15. krog |  Gorica, Športni park Gorica |  30.10.2016 ob 18.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

1 : 3

Rudar Velenje

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Ponikvar Janko
Št. gledalcev: 400

Pred tekmo: Gorica - Rudar Velenje

Prva liga Telekom Slovenije, 15. krog

30. oktober 2016, ob 18:00: GORICA - RUDAR VELENJE

Stadion: Športni park Nova Gorica, kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 619 gledalcev)

- odrasli: 8 evrov
- otroci od 14. leta, dijaki, študenti, upokojenci, ženske: 6 evrov
- otroci od 7. do 14. leta: 4 evre
- na dan tekme: 10, 8 in 5 evrov

GORICA:

Za Goričani je serija treh zaporednih tekem z Mariborom. Čeprav so sinje-modri izgubili zgolj eno bitko, prvenstveno v Ljudskem vrtu, je trilogija pripadla Štajercem, ki so se ob ligaški zmagi z dvema neodločenima izidoma prebili tudi v polfinale pokalnega tekmovanja. Goriški zasedbi tako v lovu na evropska tekmovanja preostane le še ena varianta – Prva liga Telekom Slovenije. Na ligaški razpredelnici štirikratni državni prvak trenutno zaseda peto mesto, saj je po porazu v Ljudskem vrtu pred Gorico skočilo Celje, a tekmece na mestih tik pod vrhom lestvici loči zgolj nekaj točk. Priložnost za približanje mestom, ki po koncu sezone vodijo v Evropo, bodo imeli Goričani že v nedeljskem večeru, ko bo na severu Primorske gostoval velenjski Rudar, ki se je z zadnjih treh gostovanj v Novi Gorici vselej vrnil poražen.

Miran Srebrnič, trener Gorice: »Upam, da bomo nadaljevali v tem ritmu in šli z dvignjenimi glavami v naslednjo tekmo. Če bomo takšni kot v Mariboru, se nam ni potrebno bati. Videl sem mlade igralce, ki so odigrali več kot odlično, kar je zelo pohvalno.«

Sredina tekma v Ljudskem vrtu je predvsem v prvem polčasu postregla z veliko priložnostmi. Dvakrat se je stresel tudi okvir gola, Grego Sorčana je rešil po udarcu nekdanje vrtnice, Marka Šulerja, na nasprotni strani pa je bil za malenkost nenatančen Dejan Žigon. Slednji je v letošnji sezoni že zatresel mrežo tokratnega tekmeca Rudarja in ob koncu prvega polčasa izničil domačo prednost, ki jo je Velenjčanom priigral Dominik Glavina. Prav knapi so bili v preteklosti že pogosta stranka Žigona, tako je krilni nogometaš v sezoni 2014/15 kar štiri od skupno sedmih ligaških zadetkov pospravil v velenjsko mrežo.

Gorica in Rudar se v nedeljski dvoboj podajata z identičnim točkovnim izkupičkom zadnjih petih krogov. Eni in drugi so zmagi iz 12. kroga - Gorica je ugnala Radomlje, Rudar pa je bil boljši od Kopra - dodali še dva remija in poraza. Gostitelji tokratnega obračuna so morali ob Mariboru čestitati še Celjanom, od Velenjčanov so bili uspešnejši Krčani in Domžalčani.

RUDAR VELENJE:

Prepoved nastopa: Mateo Mužek in Darko Zec

Velenjčani so po pogumni predstavi v dvoboju z Olimpijo, ki je Šaleško dolino zapuščala s točko, dobro krenili tudi v povratno četrtfinalno tekmo Pokala Slovenije. Knapi, ki so na domači zelenici izgubili z 2:0, so z goloma Johna Maryja in Dominika Glavine že v prve pol ure srečanja izničili prednost Novomeščanom, ob tem imeli še nekaj priložnosti za tretji zadetek, a je zaključek prvega polčasa prinesel evrogol gostiteljev, ki so v drugem polčasu zadeli še drugič in potnik v polfinale je bil odločen. Za nameček so Velenjčani v zaključnih minutah izgubili še Darka Zeca, ki je dvoboj sklenil predčasno, zato bo skupaj z Mateom Mužkom srečanje z Gorico prisiljen spremljati s tribune. Nekdanji branilec Domžal je sicer zaradi izpolnjene kvote štirih rumenih kartonov izpustil tudi dvoboj z Olimpijo.

Ker ima John Mary po pokalnem dvoboju s Krko nekaj zdravstvenih težav, bo v Novi Gorici breme v fazi napada še v večji meri slonelo na plečih Dominika Glavine. Z osmimi zadetki še vedno pri strelec lige je letos že našel pot do novogoriškega gola, med tednom pa je dobro formo potrdil tudi na novomeškem Portovalu, na katerem se je razveselil prvenca v slovenskem pokalnem tekmovanju. Kot se je izkazalo po koncu 90 minut, je bil gol premalo za napredovanje Velenjčanov.

Po 14 tekmah prvenstva se lahko osmerica nogometašev pohvali, da v letošnji sezoni še ni izpustila niti minute. Med osmimi igralci najdemo četverico vratarjev in štiri igralce v polju, med njimi je tudi Rudarjev Mateo Mužek, ki pa se bo v tokratnem krogu poslovil od omenjene druščine s 1.260 odigranimi minutami, saj je v tekmi z Olimpijo vknjižil še četrti rumeni karton, zato ga čaka prisilni počitek.