13. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  20.10.2017 ob 20.20  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

3 : 0

Triglav Kranj

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Gabrovec David (4. sodnik) , Glažar Roman (5. sodnik) , Tkalčič Bojan (6. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 2000

Olimpija do zmage proti Triglavu

Olimpija Ljubljana - Triglav Kranj 3:0 (0:0)

* Stadion Stožice, sodniki: Mertik (Odranci), Skok, Burjan.
* Strelci: 1:0 Savić (54.), 2:0 Alves (58.), 3:0 Bajrić (82.).
* Olimpija: Ivačič, Apau, Bajrić, Ilić, Štiglec, Kapun, Čanađija, Savić, Alves (od 80. Kronaveter), Oduwa (od 70. Boateng), Vombergar (od 19. Benko).
* Triglav: Džafic, Kuhar, Bojić, Suljević, Arh Česen, Krcić (od 72. Bukara), Robnik, Tijanič, Podlogar (od 82. Mlakar), Majcen (od 64. Žurga), Poplatnik.
* Rumeni kartoni: Apau, Kronaveter; Majcen, Bojić, Kuhar.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši Olimpije so se s Kranjčani precej časa mučili podobno kot na prvi medsebojni tekmi, ko je bilo v 4. krogu v Kranju 0:0, a so bili na domačem terenu na koncu vendarle učinkovitejši in so si v drugem polčasu priigrali prepričljivo zmago in pričakovane tri točke. Kranjčanom, ki so nedavno pri Mariborčanih v Ljudskem vrtu iztržili neodločen izid in odnesli točko, pa v boju s še eno ekipo z vrha lestvice ni uspelo pripraviti presenečenja.

Pri domačih - danes je v pogovoru za Slovenske novice lastnik kluba Milan Mandarić napovedal, da se bo po koncu sezoni poslovil od Stožic - so imeli po dolgem času na klopi tudi Roka Kronavetra. V napadu pa je bil v prvem polčasu najbolj aktivni Nathan Oduwa, Ricardo Alves in Kenan Bajrić.

Slednji je v 29. minuti po posredovanju kranjske obrambe padel v kazenskem prostoru in zahteval najstrožjo kazen, ki pa je ni dočakal. Že pred tem je moral pri domačih z igrišča poškodovani Andreas Vombergar, ki je v 19. minuti zaradi poškodbe stegenske mišice mesto prepustil Leonu Benku. Že v uvodu tekme pa sta imela lepi priložnosti Oduwa, njegov strel je vratar gostov Elvis Džafić ubranil, ter Nik Kapun, ki po lepi podaji Alvesa ni znal spremeniti v zadetek, meril je čez gol.

Kranjčani so imeli le eno pravo priložnost, sredi polčasa je domači obrambi ušel Matej Poplatnik, a je Aljažu Ivačiču po slabem strelu niti ni bilo treba posredovati. Pred koncem prvega dela pa je gostujoči vratar Džafič ustavil še nevaren strel Benka.

Vse zamujeno v prvem delu so zeleno-beli hitro nadomestili v drugem. Za 1:0 je poskrbel Stefan Savić, ko je potegnil v kazenski prostor z leve strani, nato pa kranjskega vratarja premagal z diagonalnim strelom s kakšnih devetih metrov. Že minuto zatem je lepo priložnost za povišanje zapravil Alves, Oduwa ga je lepo zaposlil s podajo z desne strani, Oduwa pa je žogo poslal visoko čez gol.

A se je Alves nato sam vpisal med strelce, ko je v naslednji akciji dobil žogo na kakšnih 20 metrih in neubranljivo meril pod prečko. Olimpija je tako terensko premoč potrdila tudi z zadetki, rahlo omilila ritem, še vedno pa kazala željo po zvišanju vodstva.

V 80. minuti je v igro, tudi ob aplavzu domačih navijačev, s katerimi je nedavno končal nesporazume, prišel tudi Kronaveter, že nekaj minut zatem pa so zmaji dokončno potrdili zmago. Po kotu je žogo najprej slabo zadel Benko, a je prišla do Bajrića, ki jo je poslal v mrežo. Triglavani so protestirali, da je Benka žoga zadela v roko, a gol je obveljal, 3:0 pa je bil tudi končni izid tekme.

V naslednjem krogu se bodo 27. oktobra Ljubljančani gostovali pri Rudarju, Kranjčani pa dan pozneje gostili Celjane.