1. krog |  Velenje, Mestni stadion Ob jezeru, Velenje |  22.07.2018 ob 18.15  | Prenos: Planet

Rudar Velenje

0 : 5

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 1200

Maribor začel z visoko zmago

Rudar Velenje - Maribor 0:5 (0:1)

* Stadion Ob jezeru, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Kovačič (Murska Sobota), Vojska (Dob).
* Strelci: 0:1 Ivković (34.), 0:2 Hotić (63.), 0:3 Hotić (68.), 0:4 Zahović (73.), 0:5 Zahović (82.).
* Rudar Velenje: Pridigar, Bolha, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Muić (od 54. Solomun), Pišek, Trifković, Parfitt-Williams (od 69. Šimunac), Radić, Tučić.
* Maribor: Handanović, Uskoković, Viler, Dervišević, Hotić, Ivković, Milec (od 46. Pihler), Vrhovec (od 77. Cretu), Kramarič (od 70. Vršič), Mlakar, Zahovič.
* Rumeni kartoni: Vasiljević; Vrhovec, Ivković.
* Rdeč karton: /.

Mariborski nogometaši so na najboljši možni način začeli boj za naslov državnega prvaka, ki jim ga je v zadnji sezoni odnesla ljubljanska Olimpija. Vijoličasti so s 5:0 odpihnili velenjski Rudar, ki je v zadnje pol ure klonil štirikrat.

Uvodnih 20 minut prvega polčasa derbija prvega kroga med ekipama, ki sta si sredi tedna priigrali 2. krogu kvalifikacij za evropsko ligo, ni ponudilo pretiranega razburjenja. Prvo resno priložnost so si Mariborčani priigrali v 24. minuti, ko je Jan Mlakar z glavo le za malo zgrešil cilj.

V 27. minuti je neuspešno poskusil še Dino Hotić. Po dobre pol ure igre so Mariborčani prišli do prostega strela daleč od velenjskega gola. Amir Dervišević je podal v kazenski prostor knapov, skok je dobil Saša Ivković in vijoličaste popeljal v vodstvo.

Prvo priložnost v drugem polčasu so imeli domačini v 57. minuti, vendar je Anže Pišek streljal čez gol.

V 62. minuti je Maribor imel veliko priložnost, po tem ko je z desne strani podal Mitja Viler, žogo je zletela mimo vseh v kazenskem prostoru, Mlakar pa je na drugi vratnici slabo reagiral in zadel zunanji del gola.

V naslednji minuti so žogo le spravili v gol, tokrat z nekaj sreče. Na desni strani je okroglo usnje sprejel Dino Hotić, podal proti Martinu Kramariču, ki pa žoge z glavo ni zadel, vseeno pa je končala v golu.

Maribor je bil vse nevarnejši, v 67. minuti je Mlakar stresel vratnico. Hotić je znova "udaril" v 68. minuti, ko se je izkazal z močnim in natančnim strelom ob levo vratnico Marka Pridigarja. Kljub visokemu vodstvu se vijoličasti niso ustavljali, pet minut po tretjem golu je Dervišević podal v kazenski prostor do Luke Zahovića, ta si je lepo nastavil žogo in jo potisnil v velenjski gol.

Eno redkih priložnost Rudarja v drugem polčasu je v 75. minuti zapravil Damjan Trifković, ki je udaril čez gol Maribora.

V 82. minuti se je drugič na tekmi med strelce vpisal Zahović in postavil končni izid tekme.

Obe ekipi bosta tekmi 2. kroga igrali čez teden dni. Velenjčane čaka gostovanje v Domžalah, Maribor pa domača tekma z Muro.