35. krog |  Novo mesto, Portoval |  14.05.2016 ob 16.55  | Prenos: POP TV

Krka

1 : 3

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 700

Krka s porazom že izpadla

Krka - Maribor 1:3 (1:2)

* Stadion Portoval, gledalcev 500, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).

* Strelci: 0:1 Mendy (29.), 1:1 Fuček (33.), 1:2 Mendy (39.), 1:3 Dervišević (90.).
* Krka: Mitrović, Boccaccini, Ejup, Bogdan, Marotti, Brkljača, Kostanjšek (od 75. Dangubić), Welbeck, Fuček (od 90. Muhammed), Novak (od 54. Perić), Majcen.
* Maribor: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler, Filipović, Kabha (od 71. Dervišević), Bohar (od 63. Sallalich), Janković, Bajde (od 81. Tavares), Mendy.
* Rumeni kartoni: Boccaccini, Fuček, Brkljača, Perić; Mertelj.

V dvoboju na daljavo za naslov prvaka z Olimpijo so Mariborčani imeli slabše izhodišče; Olimpija je o svoji usodi odločala sama, Mariborčani so morali čakati na morebiten nov spodrsljaj tekmecev iz prestolnice, seveda pa pri tem sami niso smeli ponoviti napake z zadnje tekme z Rudarjem, ko so po golu globoko v sodnikovem dodatku izgubili doma.

Končalo se je s slavjem Maribora, a za vijoličaste z grenkim priokusom, potem ko je Olimpija v končnici tekme prišla do zmage v Velenju in si krog pred koncem zagotovila naslov prvaka v sezoni 2015/16. Z grenkobo pa so tekmo končali tudi Novomeščani, ki jih v prihodnji sezoni čaka igranje v 2. ligi.

V Novem mestu so Mariborčani sicer začeli z rahlo terensko premočjo, vendar se domači niso dali. Vratar Jasmin Handanović je moral kmalu posredovati ob strelih Jana Novaka in Luke Majcna, za goste pa je Jean-Philippe Mendy v 15. minuti ob nekoliko slabšem posredovanju vratarja Miodraga Mitrovića prišel do strela, a ni bilo nevarnosti za gol.

Minuto zatem so Mariborčani obstali, ker so mislili, da je Mario Brkljača naredil prekršek; toda sodnik ni zapiskal, Brkljača pa je nevarno streljal in žogo je ustavila šele vratnica.

Prvi gol na tekmi so nato vendarle dosegli Mariborčani; po prodoru Marka Jankovića po desni strani in natančni podaji v sredino je Mendy matiral vratarja tekmecev.

Veselje pa je bilo kratko, saj je iz podobne akcije Krka čez nekaj minut izenačila. V vlogi podajalca v kazenski prostor je bil pri Novomeščanih Novak, na pravem mestu pred vratarjem Handanovićem pa spretni Josip Fuček, ki je žogo pod prečko pospravil v mrežo.

Polčas pa so le dobili favorizirani gostje - Mendy je po podaji Filipovića, ki jo je sicer z glavo sprva prestregel domači nogometaš Luka Bogdan, prišel do žoge in nato z natančnim strelom poskrbel za 2:1.

Drugi del je bil, tudi ob močnejšem nalivu in vetru, manj dinamičen, ne pa povsem brez priložnosti. Krka je bila blizu izenačenja, najprej je Fuček po prostem strelu s 25 metrov meril dokaj natančno in se je moral Handanović potruditi, da je žogo izbil v kot, v 64. minuti pa je gostom pomagala vratnica, ki jo je zadel Miha Kostanjšek, potem ko je mariborski vratar le odbil žogo po prostem strelu Lea Ejupa.

V izteku tekme so bili spet nevarnejši vijoličasti, v 89. minuti sta poskusila Amir Dervišević in Marcos Tavares, že v sodniškem dodatku pa je Dervišević nato poskrbel za končnih 3:1.

Krka bo v zadnjem krogu prihodnjo soboto gostovala v Ljubljani, Maribor pa bo gostil Gorico.