12. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.10.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

3 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 4000

Pred tekmo: Maribor - Domžale

Prva liga Telekom Slovenije, 12. krog

1. oktober 2016, ob 20:15: MARIBOR - DOMŽALE

Stadion: Ljudski vrt, kapaciteta 12.994 sedežev (povprečen obisk: 3.960 gledalcev)

Neposredni prenos: Kanal A

- odrasli: 12 evrov (v predprodaji 8 evrov)
- mladostniki do 15. leta: 6 evrov (v predprodaji 4 evre)
- tribuna jug: 4 evre (v predprodaji 2 evra)
- tribuna jug brez članske izkaznice: 10 evrov (v predprodaji 5 evrov)

MARIBOR:

Serija zmag Maribora, ki so v vseh tekmovanjih slavili šestkrat zapored, štirikrat v Prvi ligi Telekom Slovenije, se je končala v Velenju. Vijolice so v dvoboju z Rudarjem dobile prvi polčas, a je bil gol Milivoja Novakovića premalo, da bi četa trenerja Darka Milaniča nadaljevala zmagovalni niz. Točka v Velenju je prinesla povečanje zaostanka za vodilno Olimpijo, ki bo oktobrski derbi pričakala na vrhu ligaške razpredelnice. Še pred gostovanjem v prestolnici čaka Mariborčane pomemben dvoboj z Domžalčani, proti katerim bo skušala zasedba, ki domuje v Ljudskem vrtu, ostati neporažena še v šesti tekmi državnega prvenstva zapored. Marcos Tavares in soigralci bodo skušali nadaljevati tudi serijo dvobojev z Domžalčani, s kateri so nazadnje izgubili oktobra 2014, nato pa v sedmih tekmah nanizali tri zmage in štiri remije.

Darko Milanič, trener Maribora: »Jasno je, česa si želimo pred našimi navijači. Med tednom smo si nabrali novih moči po vmesnih zahtevnih tekmah, na sestanku sem fantom že povedal, da bomo storili vse, da vstopimo v novo zmagovito serijo. S strategijo, ki je ekipi pisana na kožo, smo prišli do pravih rezultatov. Ni nam uspelo le v drugem polčasu dvoboja v Velenju. Razlog poznam in gremo v nov ciklus, ki ne bo lahek, z namenom, da bi bili še boljši, še učinkovitejši.«

Sintayehu Sallalich, vezist Maribora: »Veseli spoznanje, da se vračamo v Ljudski vrt. Nenavadno je bilo zaporedoma gostovati in lepo bo znova začutiti ozračje domačega stadiona. Igranje pred našimi navijači je vedno poseben izziv, prinaša dodatno energijo. Za nami je delovni teden, ki je bil namenjen temeljitim pripravam na tekmo proti Domžalam. Smo v dobri formi, po nesrečnem razpletu v Velenju želimo poskrbeti za še eno zmagovito serijo in verjamem, da bo imela nov začetek v soboto.«

Aleks Pihler je bil med najzaslužnejšimi, da je Maribor avgusta in septembra sestavil serijo šestih zaporednih zmag. Mladi vezist se je pred vrnitvijo v Ljudski vrt v lanski sezoni uveljavil v dresu Zavrča, po poletni selitvi pa si je hitro izboril tudi mesto v začetni enajsterici Maribora. V letošnjem prvenstvu je odigral devet tekem, kar osemkrat mu je mariborski strateg Darko Milanič namenil mesto v prvi postavi. Nekdanji član Domžal in Triglava še čaka na strelski prvenec, zato pa se je v Prvi ligi Telekom Slovenije izkazal z dvema asistencama.

Marcos Tavares je prvi nogometaš Maribora, ki se lahko pohvali s 400 nastopi v vijoličastem dresu, za kar bo danes prejel tudi priznanje. Ikona Ljudskega vrta je za Maribor debitirala pred več kot osmimi leti, marca 2008, ko so se Mariborčani s Koprom razšli z remijem 1:1. Napadalec Maribora je 400. nastop na uradnih tekmah Maribora vknjižil v Velenju, kjer je sicer že osmič to sezono v igro vstopil s klopi za rezerviste, kar je največ med vsemi nogometaši v letošnjem tekmovalnem letu.

DOMŽALE:

Domžalčani so po menjavi trenerja že zadihali s polnimi pljuči. Varovanci trenerja Simona Rožmana so v petih tekmah pod taktirko nekdanjega celjskega stratega izgubili zgolj enkrat, prav proti Celjanom, a so se po porazu v knežjem mestu hitro pobrali in vknjižili dve visoki zmagi. V občinskem derbiju z Radomljami so rumeni slavili najvišjo ligaško zmago po več kot osmih letih. Zgolj tri dni kasneje so dvakratni državni prvaki učinkovito predstavo ponovili v dvoboju s Krškim ter po podobnem scenariju – s tremi zadetki v uvodne pol ure srečanja – napolnili tudi posavsko mrežo. V 180 minutah so domžalski nogometaši dosegli deset zadetkov, močno popravili gol razliko in se prebili do naziva najboljšega napada lige, v 11 krogih so dosegli 24 zadetkov, kar je tudi dobra popotnica pred gostovanjem v Ljudskem vrtu.

Simon Rožman, trener Domžale: »Želim si, da ostanemo skromni in delavni še naprej. Vemo, kaj si želimo prikazati na vsaki tekmi. Če bo to obrodilo sadove v obliki rezultata, super, a tudi v nasprotnem primeru ne bo nič hudega. Pomembno je, da stvari, ki jih delamo na treningih, pokažemo na tekmah. Fantje so v zadnjem tednu močno dvignili svojo željo po uspehu. Verjamem, da nas čaka lep zaključek jeseni in potem tudi nadaljevanje sezone.«

Lucas Mario Horvat, vezist Domžal: »Vsaka tekma je svoja zgodba. Zavedamo se moči Maribora v Ljudskem vrtu, tako da nas čaka 90 minut trpljenja. Igrati moramo svojo igro. Podobno kot Velenjčani moramo čim dlje držati rezultatsko ravnovesje oziroma priključek in predvsem v drugem polčasu, proti koncu tekme, iskati priložnosti za osvojitev vsega izkupička.«

Simon Rožman ima pred gostovanjem v Ljudskem vrtu sladke skrbi z izbiro začetne enajsterice. Zaradi poškodbe kolena bo manjkal zgolj Juninho, ki je že zaključil z jesenskim delom sezone, a zvezno vrsto v zadnjih tednih odlično vodita Marko Alvir in Jan Repas. Otrok domžalskega kluba je zablestel prav v zadnji tekmi Domžal, ko je bil v dvoboju s Krškim vpleten v štiri zadetke. Mladi vezist je bil najprej udeležen v akcijo za prvi zadetek, nato se je podpisal pod lob udarec, s katerim je podvojil domžalsko prednost, dobro predstavo pa je kronal s podajama za gola Slobodana Vuka.

Slobodan Vuk se je z zadetkoma v golu Krškega močno približal vrhu klubske lestvice. Slednjega še vedno zaseda Zlatan Ljubijankić, ki je v domžalskem dresu dosegel 35 prvoligaških dresov, Vuk pa je pri dveh manj. Nekdanji reprezentant Slovenije je za 35 zadetkov potreboval 133 nastopov, Vuk ima priložnost, da izboljša dosežek svojega predhodnika v napadu Domžal, za katere je doslej odigral 110 tekem.