih gostovanjih so se zeleno-beli vrnili s popolnim izkupičkom. Zadnji poraz sta prav zanimivo obe ekipi doživeli proti Zavrču, ki ostaja nerešljiva uganka večnih tekmecev.
0'
  Olimpija in Maribor sta se letos že pomerila, v Ljudskem vrtu so prvič v zgodovini odkar se je Olimpija vrnila na prvoligaško sceno zavladali Ljubljančani in aktualne državne prvake premagali s 3:0. Prav po tej zmagi so vsi začeli na Olimpijo gledati drugače. Ravno Olimpija je bila tista, ki je Šimundžo stala trenerskega stolčka. Po prihodu Krunoslava Jurčiča se je vrnila tudi zmagovalna mentaliteta.
0'
  Zadnjo tekmo v Ljubljani so dobili gostje z minimalnih 1:0. Zadnja domača zmaga Olimpije je stara že 616 dni, ko so pred praznimi tribunami zmagali z 2:0.
0'
  Poglejmo v kakšni postavi bosta začeli obe ekipi.
0'
  OLIMPIJA: Šeliga, Klinar, Mitrovič, Kelhar, Fink, Matič, Alves, Zajc, Ontivero, Henty in Šporar #OLIMAR
0'
  MARIBOR: Handanovič, Viler, Šuler, Gigli, Stojanovič, Kabha, Filipovič, Vršič, Ibraimi, Bajde in Mendy #OLIMAR
0'
  Marijan Pušnik zaradi poškodbe ne bo mogel računati na Aljaža Krefla ter Antonio Delameo-Mlinarja. Po odsluženi kazni se v enajsterico vračata Matič ter Henty. V zadnjem obdobju ima nekaj težav s poškodbo tudi Rok Kronaveter, ki danes na priložnost čaka s klopi.
0'
  Welle Ndiaye in Aleksandar Rajčevič sta poškodovana pri gostih. Zaradi kartonov pa ne bo v zadnjem obdobju vsestranskega Aleša Mertlja.
0'
  Olimpija je tudi med reprezentančnim premorom želela ostati v tekmovalnem ritmu, pred dobrim tednom dni so doma odigrali prijateljsko srečanja z Udinesejem ter remizirali s 3:3. Za zmaje so se zadetka veselili Klinar, Alves in Mariotto.
0'
  Predsednik Olimpije Milan Mandarič je v tem času v klub pripeljal tudi novega poslovnega direktorja, to je postal 45-letni Borut Kuzmič.
0'
  Danes bo zagotovo v ospredju tudi dvoboj dveh kapetanov dveh najboljših strelcev prvenstva. To je Andraž Šporar pri domačih in je v zadnjem obdobju v neverjetni formi ob šestkrat se je vpisal med strelce na zadnjih dveh tekmah, skupno je že pri številki 15, kar pomeni točno zadetek na tekmo. Tavares je prvenstvo začel nekoliko slabše, vendar na zadnjih tekmah ponovno kaže tisti pravi obraz, ko je na štirih tekmah zadel šestkrat.
0'
  Zaradi izjemnih predstav Šporarja, naj bi si mladega Ljubljančana ogledovali veliki klubi. Zagotovo je le nekaj, da Šporar ostaja pri Olimpiji do konca jesenskega dela.
0'
  Prav pri vseh statističnih podatkih pa prevladujejo domačini. Na vrhu asistentov je tudi Ezekiel Henty, ki ima sedem zadetkov in podaj. Za nameček pa ima Olimpijo še daleč najboljšo obrambo in napad. Osemkrat je njihova mreža ostala nedotaknjena, v povprečju pa dosežejo tri zadetke na tekmo.
0'
  Pravico na današnji tekmi bo delil Zasavec Davor Drečnik, ki mu je bila prvič zaupana vloga glavnega sodnika na velikem derbiju.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 20:15, bo sodil glavni sodnik Davor Drečnik #OLIMAR
0'
  Na žalost je danes preminil nekdanji nogometaš Olimpije Zoran Ubavič, ki je v 51. letu izgubil boj s hudo boleznijo. Derbi bo zato v 9. minuti prekinjen v spomin na legendarnega napadalca Olimpije.
0'
  Tribune v Stožicah se že tresejo.
0'
  S sektorja domače navijaške skupine odmevajo pesmi. Z gostujoče tribune pa na žalost že letijo prva pirotehnična sredstva na igrišče.
0'
  Obe začetni enajsterici sta že prišli na travnato zelenico v Stožicah.
0'
  Še pred začetkom tekme pa minuta molka za Zorana Ubaviča.
1'
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili gostje.
2'
  Izjemno lepa kulisa domačih navijačev, ki so razvili grb Olimpije.
3'
3'
  Izgubljena žoga Zajca na sredini na koncu kot za Maribor.
4'
  Olimpija ima udarec iz kota.
5'
  Žoga je letela na Šporarja, na koncu pa Šuler v kot.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Andraž Šporar.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Elias Ontivero. Utrpel ga je Mitja Viler.
7'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
9'
  Po podaji z desne Vršiča je Bajde z glavo zadel za vodstvo Maribora.
9'
  Zaspala je obramba Olimpije in pozabila na Bajdeta.
10'
  Veselje gostov, ki proslavljajo zadetek z metanjem pirotehničnih sredstev na igrišče. Krajša pekinitev.
12'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Elias Ontivero. Utrpel ga je Gregor Bajde.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
16'
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
17'
20'
  Kombinacija domačih, na koncu je v kazenskem prostoru padel Henty vendar vrez najstrožje kazni.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
21'
  Vroče je bilo pred vrati Olimpije, na koncu brez pravega zaključka Mariborčanov.
21'
  Pritisk Maribora...
21'
  GOOOL! Zadel je Petar Stojanovič!
24'
  Izgubljena žoga Olimpije na svoji polovici, Stojanovič se je spustil v prodor in ostal sam ter z natančnim strelom iz 25-ih metrov žogo poslal v mrežo ob desni vratnici.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
25'
  Do strela je prišel Henty, na koncu je ponovno padel vendar je Drečnik zgolj zamahnil z rokama.
26'
26'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
28'
  Po podaji s kota slabo izbijanje domače obrambe na drugi vratnici je do strela prišel Šporar in žogo silovito poslal v prazno mrežo.
30'
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
31'
  Derbi še enkrat več opravičuje svoj naziv v vseh pogledih.
32'
33'
  Za ekipi ni počitka igra se napadalen in atraktiven nogomet.
34'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
35'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
36'
  Vršič je ušel domači obrambi in se sam znašel pred Šeligo, vendar streljal mimo vrat.
37'
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Elias Ontivero. Utrpel ga je Marko Šuler.
40'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi.
43'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
45+1'
  Prosti strel za Maribor iz 25-ih metrov, bo izvajal Ibraimi.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
45+1'
  Tri minute dodatka.
45+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
45+3'
  Prosti strel za Olimpijo z leve strani, selitev domačih v kazenski prostor.
45+4'
45+4'
  V Stožicah smo spremljali odličen prvi polčas s polno priložnostmi na obeh straneh. Z vseh vidikov je veliki derbi upravičil svoje ime.
45+4'
  Vse je nared za pričetek drugega polčasa velikega derbija.
46'
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Lucas Elias Ontivero.
47'
  Prva akcija za Olimpijo, po strelu Zajca izbija Handanovič.
48'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
48'
  Iz težkega položaja Mendy mimo vrat.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
50'
  Abel Gigli je dobil rumeni karton.
50'
  Prosti strel za domače iz roba kazenskega prostora.
51'
51'
  Alves je zadel vratnico, potem se je žoga še odbijala po golovi črti, vendar je ni prečkala.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Dare Vršič.
54'
  Ricardo Alves Coelho Da Silva je dobil rumeni karton.
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Matic Fink.
55'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
56'
  Prva menjava pri Olimpiji.
57'
  Menjava: iz igre Ricardo Alves Coelho Da Silva, v igro Rok Kronaveter.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Miha Zajc.
60'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
61'
  Ponovno prekinjena tekma s strani Viol, ki mečejo pirotehnična sredstva na igrišče.
63'
  Igra se sedaj nadaljuje.
65'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
65'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Petar Stojanovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
67'
  Menjava: iz igre Lucas Elias Ontivero, v igro Martin Michel Mimoun.
68'
  Prekršek Stojanoviča je Drečnik kaznoval z drugim rumenim kartonom.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Mitja Viler.
68'
  Denis Klinar je dobil rumeni karton.
69'
  Trener Jurčič je moral v slačilnico pospremiti Stojanoviča, ki se je močno razburil zaradi izključitve.
71'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Aleš Mejač.
71'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
71'
  Rumeni karton Mejaču zaradi nepravilne menjave.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kelhar. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
74'
  Po podaji z leve Ibraimija je Mendy stresel prečko.
74'
  Martin Michel Mimoun v prepovedanem položaju.
76'
  Olimpija napada za izenačenje, Maribor ima ogromno prostora za protinapade.
77'
77'
  Streljal je Rok Kronaveter, a mimo vrat.
79'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Marcos Morales Tavares.
82'
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Michel Mimoun.
83'
  Po strelih Zajca in Mimouna kar nekaj dela za Handanoviča.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Željko Filipovič.
85'
  Olimpiji počasi zmanjkuje moči, Maribor se dobro brani.
86'
  Streljal je Martin Michel Mimoun, a mimo vrat.
87'
  Strel Mimouna za las mimo desne vratnice.
88'
90'
90+1'
  Sebična poteza Zajca, ki je streljal v veliko boljšem položaju za strel je bil Mimoun.
90+1'
  Pet minut dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Sintayehu Sallalich.
90+2'
90+4'
  Po podaji Mitroviča je z bombo zadel za izenačenje Šporar.
90+4'
  Veselje na tribunah ob zadetku Šporarja.
90+5'
90+7'
90+7'
  Jurčič je z ostrimi besedami napadel četrtega sodnika, takoj po koncu tekme.
90+7'
  Z današnjim rezultatom sta lahko zadovoljni obe ekipi. Ponovno smo lahko več kot zadovoljni s tem kar sta prikazali obe ekipi na večnem derbiju, ki je ponovno upravičil svoj naziv.