29. krog |  Gorica, Športni park Gorica |  15.04.2017 ob 18.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

1 : 1

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Herženjak Eric (2. pomoč) , Kordež Grega (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Pokovec Vinko
Št. gledalcev: 800

Gorica in Celje brez zmagovalca

Gorica - Celje 1:1 (0:1)

* Stadion v športnem parku, gledalcev 500, sodniki: Mertnik (Odranci), Vukan (Apače), Herženjak (Lendava).
* Strelca: 0:1 Volaš (22.), 1:1 Boben (55.).
* Gorica: Sorčan, Gregorič, Boben, Kavčič, Celcer, Osuji, Kolenc, Kapić (Od 69. Humar), Žigon (od 78. Marinič), Filipović (od 44. Nagode), Burgić.
* Celje: Kotnik, Brecl, Hadžić, Travner, Vidmajer, Cvek, Pišek, Požeg Vancaš (od 77. Galešić), Pungaršek (73. Lupeta), Cvijanović.
* Rumeni kartoni: Filipović, Celcer, Nagode, Kolenc; Lupeta.

V Novi Gorici sta se srečali ekipi, ki poraza že nekaj časa ne poznata. Celjani v spomladanskem delu niso niti enkrat izgubili, Goričani pa so morali priznati premoč le Mariboru, po porazu proti njim pa so nanizali štiri zmage in neodločen izid proti Kopru. Gostitelji so se tretjeuvrščeni Olimpiji že nevarno približali, Celjani pa so tisti, ki so Novogoričanom najbližji na lestvici. V primeru zmage gostiteljev bi bila razlika med kluboma že kar velika, kluba bi ločevalo sedem točk, v primeru zmage gostov pa bi si ti približali le točko zaostanka in boj za četrto mesto ter s tem uvrstitev v Evropo bi se še dodatno zapletel. Na koncu je razlika ostala ista, saj se je tekma z malim številom lepih priložnosti končala z neodločenim izidom, ki je povsem pravičen, gosti so bili boljši v večjem delu prvega, domači pa v večjem delu drugega polčasa. Celjani so tako še v šestem zaporednem poskusu Novo Gorico zapustili neporaženi.

Štajerci so hitro pokazali, da se v mesto vrtnic niso prišli braniti in da želijo osvojiti popoln plen. V peti minuti so si pripravili prvo priložnost, a je Daliborju Volašu veselje preprečil vratar Gregor Sorčan. To je domačim dalo nekaj elana, uprizorili so nekaj nevarnih akcij, toda obdobje njihove dobre igre se je končalo v 22. minuti, ko so prejeli gol. Po podaji Tadeja Vidmajerja ga je mojstrsko dosegel Volaš.

Novogoričane je prejeti gol presekal, njihovi napadi so se po njem zaključevali že pred kazenskim prostorom tekmeca, ki je bil konkretnejši in nevarnejši, a do odhoda v slačilnice je izid ostal 0:1.

Že začetek drugega dela je napovedal, da bo Gorica boljša, kot je bila v prvih 45. minutah. V 49. minuti je Tilen Nagode poskušal z glavo, vratar Matic Kotnik je bil na mestu. Zato pa je bil gostujoči vratar nemočen po drugem strelu z glavo, po podaji Dejana Žigona iz prostega strela ga je v 55. minuti premagal Matija Boben, ki je dosegel svoj prvi gol v prvoligaški konkurenci.

V 72. minuti je bil v kazenskem prostoru nevaren Bede Amarachi Osuji, a njegove akcije ni spremljal nihče od njegovih soigralcev, ki bi izkoristil njegovo podajo. V zadnjem delu tekme so se spet prebudili gosti, stalna nevarnost za domača vrata je bil Volaš, ki pa ni imel sreče, da bi dosegel še drugi gol. Po njegovem strelu z glavo je v 80. minuti žoga zadela enega od domačih branilcev in se odbila v kot, le nekaj minut pozneje pa je gostujoča obramba žogo požrtvovalno izbila pred njim in mu tako preprečila strel, potem ko se je znašel iz oči v oči z vratarjem Sorčanom.

V naslednjem krogu bo Gorica gostovala v Radomljah, Celje pa bo gostilo Aluminij.