35. krog |  Novo mesto, Portoval |  14.05.2016 ob 16.55  | Prenos: POP TV

Krka

1 : 3

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s Portovala, kjer bomo spremljali srečanje 35. kroga med Krko in Mariborom. #KRKMAR
0'
  To bo 16. prvenstveni obračun današnjih tekmecev, bilanca tekem pa je premočno na strani Maribora, ki je do zdaj dobil deset tekem, petkrat pa sta se moštvi razšli brez zmagovalcev. Krka torej Maribora še ni premagala.
0'
  Nazadnje sta moštvi remizirali v osmem krogu te sezone, ko je Krka v Ljudskem vrtu povedla z golom Welbecka, nato zaostala po golih Mendyja in Ibraimija, na koncu pa z golom Vučkiča v 85. minuti prišla do točke.
0'
  Današnje srečanje bo za obe moštvi izjemnega pomena, Krka se bori za deveto mesto, ki zagotavlja kvalifikacijsko tekmo za obstanek v ligi, medtem ko imajo Mariborčani precej bolj ambiciozen načrt, saj jih zmaga ob pomoči Olimpije še ohranja v igri za 14.naslov prvaka.
0'
  Oba stratega sta se odločila za nekoliko drugačni formaciji. Maribor tokrat v sistemu 4-2-3-1 z Mendyjem v konici napada, medtem ko se je Krka postavila v formacijo 4-1-3-2 z napadalcema Majcnom in Novakom. Novak je svoj prvi nastop vknjižil v prejšnjem krogu.
0'
  Postava Krke: Mitrovič, Boccaccini, Ejup, Bogdan, Marotti, Brkljača, Kostanjšek, Welbeck, Fuček, Novak, Majcen. #KRKMAR
0'
  Postava Maribora: Handanovič, Mertelj, Šme, Defendi, Viler, Filipovič, Kabha, Bohar, Jankovič, Bajde, Mendy. #KRSMAR
0'
  Glavni sodnik srečanja je Miran Bukovec iz Lendave. #KRKMAR
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
2'
  Maribor ima udarec iz kota po izbijanju Bogdana.
3'
  Filipovič in druščina zahtevajo najstrožjo kazen zaradi domnevne igre z roko v kazenskem prostoru Krke, vendar igra nemoteno teče dalje.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matteo Boccaccini. Utrpel ga je Gregor Bajde.
5'
  Streljal je Jan Novak, a je eden od Mariborčanov odbil žogo iz kazenskega prostora. Handanovič je ostal brez dela.
6'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
7'
  Strel v okvir vrat! Majcen je sprejel natančno podajo v kazensko prostor, kjer je iz gola pravočasno stekel Handanovič in preprečil kakovostnejši strel.
8'
  Strel mimo vrat. Filipovič je videl Jankoviča na desni strani, ga zaposlil z natančno podajo, a je neovirani Jankovič meril mimo desne vratnice Mitroviča!
10'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ejup. Utrpel ga je Jankovič.
13'
  Prekršek je utrpel Marwan Kabha.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy. Poizkusil je ob prvi vratnici, a je Mitrovič njegov strel ubranil.
15'
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Brkljača Mario, a se je žoga od vratnice odbila v gol avt!
18'
  Srečanje je prekinjeno. Welbeck potrebuje zdravniško pomoč.
18'
  Igra se nadaljuje.
19'
  Prekršek je utrpel Jan Novak.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matteo Boccaccini. Utrpel ga je Marwan Kabha.
21'
  Matteo Boccaccini je dobil rumeni karton.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
22'
  Denis Šme v prepovedanem položaju.
23'
24'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat, brez nevarnosti za Handanoviča.
25'
  Spremljamo odprto srečanje, obe ekipi si želita doseči zadetek, a si nobena ni priigrala bistvene prednosti.
26'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Bruno Marotti.
27'
  Streljal je Luka Bogdan, a mimo vrat. Po podaji Fučka s preostega strela se je visoko dvignil in z glavo zaključil preko gola.
29'
  Prekršek je utrpel Leo Ejup.
29'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy! Po izvrstnem preigravanju in podaji Jankoviča v kazenski prostor je samo podstavil nogo in usmeril žogo za hrbet Mitroviča.
31'
  Tekma je prekinjena, trčila sta Mertelj in Fuček, slednji potrebuje zdravniško pomoč.
32'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Jankovič, izkazati se je moral Mitrovič.
32'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Josip Fuček.
33'
  GOOOL! Zadel je Josip Fuček! Po podaji Novaka na drugo vratnico je v kazenskem prostoru rutinirano zaključil.
39'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy! Po veliki napaki obrambe Krke je Mendy izkoristil podarjeno priložnost in zaključil z diagonalnim strelom.
44'
  Maribor z igralcem manj v polju, saj se je ob strelu nekoliko poškodoval Mendy, a bo napadalec Maribora očitno lahko nadaljeval srečanje.
45'
45+1'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa v prvem polčasu. #KRKMAR
45+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Josip Fuček.
45+2'
  Krka ima udarec iz kota.
45+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Željko Filipovič.
45+2'
46'
46'
48'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Jan Novak.
50'
  Streljal je Brkljača Mario, a mimo vrat.
50'
51'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Damjan Bohar.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič, brani Mitrovič.
53'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček in močno ogrel dlani Handanoviča.
54'
54'
  Menjava: iz igre Jan Novak, v igro Marin Perič.
55'
57'
  Izenačeno srečanje v drugem polčasu. Nobena od ekip ne prevladuje.
58'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Matteo Boccaccini.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Gregor Bajde.
58'
  Josip Fuček je dobil rumeni karton.
59'
  V Novem mestu je začelo močneje deževati.
61'
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Mitja Viler.
63'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Mertelj. Utrpel ga je Perič.
63'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
63'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Sintayehu Sallalich.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Ejup.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Kostanjšek.
65'
  Po strelu Ejupa je do odbite žoge prišel Kostanjšek in zatresel vratnico! #KRKMAR
67'
  Prekršek je utrpel Marin Perič .
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Brkljača Mario. Utrpel ga je Rodrigo Defendi.
70'
  Brkljača Mario je dobil rumeni karton.
70'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Miha Kostanjšek.
71'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Amir Derviševič.
72'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Marin Perič.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Gregor Bajde.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Kostanjšek. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
74'
  Marin Perič je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja sodniku.
75'
75'
  Menjava: iz igre Miha Kostanjšek, v igro Filip Dangubič.
78'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Filip Dangubič.
78'
  Spremljamo precej bolj živčno srečanje kot v prvem delu.
80'
  Strel v okvir vrat! V zmedi v kazenskem prostoru Maribora je poskusil Luka Majcen, a je Handanovič njegov strel ubranil!
81'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Marcos Morales Tavares.
81'
  Prekršek je utrpel Josip Fuček.
83'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich, ki je imel izvrstno priložnost za potrditev zmage, a je preveč okleval v kazenskem prostoru.
85'
86'
  Streljal je Rodrigo Defendi, a mimo vrat.
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich, a je Mitrovič njegov strel po sredini ubranil.
90'
  Streljal je Amir Derviševič, a nekoliko mimo vrat!
90'
90+1'
  Prekršek je utrpel Filip Dangubič.
90+2'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Kabiru Muhammed.
90+3'
  S kakšnih 20 metrov je poizkusil Derviševič, a meril mimo vrat!
90+4'
90+4'
  GOOOL! Zadel je Amir Derviševič! Po podaji Tavaresa je povedel žogo v kazenski prostor, obšel vratarja in rutirnirano zaključil.