11. krog |  Kidričevo, Športni park Aluminij |  25.09.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Aluminij

0 : 0

Koper

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Lacković Marko (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 200

Pred tekmo: Aluminij - Luka Koper

Prva liga Telekom Slovenije, 11. krog

25. september 2016, ob 15.00: ALUMINIJ - LUKA KOPER

Stadion: Športni park Kidričevo,  kapaciteta 600 sedežev (povprečen obisk: 500 gledalcev)

- 5 evrov
- otroci do 14. leta: brezplačno

ALUMINIJ:

Kidričani so med tednom, v dvoboju z Gorico, prekinili serijo ligaških porazov. Po ničlah v dvobojih z Rudarjem, Domžalami in Olimpijo so se varovanci trenerja Bojana Špehonja z Gorico razšli brez zadetkov. Prav doseganje golov je v zadnjih krogih težava kidričevskih nogometašev, saj na zadnjih štirih tekmah niso našli poti do nasprotnega gola. Josip Zeba, ki je s tremi zadetki prvi strelec ekipe, in soigralci so zadnji zadetek dosegli v šestem krogu, ko so slavili v Ljudskem vrtu, na ligaški zadetek pa zdaj čakajo že 378 minut. Če k temu prištejemo še pokalni dvoboj, pa je strelska suša Aluminija dolga že 498 minut. Bodo rdeče-beli strelsko formo našli v dvoboju s Koprom, ki so ga pred dnevi po strelih z bele točke izločili iz Pokala Slovenije?

Mihael Rebernik, krilni igralec Aluminija: »Pridobljena točka nam pomeni veliko v nadaljevanju lige, ker si s tem zagotovimo izhodišče v krogu, ki sledi. Tako lahko igramo bolj mirno.«

Luka Janžekovič je bil v sredo med najzaslužnejšimi, da so Kidričani po seriji treh porazov vknjižili še osmo točko sezone. Nadarjeni vratar se je pred dnevi izkazal tudi v pokalnem tekmovanju, še posebej globoko se je v spomin vtisnil nekdanjima reprezentantoma Bosne in Hercegovine. Že v rednem delu srečanja je zaustavil najstrožjo kazen Senijada Ibričića, v peti seriji kazenskih udarcev pa je prebral tudi namero Zlatana Muslimovića.

Aluminij je v desetih krogih letošnjega državnega prvenstva dosegel devet zadetkov, ravno toliko kot tudi Koper. Od nedeljskih nasprotnikov so s sedmimi goli skromnejši zgolj Radomljani, z nekoliko širšim izborom strelcev pa se lahko pohvalijo v koprskem taboru. Štromajer, Pučko, Muslimović, Belima in Andrejašič so dosegli po gol, dvakrat sta doslej zabila Ibričić in Datković. V taboru Aluminija najdemo šest strelcev, ob že omenjenem Zebi, ki je trikrat meril v polno, je dvakrat zadel Bizjak, po gol pa so dosegli še Krljanović, Škoflek in Kramer.

LUKA KOPER:

Prepoved nastopa: Jan Andrejašič in Senijad Ibričić

Koprčani se na Štajersko podajajo po prvem domačem porazu v letošnjem državnem prvenstvu. Za primorsko zasedbo je bil po zmagah nad Aluminijem, Celjem, Radomljami in Krškim usoden Maribor, ki je Bonifiko zapuščal z izidom 1:2 in tremi točkami. Še pred vijolicami pa so se na koprski Bonifiki veselili tudi Kidričani. Kozlički so, po tem ko 120 minut igre ni ponudilo zadetkov, v izvajanju strelov z bele točke potegnili krajšo, napredovanja v četrtfinale Pokala Slovenije pa so se razveselili v taboru Aluminija. Primorci bodo v Kidričevem zaigrali brez Jana Andrejašiča in Senijada Ibričića, ki morata po štirih rumenih kartonih odslužiti tekmo prepovedi igranja, zato pa lahko privržence koprskega prvoligaša veseli, da se je po poškodbi na nogometne zelenice počasi vrača Marko Krivičič.

Toni Datković je tudi v dvoboju z Mariborom potrdil, da se med prekinitvami izjemno dobro znajde tudi pred golom nasprotnika. Nekdanji branilec Zavrča je v sredinem obračunu izničil prednost Štajercev, a tudi drugi zaporedni ligaški zadetek otroka Rijeke na koncu ni bil dovolj za nove točke Kopra.

V dvoboju z Mariborom je prve minute na slovenskih zelenicah izkusil tudi Danijel Pranjić. Nekdanji član Bayerna, s katerim je dvakrat zaigral tudi v finalu UEFA Lige prvakov, je sicer zgolj eden v vrsti kozličkov, ki se lahko pohvalijo, da so v preteklosti že oblekli reprezentačni dres. Krilni nogometaš je bil pomemben člen hrvaške izbrane vrste, za katero je odigral kar 54 tekem. V dresu BiH sta pomembno vlogo igrala Senijad Ibričić in Zlatan Muslimović, Ruben Belim je reprezentant Ekvatorialne Gvineje, za Panamo pa je pred časom debitiral tudi Ricardo Avila.