18. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  26.11.2016 ob 16.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

2 : 1

Celje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 800

Pred tekmo: Domžale - Celje

Prva liga Telekom Slovenije, 18. krog

26. november 2016, ob 16:00: DOMŽALE - GORICA

Stadion: Športni park Domžale,  kapaciteta 3.100 sedežev  (povprečen obisk: 1.175 gledalcev)

- odrasli: 5 evrov
- dijaki, študentje, upokojenci: 3 evrov
- dva prehranska izdelka z daljšim rokom uporabe: prost vstop

DOMŽALE:

Prepoved nastopa: /

Domžalčani so tudi v prvi tekmi po novembrskem reprezentančnem premoru potrdili sloves najučinkovitejšega moštva Prve lige Telekom Slovenije. Varovanci Simona Rožmana so se v Kidričevem izkazali z odlično realizacijo, saj so za štiri zadetke potrebovali vsega šest strelov v okvir domačega gola. Domžalski nogometaši so bili v letošnji sezoni uspešni že 40-krat, s čimer so skorajda že dohiteli lanskoletni izkupiček, ko so v 36 krogih zmogli do 46 zadetkov. Ena redkih tekem, ko so domžalski poskusi ostali neizkoriščeni, je bila prav proti tokratnemu nasprotniku. Celjani so se namreč po preobratu veselili vseh treh točk, Rožman pa je prav v obračunu z nekdanjim klubom, ki mu je ponudil krstno člansko trenersko izkušnjo, doživel prvi poraz po prevzemu rumenih.

Simon Rožman, trener Domžal: »Najpomembnejša je vsaka naslednja tekma in s številom točk ter položajem na lestvici se trenutno ne obremenjujemo. Na koncu bomo na tistem mestu, ki si ga bomo zaslužili. Celje je izkušena ekipa, ki ima kvalitetne posameznike. Gre za moštvo, ki igra na rezultat. V športnem parku Domžale želimo, tako za svoje navijače kot tudi zase, nadaljevati niz neporaženosti. Pričakujem zelo dobro srečanje.«

Miha Blažič, branilec Domžal: »Z lestvico se ne obremenjujemo. Ne gledamo, kdo je pred nami in kdo za nami, ampak gremo s tekme v tekmo. Do konca jesenskega dela imamo še štiri pomembne tekme in naredili bomo vse, da jih odigramo v trenutnem slogu.«

Zmaga v Kidričevem je bila tudi za Slobodana Vuka nekaj posebnega. Po tem ko se je Kamničan v 16. krogu z golom v mreži Gorice na vrhu klubske prvoligaške lestvice izenačil z Zlatanom Ljubijankićem, je nekdanjega reprezentančnega napadalca s 36. prvoligaškim zadetkom že tekmo kasneje tudi presegel. Vuk je v letošnji sezoni dosegel sedem golov, petkrat je bil uspešen po prihodu Simona Rožmana, ki je robustnega napadalca vrnil v začetno enajsterico.

Domžalčani so v dosedanjem delu prvenstva zbrali 32 točk, kar je dovolj za tretje mesto. Bi pa možje v rumenem držali vrh razpredelnice, če bi gledali zgolj dosežke v drugih polčasih. Domžale bi v tem primeru zbrale 37 točk, kar je v primerjavi z rezultati prvih polčasov kar devet točk več. Tako kot Domžalčanom gre v drugi polovici tekem precej bolje tudi Mariborčanom, vijolice v nadaljevanju obračunov zberejo sedem točk več kot v uvodnih 45 minutah. Edina, ki se lahko pohvalita z boljšim izkupičkom prvih polčasov, sta letošnja povratnika v prvoligaško druščino, Aluminij in Radomlje.

CELJE:

Podobno kot Domžalčani, so se z učinkovito igro v minulem krogu proslavili tudi Celjani. Zasedbi s knežjega mesta je reprezentančni premor, ki je prišel po dveh bolečih porazih, očitno dobro del, saj so varovanci stratega Igorja Jovićevića v savinjsko-šaleškem derbiju napolnili velenjsko mrežo in še drugič v tej sezoni dobili dvoboj z Rudarjem. Celjani so slavili s 4:0 in z osmo zmago sezone ohranili šest točk zaostanka za Domžalčani, ki bodo tokratni nasprotnik rumeno-modrih. Grofom je tako kot v lanskem letu, znova pripadla čast, da bodo v domžalskem Športnem parku prisostvovali srečanju z dobrodelno noto, saj si bodo vsi obiskovalci, ki bodo pri blagajni oddali dva prehranska izdelka z daljšim rokom uporabe, na tribuno vstopili brezplačno.

Dalibor Volaš je bil v letošnji sezoni uspešen šestkrat, nekdanjemu nogometašu Kopra, Maribora in Nafte pa očitno še posebej ležijo obračuni z Rudarjem, saj je v mrežo Velenjčanov letos pospravil kar štiri zadetke. Ankarančan je ob tem priigral še najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek pretvoril Lovre Čirjak, udeležen pa je bil tudi v akcijo, po kateri se je prvoligaškega prvenca veselil Nino Pungaršek. Visokorasli napadalec bo pomemben adut Celja tudi v dvoboju z Domžalami, mrežo katerih je v ligaških srečanjih doslej zatresel že šestkrat.

Domžalsko moštvo se neodločenemu izidu uspešno izogiba že 14 krogov, v soboto pa bomo ob Kamniški Bistrici spremljali spopad tekmecev, ki sta v dosedanjem poteku prvenstva vknjižila najmanj remijev. Tako Domžalčani kot Celjani so pri dveh. Medtem ko so tokratni gostitelji po enega vknjižili na domači in gostujoči zelenici, so se Štajerci z osmih gostovanj letošnje sezone vrnili s polnimi žepi točk ali pa brez njih. Štirim porazom so dodali še štiri zmage.