28. krog |  Ljubljana, Stadion Stožice Ljubljana |  17.06.2020 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija Ljubljana

0 : 5

Bravo

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)

Neposredni prenos: TV Slovenija 2

Stadion: Stožice, kapaciteta 16.100 sedežev (povprečen obisk: 2.084 gledalcev)

- zaprto za javnost

OLIMPIJA

Prepoved nastopa: Ante Vukušić

Poraz s Celjem je bil usoden za Safeta Hadžića, ki ni več trener Olimpije. Ljubljančani so bili predvsem v prvem polčasu spopada vodilnih ekip Prve lige Telekom Slovenije v pošteno podrejenem položaju, zgolj nezbranosti Kerina in Vizingerja pa se lahko zahvalijo, da prednost grofov ob polčasu ni bila še višja. Izjemno priložnost je na drugi strani igrišča zapravil tudi Ante Vukušić, ki je vajo ponovil tudi v drugem polčasu. Za nameček je Endri Çekiçi zapravil najstrožjo kazen in točke so romale v knežje mesto. Časa za objokovanje poraza ni veliko, zmaje že v sredo čaka nova preizkušnja. V Stožice prihaja letos še neporaženi Bravo, ki bo v mestnem derbiju še posebej motiviran. Bodo zeleno-beli po boleči zaušnici strnili svoje vrste?

Stefan Savić, vezist Olimpije: "Čaka nas mestni obračun. Pričakujemo zmago. Proti Celju smo v prvem polčasu igrali slabo, v drugem pa smo pokazali, da znamo igrati in smo si ustvarjali priložnosti. Proti Bravu moramo zasledovati igro z drugega polčasa tekme proti Celju in te priložnosti zaključiti. Po tekmi s Celjem smo se vsi zavedali, da nismo bili ekipa, za katero vemo, da smo. Jutri je nova priložnost, da se dokažemo oziroma pokažemo, kaj zmoremo. Trenutno smo na prvem mestu, tu želimo ostati do konca prvenstva."

Safet Hadžić je preteklost, ponedeljkov trening je vodil dosedanji pomočnik Nikica Milenković. Pri Olimpiji ob tem še niso razkrili Hadžićevega naslednika, jasno pa je, da se bo moral v mestnem spopadu znajti brez Anteja Vukušića. Prvi strelec lige nima pravice nastopa, zato bo zanimivo videti, kdo bo stopil v njegove čevlje. Luka Menalo in Endri Çekiçi, ki sta z devetimi goli druga strelca Olimpije, proti Celju nista blestela, a bosta morala v sredo prevzeti dodatno breme.

V eri predsednika Milana Mandarića, ki je na čelu Olimpije zadnjih pet let, se je na trenerskem stolčku izmenjalo deset strategov. Safet Hadžić je zmaje vodil v treh obdobjih. Ob koncu sezone 2016/17 je nasledil Marijana Pušnika, ki je Olimpijo v drugi epizodi vodil zgolj 25 dni. Še dva dneva krajše je bilo samostojno službovanje Aleksandra Linte, prej pomočnika Ilije Stolice, Hadžić pa je vskočil za osem dni, dokler ni vodenja ekipe prevzel Zoran Barišić. Avstrijec se je v Olimpiji zadržal malce več kot tri mesece, podobno dolgo pa je bilo tudi obdobje Roberta Pevnika. Prav slednjega je lani aprila nasledil Hadžić, ki je trener z najdaljšim stažem pod predsednikom Mandarićem.

BRAVO

Medtem ko so se v Stožicah odločili za šok terapijo z menjavo trenerja, v Šiški nadaljujejo v ustaljenih tirnicah. Bravo ostaja hit leta 2020, saj je moštvo Dejana Grabića ob Celju najuspešnejša ekipa drugega dela sezone. Ljubljančani po zimskem premoru še niso izgubili, ob dveh remijih so dobili pet tekem, v Velenju so slavili še četrtič v nizu. Odličen prvi polčas je bil dovolj za deveto zmago sezone, na roko rumenih pa so šli tud rezultati tekmecev iz spodnjega doma prvenstva. Tabor je klonil v Murski Soboti, Kranjčani in Domžalčani pa so si razdelili točkovni plen. Bravo po zaslugi zadnje serije devetemu mestu beži za sedem točk, kar resda še ni dovolj za miren spanec, je pa dober obet pred zaključno četrtino prvenstva. Ljubljančane v tem tednu čakata dva kakovostna tekmeca, po mestnem spopadu bo v Šiški gostovala še Mura.

Dejan Grabić, trener Brava: "Razmere pri nasprotniku nas ne zanimajo. Poznamo kvaliteto Olimpije, ki je nesporna. Jasno je, da so oni v vlogi favorita. Mi bomo poskušali igrati svoj način igre in biti pri tem čim boljši. Boljši kot bomo v tem, kar igramo, večja je verjetnost, da nekaj dobimo."

Dvoboj s Triglavom je pred dnevi odločil Aljoša Matko, v Velenju pa je znova udaril Roko Baturina. Hrvat je odkritje nadaljevanja sezone, saj je na sedmih tekmah zabil že šest zadetkov. S tem dosežkom je najučinkovitejši strelec v drugem delu prvenstva, šestkrat je v letu 2020 v polno meril le še Mitja Lotrič. Posojeni napadalec Dinama je bil z dvema goloma osrednji junak petkove zmage, v sredo pa bo s hitrim korakom nevaren tudi za ljubljansko obrambo. Prav Celjani so dokazali, da se zadnja vrsta ob hitrih prehodih nasprotnika v napad ni najbolje znašla. Bodo to izkoristili tudi Bravovci?

Bravo ne slovi kot ekipa, ki bi dosegala veliko število zadetkov. Ljubljančani so spomladi nekoliko učinkovitejši, saj so v drugem delu sezone zabili 12 od skupno 35 zadetkov. Na tekmi v Velenju so šele četrtič to sezono dosegli več kot dva zadetka. V golu Rudarja so končali trije zadetki, štirikrat pa se je velenjska mreža tresla jeseni, ko so se Ljubljančani prvič, a tudi zadnjič veselili štirih golov. Čeprav Mura slavi kot obrambno dokaj trdno moštvo, pa ji je Bravo kar dvakrat zabil tri zadetke, to sicer ni bilo dovolj za zmago. Prvo srečanje v Fazaneriji se je končalo z domačo zmago 4:3, dvoboj v Šiški pa se je končal z remijem 3:3. Kako učinkoviti bodo v sredo?