6. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  18.08.2019 ob 18.00  | Prenos: Planet

Mura

2 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Perger Primož (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet

Stadion: Mestni stadion Fazanerija, kapaciteta: 3.782 sedežev (povprečen obisk: 2.965 gledalcev)

- glavna tribuna: 12 evrov (10 evrov v predprodaji)
- ostale tribune: 10 evrov (8 evrov v predprodaji)
- otroci starejši od 6 let: 5 evrov (4 evre v predprodaji)

MURA:

Mura je v letošnjem prvenstvu še neporažena, naslednji izziv Prekmurcev pa bo velenjski Rudar. Knapi v Prvi ligi Telekom Slovenije še čakajo na prvo zmago, po podaljšku pa so se preko Brava prebili v drugi krog Pokala Slovenije. Sobočani se bodo pokalnemu tekmovanju pridružili v drugem krogu, v spopad z Velenjčani pa vstopajo po zmagi v Kranju. Črno-beli so na Gorenjskem slavili z izidom 1:3, mrežo gostiteljev so zatresli Klemen Šturm, Marin Karamarko in Luka Bobičanec. Mura se je z drugo zmago sezone povzpela na tretje mesto, a velja opomniti, da imajo Prekmurci tekmo manj od konkurentov. Varovanci Anteja Šimundže so se v minuli sezoni z Rudarjem udarili petkrat, v Fazaneriji pa so ob remiju dobili dve tekmi, kdo se bo veselil v nedeljo?

Ante Šimundža je poleti ostal brez Roka Sirka in Nika Lorbka, Mariborčana na klopi prekmurskega ponosa pa lahko veseli dobra forma Luke Bobičanca. Medžimurec je prvo ime soboškega prvoligaša, v Kranju se je veselil že tretjega ligaškega zadetka, ob tem pa je podal tudi za gol Karamarka. Hrvat je s tremi podajami najboljši asistent prvenstva, ob tem pa velja spomniti, da se je pred tedni izkazal tudi v obračunu z Maccabijem iz Haife.

Konec tedna bo v Prekmurju minil v znamenju sobotnega praznovanja stoletnice združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom. Na ta mejnik so se že spomladi spomnili tudi v Fazaneriji, saj je članska ekipa črno-belih na prsih nosila logotip v znamenje slovesne obletnice.

RUDAR VELENJE:

Sprememba na trenerski klopi še ni prinesla zmage v Prvi ligi Telekom Slovenije. Jani Žilnik, ki je na čelu velenjske ekipe zamenjal Almirja Sulejmanovića, je knape vodil na dveh ligaških preizkušnjah, Rudar pa je v tem času iztržil točko. Velenjčani so z golom Rijada Kobiljara remizirali v Kidričevem, v zadnjem krogu pa so ostali brez točk v spopadu z Olimpijo. Rudar je bil med tednom uspešnejši v pokalnem tekmovanju, varovanci Janija Žilnika so po 120 minutah igre preskočili ljubljanski Bravo. Rudar je v vodstvo popeljal Borna Petrović, po izenačenju Mustafe Nukića pa so sledili podaljški. Knapi so se razigrali v polurnem dodatku, v katerem so zabili kar trikrat, Velenjčane pa so v drugi krog tekmovanja popeljali Aljaž Krefl, Nemanja Tomašević in Dominik Radić. Bodo zeleno-črni razigrani tudi v Murski Soboti?

Rudar po petih ligaških tekmah še nima zmage, Velenjčani se s tremi točkami nahajajo na devetem mestu lestvice. Zasedba iz Šaleške doline  je na petih tekmah prejela deset zadetkov, dosegli so jih šest. Kot že zapisano, so bili Velenjčani bolj razpoloženi v Ljubljani, napredovanje v drugi krog Pokala Slovenije je z golom v 111. minuti potrdil Dominik Radić. Hrvata lahko z dvema zadetkoma in podajama uvrstimo med najnevarnejše nogometaše Rudarja, v minuli sezoni pa je zatresel tudi mrežo Mure.

Velenjska četa vsaj glede na statistiko precej bolje igra v drugem delu tekem. Knapi bi imeli, če bi upoštevali zgolj drugi polčas petih ligaških tekem, na svojem računu osem točk, precej skromnejši pa je izkupiček prvih polčasov. Rudar je z osvojeno točko najskromnejše moštvo lige, prav nasprotno pa velja za naslednjega nasprotnika zeleno-črnih. Mura je najboljša ekipa prvih polčasov, Prekmurci so na odmor vselej odšli s prednostjo, popustili pa so v nadaljevanju, v drugi polovici tekme bi na svoj račun dodali vsega dve točki.