23. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  23.02.2023 ob 17.30  | Prenos: Šport TV

1 : 1

Sodniki: Bubek Alen (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Kasapović Aleksandar (2. pomoč) , Matoša Martin (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Praprotnik Jure (6. sodnik)

DOMŽALE

Domžalčani so se po visokem domačem porazu - Sežanci so jim nasuli štiri zadetke - pobrali z zmago v Šiški. Ravbarji so se s slavjem v Ljubljani še bolj oddaljili od zasledovalca, s tremi točkami pa so okrepili načeto samozavest. Še pomembneje je, da se je ekipa trenerja Simona Rožmana z zmago znova približala konkurentom za evropska mesta, saj so Celjani in Koprčani konec tedna ostali brez zmage. Primorci zdaj bežijo za dve, Štajerci pa za štiri točke. Zeni Husmani in soigralci bodo deseto zmago sezone lovili v sredo, ko bo ob Kamniški Bistrici gostoval Maribor. Vijoličasti nimajo najlepših spominov na jesenski tekmi, saj sta obe pripadli tokratnim gostiteljem. V Športnem parku Domžale je bilo 3:2, v Ljudskem vrtu pa so Mariborčani klonili z 0:3.

Simon Rožman, trener NK Domžale: "Vemo, kdo bo stal nasproti. Maribor je zelo dobro vodeno moštvo, polno kvalitete, a kot vedno imamo tudi tokrat svojo računico. Za našo mlado ekipo je prihajajoči dvoboj nov zahteven izziv, prepričan pa sem, da bomo na maksimalnih obratih. Veseli dejstvo, da smo energetsko močni. Odločale bodo malenkosti, zato si želim čim boljšo podporo s tribune, bomo pa zagotovo morali biti zares dobri, če se bomo želeli zoperstaviti v tem trenutku zelo močnem Maribor."

Franko Kovačević je bil osrednji junak nedeljske zmage Domžalčanov. Hrvat v napadu rumenih je že v uvodu tretje minute zaposlil Mirzo Hasanbegovića, v drugem polčasu pa je z golom podvojil prednost gostov in potrdil deveto zmago sezone. Nekdanji up Rijeke in Hajduka je v statistiko dodal peti ligaški gol sezone. S tem je po zimskem prestopu Ivana Durdova v Belgijo tudi najboljši strelec rumenih.

Iz domžalskega tabora so sporočili, da bodo vstopnice za četrkov obračun z Mariborom na voljo le na dan srečanja. Blagajna pred vhodom v Športni park Domžale bo v četrtek obratovala od 16:30 dalje, obračun pa se bo pričel uro kasneje. Morda bo Simon Rožman tudi v četrtek v moštvo uvrstil Abrahama Nwankwa, ki je v Šiški debitiral v Prvi ligi Telemach in v zadnji vrsti Domžal postregel z dobro predstavo.

MARIBOR

Prepoved nastopa: Josip Iličić

Maribor je z zmago na velikem derbiju z Olimpijo skočil na drugo mesto Prve lige Telemach, pred Celjane. Derbi pred 9600 gledalci sta z goloma v prvem polčasu odločila Žan Vipotnik in Marko Božić, Štajerci pa bodo zmago potrjevali v četrtek, na gostovanju ob Kamniški Bistrici. Aktualnim državnim prvakom tudi v Domžalah ne bo manjkalo motiva, saj so v prvem delu sezone izgubili obe medsebojni tekmi. Avgustovski spopad je ponudil kar pet zadetkov, na koncu pa so s 3:2 slavili rumeni, ki so oktobra znali izkoristiti tudi številčno premoč v Ljudskem vrtu, ki so ga zapuščali z izidom 0:3. Domžalčani so bili ob tem tudi zadnji, ki so Mariborčanom zadali ligaški poraz. Ga bodo Martin Milec, Vijol’čni bojevnik za leto 2022, maščevali v četrtek?

Damir Krznar, trener NK Maribor: "Pričakujemo težko tekmo, saj je od prejšnje tekme minilo malo časa. Derbi je poskrbel za precej fizičnega in čustvenega izpraznitve. Naslednji nasprotnik je izredno pragmatičen, zna se dobro postaviti glede na tekmeca in dobro zapira. Dobro poznam domžalskega trenerja, Domžalčani nam bodo skušali parirati in znova poizkusiti s kakšno novo idejo okoli prekinitev. Biti moramo izredno resni in nadaljevati serijo. Potrjevanje pa je težko, vendar si želimo tako nadaljevati. Verjamem, da imajo naši igralci še veliko za pokazati."

Ažbe Jug, vratar NK Maribor: "Odkar sem v Mariboru, sem največ zadetkov prejel na tekmah z Domžalami. Je pa tekma odvisna od nas samih in tega, kako jo bomo odigrali. Motiva nam ne manjka, sploh pa po nedeljski tekmi. Verjamem, da se bomo v Maribor vrnili s pozitivnim rezultatom in nadaljevali niz."

Žan Vipotnik je bil natančen tudi na derbiju z Olimpijo. Konjičan v napadu Maribora je v polno meril na petih zaporednih tekmah, na katerih je dosegel kar devet od skupno 12 zadetkov. Dvajsetletnik je zdaj sam na vrhu ligaške lestvice strelcev, ob njem pa velja omeniti tudi junaka med vratnicama. Ažbe Jug je ponovil dosežek s tekme v Kopru, saj je tudi v obračunu z Olimpijo zaustavil kazenski udarec. Rušan je na 11. tekmi še petič zaklenil svoja vrata.

Vijoličasti bodo v Domžalah napadali osmo zaporedno zmago v Prvi ligi Telemach, sanjsko serijo so v začetku novembra, ko so na domačem igrišču s 5:1 premagali Muro. Zatem so pred aktualnimi prvaki pokleknili še nogometaši Tabora, Brava, Radomelj in Gorice, po zimskem premoru pa še Koper in Olimpija. Če bo ekipa Damirja Krznarja uspešna tudi v četrtkovem večeru, bo izenačila letošnji dosežek zmajev, ki so dobili prvih osem tekem letošnjega prvenstva. Mariborčani lahko izenačijo tudi ljubljanski niz neporaženosti, saj so bili zmaji neporaženi na devetih tekmah med 13. in 21. krogom.