3. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  06.08.2018 ob 20.00  | Prenos: Planet 2

1 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Vivod Dejan (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Športni park Nova Gorica, kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 1.000 gledalcev)

- odrasli: 8 evrov
- otroci od 14. leta, dijaki, študenti, upokojenci, ženske: 6 evrov
- otroci od 7. do 14. leta: 4 evre
- na dan tekme: 10, 8 in 5 evrov

GORICA:

Tretji krog Prve lige Telekom Slovenije bo tudi zaradi evropskih obveznosti slovenskih klubov postregel z nekoliko nenavadnim sporedom, saj bosta dve tekmi odigran v ponedeljek. V zadnjem obračunu kroga se bodo udarili Goričani in Kranjčani, ki so v minuli sezoni dobili obe tekmi na severu Primorske. Po dveh tekmah novega prvenstva bolje kaže Primorcem, ki so uvodoma presenetili Olimpijo, pred dnevi pa so se z veliko točko vrnili tudi z gostovanja v knežjem mestu. Celjani so ob polčasu vodili z dvema goloma prednosti, a so se varovanci trenerja Mirana Srebrniča v nadaljevanju pobrali. Boljšo igro sta kronala Andrija Filipović in Semir Smajlagić, ki je z evrogolom s precejšnje razdalje zadel za delitev točk in Gorico ohranil visoko na ligaški razpredelnice. Sinje-modri se lahko z nekaj pomoči tekmecev po tretjem krogu prvenstva zavihtijo še višje, a bodo morali za to premagati tudi kranjski urok.

Uroš Celcer, branilec Gorice: »Glede na to, da smo v Celju ob polčasu zaostajali za dva gola, je spodbudno prvenstvo odpreti s štirimi točkami. Pomembno je, da je ekipa pokazala karakter in na koncu smo bili blizu zmagi. Zmaga proti Triglavu je vsekakor pomembna, saj nam bo s sedmimi točkami lažje igrati zahtevne tekme, ki sledijo.«

Gorenjci so, kot že zapisano, dobili obe tekmi v Novi Gorici, vrtnice pa so slavile zgolj enkrat. Goričanom motiva zagotovo ne bo manjkalo, a si ne bodo smeli privoščiti nihanj, ki so jih v minulem krogu morda stale več kot točke. Gorica v prvem polčasu dvoboja s Celjem ni kaj prida veliko spominjala na ekipo, ki je porazila Olimpijo. A nato je na sceno stopil tudi Andrija Filipović, ki je poleti ujel dobro formo in zadel na obeh tekmah nove sezone. Rečan se je po skromni pomladi spet prebudil in po upokojitvi Mirana Burgića očitno postal prvi napadalec Mirana Srebrniča.

Uroš Celcer, ki bo zaradi poškodbe Alena Jogana zopet najizkušnejši adut Gorice, pred spopadom s Triglavom opozarja na prihajajoči spored. Sinje-modre namreč čakajo tri zaporedne tekme s slovenskimi predstavniki v Evropi, Mariborom, Domžalami in Rudarjem, sredi minulega tedna pa so se Primorci udarili tudi s članom italijanske Serie A. SPAL bivšega Goričana Jasmina Kurtića je slavil tesno zmago, ki jo je z dvema goloma zagotovil Andrea Petagna, poraz Primorcev pa je omilil Mark Gulić.

TRIGLAV KRANJ:

Katero mesto bodo po tretjem krogu Prve lige Telekom Slovenije zasedali Kranjčani? Gorenjci se po 180 minutah igre nahajajo pred Velenjčani, Ljubljančani in Krčani, a z enakim točkovnim izkupičkom kot nogometaši Celja in Mure. Orli lahko ob ugodnem razpletu srečanj nedeljskih in ponedeljkovih srečanj pridobijo še kakšno mesto, a se lahko hitro pomaknejo tudi proti dnu lestvice, ki so ga dolgo zasedali v pretekli sezoni. Triglav se je tudi po zaslugi sedmih točk v medsebojnih spopadih z Gorico izognil zadnjemu mestu in selitvi v 2. SNL, kar je osnovni cilj bordo-belih tudi v novi sezoni. Le-to so Kranjčani odprli z neodločenim izidom v soboški Fazaneriji, manj uspešni pa so bili na domačem igrišču. Triglav je po zaslugi enajstmetrovke Luke Majcna povedli že v drugi minuti, a je sledil odgovor Kidričanov, ki so hitro izenačili, nato pa z goloma v drugem polčasu potrdili zmago. Kdo se bo veselil v nedeljo?

Dejan Dončić, trener Triglava: »Vsako tekmo gremo na zmago, vselej želimo biti čvrsti, kompaktni in organizirani, ob tem pa brez napak, kakršne so se nam dogajale proti Aluminiju. Ko je tako, potem je vse v najlepšem redu, se pa nam redno dogajajo črna obdobja, ko pademo v igri. Najbolj pomembno bo, da oscilacije zmanjšamo na minimum oziroma jih pravočasno spravimo pod nadzor in tako ostanemo v boju za zmago.«

Kranjčanom je v dvoboju z Aluminijem nekajkrat popustila osredotočenost, kar so Štajerci znali kaznovati. Za hrbtom Darjana Curanovića so končali trije zadetki, gorenjska obramba pa bo morala biti na severu Primorske bolj čvrsta. Svoje bo morala pristaviti tudi zvezna vrsta, del katere je tudi David Tijanić. Nekdanji up Olimpije je poleti podaljšal sodelovanje s Triglavom, jeseni pa je nase opozoril prav v Novi Gorici. Ljubljančan se je v uvodu drugega polčas vpisal med strelce, nato pa podal še za drugi gol Kranjčanov, ki so Primorsko zapuščali z zmago 0:3.

Tako kot Goričani, tudi nogometaši Triglava med tednom niso imeli tekmovalnih obveznosti, zato je tudi Dejan Dončić formo svojih varovancev preizkusil na pripravljalni tekmi. Triglav se je odpravil v bližnje Stražišče, kjer domuje kranjska Sava, po novem začetku Zarice drugi najvišje rangiran klub v gorenjski prestolnici. V mreži tretjeligaša je končalo kar osem žog. Z dvema goloma se je izkazal Dickson Afoakwa, natančni pa so bili še Tom Žurga, Egzon Kryeziu , Luka Majcen, Nejc Pušnik, Matic Kopač in Deni Jurić, ki se nahaja na preizkušnji.