19. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  30.11.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

4 : 0

Koper

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 2000

Vijoličasti z novo prepričljivo zmago

Maribor - Luka Koper 4:0 (3:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Bukovec (Lendava), Vukan (Gornja Radgona) in Skok (Ptujska Gora).
* Strelci: 1:0 Zahović (9.), 2:0 Tavares (12.), 3:0 Vršič (35.), 4:0 Tavares (59.).
* Maribor: Handanović, Šme, Rajčević, Šuler, Janža, Kabha, Pihler, Sallalich (od 70. Vrhovec), Vršič (od 67. Hotić), Zahović, Tavares (od 76. Omoregie).
* Luka Koper: Antolović, Andrejašič, Datković, Biljan, Sikošek, Kokorović (od 66. Krivičić), Pranjić (od 78. Paljk), Horvat (od 46. Belima), Teijo, Pekuson, Pučko.
* Rumeni kartoni: Hotić; Kokorović, Biljan, Teijo.

Nogometaši Maribora so v zadnji tekmi 19. kroga brez večjih težav prišli do novih treh točk in zadržali vodstvo na prvoligaški lestvici. Koprsko moštvo, ki je v Ljudski vrt prišlo brez nekaterih pomembnih členov, ni bilo doraslo nalogi.

Scenarij domačih je bil podoben zadnjemu dvoboju s Krškim. Mariborčani so hitro pritisnili na goste, kar sem jim je tudi obrestovalo. Temperatura je bila blizu ničle, toda domači so v prvem polčasu ogreli dlani navijačem. V koprski obrambi je zavela velika luknja in to so Mariborčani z učinkovito igro izkoristili.

Že v 9. minuti so prišli do vodstva. Dare Vršič je izvajal prosti strel z leve strani, Denis Šme je v kazenskem prostoru z glavo žogo podal do Luke Zahovića, ki mu ni bilo težko zadeti iz neposredne bližine. Podobno je bilo pri drugem zadetku. Tudi tokrat je Vršič poslal uporabno podajo z leve strani, Marcos Tavares pa je prav tako brez težav žogo preusmeril v mrežo. Kaj kmalu bi lahko domači spet napolnili mrežo. V 17. minuti se je Zahović odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga pa je ob posredovanju Marijana Antolovića zadela vratnico in odšla v kot. Po izvedenem kotu z leve strani je Marko Šuler s strelom z glavo zadel prečko.

Nato se je igra umirila, gostje so poskusili z nekaj streli z razdalje, vendar so bili ti poskusi preveč medli, da bi resneje ogrozili vratarja Jasmina Handanovića. V 35. minuti so gledalci videli najlepšo potezo na tekmi. Vršič si je priboril žogo in se takoj odločil za strel z dvajsetih metrov. Antolović močnega strela ni mogel ukrotiti in žoga je tudi ob njegovi pomoči končala v desnem spodnjem kotu.

V drugem polčasu so gostje zaigrali bolj pogumno, a premalo odločno, da bi resneje ogrozili gol domačih. V 59. minuti je Tavares še drugič zadel, dosegel že 120. gol za Maribor, do slovenskega rekorderja in prvega strelca slovenske lige, legendarnega Štefana Škaperja, pa ga loči še deset golov.

Veliko delo je opravil Marwan Kabha na sredini igrišča, ki je na levi strani našel Tavaresa, ta pa je s spretnim preigravanjem prišel v kazenski prostor in do neoviranega strela mimo nemočnega Antolovića. S tem dejanjem je bila tekma tudi odločena, saj do zadnjega sodnikovega žvižga ni bilo omembe vredne akcije.

Mariborčani bodo v 20. krogu v soboto gostili Velenjčane, Koprčani pa Aluminij.