5. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  03.09.2021 ob 17.00  | Prenos: Sportklub 1

Mura

4 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)

MURA

Sobočani in Radomljani bodo aktivni tudi med reprezentančnim premorom, saj jih čaka še zadnja tretjina 15. avgusta prekinjenega dvoboja. Močan naliv je poskrbel, da igrišče ni dovolilo dokončanja srečanja, tekmeca se v Fazanerijo vračata z izidom 2:2. Petkova vremenska napoved je precej ugodnejša, dežja ni pričakovati, se pa lahko nadejamo nevihte na zelenici. Prva ura obračuna ni razočarala, videli smo kar štiri zadetke, gostje pa so dvakrat povedli. Prvič že v uvodni minuti, po golu Ivana Šarića. Po asistenci Amadeja Maroše je izenačil Mitja Lotrič, a so gostje preko Saše Varge znova vodili. Tik pred odmorom je novo prednost rumeno-črnih izničil že omenjeni Maroša, ki pa je v nadaljevanju zapravil najstrožjo kazen. Kdo bo uspešnejši v zadnji tretjini?

Ante Šimundža, trener NŠ Mura: "Povsem drugače je, ko igraš zadnjih 35 minut tekme, ki že traja 60 minut, ali pa začneš teh 35 minut od ničle. Gre za specifičen položaj, na katerega se bo potrebno čimbolje prilagoditi. Ekipa, ki se bo bolje prilagodila, bo uspešnejša."

Prekmurci so v Domžalah razočarali, Ante Šimundža pa je bil še posebej nezadovoljen s prvim polčasom. Soboški strateg je v izjavi po tekmi dejal, da so Domžalčani zadevali v glavnem iz prekinitev, Muri pa ni pomagalo niti to, da so si priložnosti pripravljali skozi igro. Prvi zadetek gostiteljev je državnim prvakom še uspelo izničiti, a črno-beli po golu Tomija Horvata niso dočakali novega veselja. Prav vezist iz Turnišča je ena od svetlih točk v uvodu letošnjega prvenstva, bo udaril tudi v petkovem spopadu?

V Murski Soboti so tik pred iztekom poletnega prestopnega obdobja predstavili še enega novinca. Na prekmursko ravnico se je preselil Nardin Mulahusejnović, Ante Šimundža pa je tako dočakal prihod dolgo iskanega napadalca. Štajerec na klopi Mure je priznal, da so bosansko-hercegovskega nogometaša spremljali že dlje časa in izrazil prepričanje, da bo dodana vrednost moštvu. Nenazadnje visokorasli napadalec brani naziv najboljšega strelca prejšnjega prvenstva.

KALCER RADOMLJE

Radomljani so uspešno vstopili v novo sezono, na treh tekmah so osvojili pet točk, v zadnjem obdobju pa so malce popustili. Četa Roka Hanžiča je izgubila tri zaporedne preizkušnje, po Mariboru in Taboru je zmago slavilo še Celje. Res pa je, da so bili "mlinarji" vselej blizu, tudi v knežjem mestu so imeli svoje priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Za nameček si je napako privoščil še David Šugić in grofom dovolil, da so na lahek način prešli v vodstvo. Rumeno-črni bodo vtis popravljali v Murski Soboti, kjer imajo pred zaključne pol ure srečanja ugodno izhodišče. Sredi avgusta so gostitelje dvakrat že presenetili z vodstvom. Manj prijeten je spomin na poškodbi Nika Lorbka in Daria Rugaševića, ki si je ob posredovanju zlomil nogo. Radomlje so brez njega v zadnji vrsti izgubile dve tekmi.

Amir Botonjić, pomočnik trenerja NK Radomlje: "Od tekme pričakujemo veliko. Na zadnjih nekaj tekmah žal nismo osvajali točk, čeprav smo pokazali dobro igro v polju v fazi branjenja in napada ter dobro organizacijo. Tokrat si jih želimo. Tekma je specifična, saj smo že odigrali 60 minut, jutri nas čaka še pol ure. Biti moramo zelo pametni, ne smemo se zapoditi, ne smemo se preveč braniti. Biti moramo disciplinirani, kar nas že krasi v naši igri. Nadejamo se treh točk."

Petkov dvoboj v knežjem mestu je minil v znamenju božiča, no, pravzaprav Božićev. Dveh Božićev. Ivan Božić je domače po napaki Davida Šugića popeljal v vodstvo, na nasprotni strani strani pa je bil za celjska vrata najnevarnejši mož Radomelj drugi Božić. Marko Božić. Triindvajsetletnik Dunajčan s koreninami s prostora bivše Jugoslavije je proti vratom Florijana Raduhe sprožil kar tri nevarne udarce, a niti en ni končal v mreži. Je pa poletni prišlek v Radomlje dokazal, da imajo "mlinarji" v svoji zasedbi še enega nevarnega nogometa. Se lahko nekdanji član Rapida veseli v Murski Soboti?

V Radomljah se lahko v teh dneh pohvalijo z dvema reprezentantoma, Andrej Pogačar in Mark Zabukovnik sta s svojo igro prepričala Milenka Aćimovića. Zabukovnik je sredi avgusta odigral tudi tekmo v Fazaneriji, pred nadaljevanjem tekme pa velja izpostaviti nekaj pravil. Že zamenjani, izključeni ali za tekmo suspendirani igralci v nadaljevanju prekinjenega srečanja ne morejo zaigrati. Igralci, ki so bili v igri, ko je bila tekma prekinjena, ne morejo biti rezervisti, lahko pa kluba v zapisnik prijavita igralce in rezerviste, ne glede na to, če so bili v zapisniku prekinjene tekme. To pomeni, da lahko Šimundža ob pravočasni registraciji računa na Mulahusejnovića, jutri pa ne smejo zaigrati Kai Cipot, Matic Maruško, Marko Brkić in Nik Lorbek ter že omenjeni Dario Rugašević, ki pa je tako ali tako poškodovan. Trenerja lahko v nadaljevanju tekme izvršita toliko zamenjav, do kolikor sta bila še upravičena ob prekinitvi tekme.