23. krog |  Koper, ŠRC Bonifika Koper |  21.02.2023 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

Koper

1 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Matoša Martin (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Salkić Alen (2. pomoč) , Kondić Božo (4. sodnik) , Šmajc David (5. sodnik) , Gabrovec David (6. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 400

Radomlje presenetile v Kopru

Koper - Kalcer Radomlje 1:2 (0:1)

* Stadion Bonifika, sodniki: Matoša, Mikača, Salkić.
* Strelci: 0:1 Sokler (42.), 1:1 Kotnik (51.), 1:2 Sokler (55.).
* Koper: Golubović, Koderman, Bilić, Mittendorfer, Palčič, Vešner Tičić (od 82. Barišić), Ochieng (od 28. Krajinović), Correia, Požeg Vancaš (od 46. Edomwonyi), Kotnik, Osuji (od 73. Nkada).
* Radomlje: Velić, Vrhovac, Korun, Ševelj, Marković (od 85. Ivetić), Hrvoj, Ouro (od 60. Sever), Nuhanović, Cerar (od 67. M. Čuić), Sokler (od 85. N'Landu), F. Čuić (od 60. Šošić).
* Rumeni kartoni: Correia, Krajinović; Ševelj.
* Rdeči karton: Correia (25.).

Radomljani so tudi po tretji tekmi spomladanskega dela neporaženi. Še več, v Kopru so dosegli prvo zmago po koncu julija. Na roko jim je šlo dejstvo, da so Primorci hitro ostali na igrišču z igralcem manj, mož odločitve pa je bil Ester Sokler z dvema zadetkoma.

Radomljani, ki so v uvodnih dveh krogih spomladanskega dela remizirali proti Gorici in Muri, so vsaj začasno skočili na osmo mesto. Koprčani, ki jih tokrat zaradi kazni ni vodil Zoran Zeljković, pa so za zdaj četrti.

Prvih 20 minut tekme na Bonifiki ni prineslo posebej razburljive predstave. A v 25. minuti je Koper ostal na igrišču z igralcem manj, saj je Omar Correia takrat zaradi prekrška dobil še drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Radomljani so številčno prednost unovčili v 42. minuti. Takrat je Rudi Požeg Vancaš naredil napako in žogo podal proti Maju Mittendorferju, a jo je prestregel Ester Sokler, ki je nato prišel sam pred Adnana Golubovića in ga premagal za 1:0. Ob koncu polčasa so imeli svojo priložnost tudi Koprčani, vendar po kotu Andrej Kotnik ni bil uspešen s strelom z glavo.

So pa Koprčani odločno začeli drugi polčas in v 51. minuti tudi izenačili, potem ko je po podaji Luke Vešnerja Tičića z desne strani v osrčju kazenskega prostora iz prve streljal Kotnik in z nizkim strelom matiral Emila Velića.

Štiri minute pozneje so bili Radomljani spet v prednosti, ko je po podaji z desne strani z glavo spet zadel Sokler. Malce pozneje je Velić posredoval po prostem strelu Kopra, slednji pa je malce zagrozil tudi v 70. minuti, vendar so bili zaporedni streli v isti akciji preslabi za novo spremembo izida.

V 75. minuti je Madžid Šošić poskrbel, da je imel nekaj dela domači vratar Golubović, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, do konca tekme pa gosti domačim niso dovolili več kakšne posebej nevarne akcije, tako da so prišli do pomembne zmage v boju za obstanek.

Koper bo v 24. krogu v soboto gostil Olimpijo, Radomlje pa sežanski Tabor.