32. krog |  Celje, Arena Petrol |  30.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

0 : 0

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Švarc Dejan (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Vukan Robert (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz Celja, kjer se bosta v štajerskem derbiju 32. kroga Prve lige srečala Celje in Maribor. #CELMAR
0'
  Celjani so v zadnjem času v dobrem nizu rezultatov. Če upoštevamo še tekmi polfinala Pokala Slovenije, so v seriji 5 tekem brez poraza, pri čemer so zabeležili 4 zmage in 1 neodločen rezultat. Kljub temu pa so še vedno udeleženi v borbi za obstanek, saj imajo pred Luko Koper in Krko na mestih za njimi 5 krogov pred koncem 4 oz. 6 točk prednosti.
0'
  Na drugi strani je današnji štajerski derbi za vijoličaste uvertura v veliki slovenski derbi, ki se bo odigral prihodnjo soboto, in ki bo glede na rezultatsko stanje na lestvici neposredno odločal o naslovu letošnjega državnega prvaka. V 32. krog Maribor vstopa le točko za Olimpijo, ki bo svojo tekmo odigrala jutri v Kopru in z današnjo zmago bi Maribor vsaj začasno prevzel vodstvo in izvedel dodatni pritisk na velike tekmece pred njihovim jutrišnjim obračunom s Koprčani.
0'
  Obe ekipi sta v primerjavi z njunim zadnjim obračunom v februarju zamenjali trenerja. Mariborčani so prejšnjega trenerja Jurčiča odstavili prav po porazu v prvem krogu spomladanskega dela proti Celjanom. Nadomestil ga je Darko Milanič. Slednji pa so svojega nekdanjega trenerja Kapušina zamenjali z Robertom Pevnikom, ki je po prevzemu celjskega krmila močno poživil domačo ekipo.
0'
  V prejšnjem krogu so Celjani zabeležili zelo pomembno zmago v Novi Gorici, kjer so slavili prvič po devetletnem postu. Tekma se je končala z izidom 1:2. Na drugi strani je Maribor doma le remiziral proti Luki Koper z 2:2 in tako ni izkoristil spodrsljaja Olimpije proti Krškemu. Tekma v Ljudskem vrtu je sicer na žalost ponovno ostala v spominu bolj zaradi dogodkov ob igrišču kot zaradi same tekme in za vijoličaste neugodnega rezultata.
0'
  Današnja tekma služi tudi kot uvertura pred finalom Pokala Slovenije, kjer se bosta na stadionu Bonifika 25. maja pomerila prav današnja nasprotnika.
0'
  Četrta letošnja tekma med nasprotnikoma, skupno 83. Maribor uspešnejši s 44 zmagami. #CELMAR
0'
  Letos dve zmagi Maribora (1:0 in 1:3) ter ena Celja (0:1). #CELMAR
0'
  Pri Celjanih bo tudi današnjo tekmo izpustil kaznovani Lovre Čirjak, pri Mariboru pa v tem krogu ni kaznovanih igralcev. Pri Celjanih v primerjavi s prejšnjo tekmo manjka Tilen Klemenčič, medtem ko bo pri Mariboru poleg že dalj časa poškodovanih igralcev tudi danes manjkal nekdanji igralec Celja Gregor Bajde in pa v zadnjem trenutku tudi standardni branilec Rodrigo Defendi. Pri Mariborčanih danes na klopi še en nekdanji Celjan, Valon Ahmedi, ki se je v Ljudski vrt preselil v zimskem prestopnem roku.
0'
  Poglejmo obe enajsterici...
0'
  Celje: Kotnik, Kous, Hadžić, Travner, Vidmajer, Vrhovec, Miškić, De Sousa, Pajač, Podlogar, Sunny. #CELMAR
0'
  Maribor: Handanović, Mertelj, Filipović, Šme, Janža, Kabha, Vršič, Sallalich, Janković, Tavares, Novaković. #CELMAR
0'
  Tekmo bo sodil Matej Jug iz Tolmina. #CELMAR
0'
  Menjava: iz igre Tadej Vidmajer, v igro Marko Krajcer.
1'
  Pri Celju je v zadnjem trenutku prišlo do spremembe v začetni enajsterici. Namesto poškodovanega Vidmajerja bo tekmo začel Krajcer.
1'
  Za Celje torej: Kotnik, Kous, Hadžić, Krajcer, Travner, Vrhovec, Miškić, Pajač, De Sousa, Podlogar, Sunny. #CELMAR
1'
1'
  Prekršek je utrpel Žiga Kous .
2'
  Podaja Pajača naravnost v Handanovića.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar, Handanović se je tokrat izkazal.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kous, ki je z nekoliko nenavadnim strelom zadel prečko mariborskih vrat.
9'
  Celje ima udarec iz kota.
10'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
11'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
12'
  Nesigurnost Handanovića po podaji Pajača, a za Maribor se je vse dobro izteklo.
12'
13'
  Celjani so v začetku srečanja precej konkretnejši pri svojih akcijah. Večinoma so nevarni po desni strani. #CELMAR
15'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
16'
18'
  Poskus Tavaresa, ki pa ga je domača obramba dobro blokirala.
18'
  Streljal je Sintayehu Sallalich po samostojni akciji po levi strani, a strel je zletel preko vrat.
20'
  V zadnjih minutah je pobudo prevzel Maribor.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič, tokrat dobra obramba Kotnika.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Denis Šme.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
25'
26'
  Po podaji Vrhovca je z glavo streljal Jure Travner, a mimo vrat.
30'
  Na tleh je za trenutek obležal Kous, ki pa bo lahko nadaljeval s srečanjem.
34'
37'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
38'
  Lepa podaja z glavo Podlogarja, a Sunny se v zaključku akcije ni najbolje znašel in domača obramba je dobro posredovala.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erico Henrique Esteves De Sousa. Utrpel ga je Željko Filipovič.
41'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
44'
  V drugem delu 1. polčasa se je tekma nekoliko umirila, brez večjih priložnosti za obe ekipi.
45'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Žiga Kous.
45'
  Sintayehu Sallalich je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  V 1. polčasu boljši Celjani, ki so imeli preko Podlogarja in Kousa tudi dve lepi priložnosti. #CELMAR
45+1'
  Maribor je v 1. polčasu odigral bledo, razen strela Vršiča drugih omembe vrednih akcij ni bilo. #CELMAR
45+1'
  Ekipi sta se vrnili na zelenico. V drugem polčasu bodo s sredine krenili gostujoči nogometaši.
46'
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
48'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
49'
  Žiga Kous v prepovedanem položaju.
52'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Damir Hadžič.
54'
  Drugi polčas zaenkrat še ni ponudil pravih priložnosti.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
56'
57'
  Streljal je Marko Pajač, a mimo vrat.
59'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marko Jankovič.
60'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Marko Jankovič.
62'
  Menjava: iz igre Marko Jankovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dare Vršič.
63'
  Menjava: iz igre Erico Henrique Esteves De Sousa, v igro Janez Pišek.
66'
  Nekoliko predolga podaja Tavaresa v prostor za Novakovića, Kotnik je bil prej pri žogi.
67'
  Sallalich je obležal po trku s Podlogarjem, a bo lahko nadaljeval s srečanjem.
70'
  Še naprej lepo vzdušje na Areni Petrol.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
71'
71'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
72'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Milan Spremo.
73'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Milan Spremo.
73'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
74'
  Majhno poigravanje v celjski obrambi, ki pa ga Vršič ni izkoristil.
74'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marwan Kabha.
75'
  Za nekaj trenutkov je na zelenici obležal Mendy, ki pa je že vstal in bo lahko nadaljeval s srečanjem.
77'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton zaradi igre z roko.
78'
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Spremo. Utrpel ga je Erik Janža.
81'
  Menjava: iz igre Marko Pajač, v igro Rudi Požeg Vancaš.
82'
  Sedaj pritisk Maribora.
82'
  Na koncu dolge akcije Maribora neuspešna podaja Tavaresa do Novakovića.
83'
  Streljal je Milivoje Novakovič, a mimo vrat.
84'
84'
85'
88'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
89'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Amir Derviševič.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rudi Požeg Vancaš. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
90'
90+1'
  Še 3 minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Spremo, a preveč iz kota, da bi ogrozil Handanovića.
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
90+2'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Željko Filipovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
90+2'
  Milivoje Novakovič je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja.
90+4'
90+4'
  Celjani bodo z današnjo točko gotovo bolj zadovoljni kot Mariborčani, ki so prikazali bledo igro. #CELMAR